Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Galaxy S7 Edge ή iPhone 6s Plus;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ioannispsa92

ioannispsa92

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@ioann1s_psa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/12/2016 - 19:49

Καλησπερα, στην παρεα! Την Τετάρτη θα παραλάβω δωροεπιταγή 200 ευρω για αγορές μονο απο το Γερμανό. Θελω να αγοράσω καινουριο smartphone. Ειμαι χρήστης iPhone 6 εδω και 2 χρονια περιπου. Χρησιμοποιω iPhone απο το 2011. Ειμαι ανάμεσα σε Samsung Galaxy S7 Edge 32gb και iPhone 6s Plus 16 FB. Αν ηςαςταν στη θέση μου εσεις ποιο θα διαλέγατε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:03

Είμαι χρήστης iPhone εδώ και χρόνια όπως και πολλών android συσκευών. Το S7 edge είναι ανώτερο σε όλα, εκτός βέβαια και αν δεν θέλεις να φύγεις από το iOS. Είχα το 6 plus , 6s plus και τώρα 7 plus. Αλλά αν είχα την επιλογή που έχεις θα πήγαινα σε samsung......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dsmpampis, 11/12/2016 - 20:03


#3   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:08

Είμαι χρήστης iPhone εδώ και χρόνια όπως και πολλών android συσκευών. Το S7 edge είναι ανώτερο σε όλα, εκτός βέβαια και αν δεν θέλεις να φύγεις από το iOS. Είχα το 6 plus , 6s plus και τώρα 7 plus. Αλλά αν είχα την επιλογή που έχεις θα πήγαινα σε samsung......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με λίγα λόγια μετάνιωσες το 7 plus? Γιατί όταν το αγόρασες...είχες την επιλογή να πάς και στο samsung s7 edge!

 

By the way διαβάζω σε comment για το S7/edge restart Και κολληματα μετά τους 2-3 μήνες.

Not good.

γιατί και γω είμαι στην ίδια φάση όπως ο φίλος παραπάνω....αλλά εν έτη 2016 δεν μπορώ να παίζω με restart και μηνυματα "η εφαρμογη τάδε σταμάτησε να αποκρίνεται"

ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ ...με βλέπω σε Iphone Πάλι.
 

και είμαι με Iphone 5s τώρα...3 χρόνια σκυλί



#4   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:10

Είμαι χρήστης iPhone εδώ και χρόνια όπως και πολλών android συσκευών. Το S7 edge είναι ανώτερο σε όλα, εκτός βέβαια και αν δεν θέλεις να φύγεις από το iOS. Είχα το 6 plus , 6s plus και τώρα 7 plus. Αλλά αν είχα την επιλογή που έχεις θα πήγαινα σε samsung......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αφού το s7 είναι ανώτερο σε όλα, τι σε εμπόδισε και δεν το πήρες αντί για το 7;
Πραγματικά δε μπορώ να βγάλω συλλάβω τη λογική σου


Sent from my iPad using Tapatalk

#5   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:13

Συγκρίνεται 2 ανόμοια προϊόντα.Μιλήστε για 2 Android η για 2 Apple προϊόντα.Όχι για Apple vs Android.



#6   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:13

Είμαι χρήστης iPhone εδώ και χρόνια όπως και πολλών android συσκευών. Το S7 edge είναι ανώτερο σε όλα, εκτός βέβαια και αν δεν θέλεις να φύγεις από το iOS. Είχα το 6 plus , 6s plus και τώρα 7 plus. Αλλά αν είχα την επιλογή που έχεις θα πήγαινα σε samsung......


Sent from my iPhone using Tapatalk

μπαμπη πραγματικα η απαντηση σου ηταν εντελως ακαταλαβιστικη και εξηγουμαι.....δεν ειχες την επιλογη να πας σε s7 edge?γιατι δεν πηγες?και αγορασες το 7 plus?

το μοναδικο που μπορω να φανταστω ειναι οτι δεν ηθελες να φυγεις απο το ios αλλα και παλι λες οτι αν ειχες την επιλογη του φιλου θα πηγαινες σε s7 edge....

δεν βγαζω ακρη σορρυ. :P

 

φιλε ιωαννη αν θελεις να τραβας φωτο και βιντεο η γνωμη μου ειναι οτι το s7 ειναι μονοδρομος καθως ειναι κλασης ανωτερο.επισης αν εχεις θεμα με το χωρο παλι καλυτερα σε s7 που εχει και 32 και επεκτασιμη οσο θες.αν σε νοιαζει το αδιαβροχο παλι σε s7 πας καθως το iphone δεν ειναι.στο μοναδικο που υπερτερει το iphone 6s plus 16 σε αυτη την συγκριση που εχεις μπει ειναι το λογιμικο του και η μπαταρια του καθως ειναι πολυ καλυτερα και τα δυο.

αυτα!πιστευω να μην σε μπερδεψα παραπανω! :)



#7   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:20

Έχω το s7 edge εδώ και 1μιση μήνα και πριν είχα το iPhone 6 plus έχω το έχει λατρεψει !!! Δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα ή lag ή application crash! !

Sent from my Samsung Galaxy s7edge using Tapatalk

#8   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:25

Καλησπερα, στην παρεα! Την Τετάρτη θα παραλάβω δωροεπιταγή 200 ευρω για αγορές μονο απο το Γερμανό. Θελω να αγοράσω καινουριο smartphone. Ειμαι χρήστης iPhone 6 εδω και 2 χρονια περιπου. Χρησιμοποιω iPhone απο το 2011. Ειμαι ανάμεσα σε Samsung Galaxy S7 Edge 32gb και iPhone 6s Plus 16 FB. Αν ηςαςταν στη θέση μου εσεις ποιο θα διαλέγατε;

Ειλικρινά φιλε μην ακους κανεναν.Εδω μεσα οι πιο πολλοι θα σου πουν το 6s. Στο myphone θα σου πουν το s7.

Tα τσεκαρεις και τα δυο και αποφασιζεις μονος. Και οι δυο συσκευες ειναι αψογες,η διαφορα τους ειναι στο λειτουργικο.



#9   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:29

Έχω το s7 edge εδώ και 1μιση μήνα και πριν είχα το iPhone 6 plus έχω το έχει λατρεψει !!!

Sent from my Samsung Galaxy s7edge using Tapatalk

γλωσσα λανθασουσα αληθεια λεγει...που λεει και ο λαος μας.

 

στο μεταξυ εσυ ησουν που ειχες κανει ολοκληρο ποστ οτι "δεν αντεξα με το galaxy και ξαναγυρισα στο αγαπημενο iphone" και μαλιστα σου ειχα κανει quote και σου ειχα πει "το ηξερα οτι θα γινει και πολυ κρατησε"

 

με αλλα λογια.....(βαλτε οτι θελετε εσεις)


Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 11/12/2016 - 20:30


#10   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:29

Τα 16gb είναι πολύ λίγα... Επίσης για φωτό το s7 είναι καλύτερο στις βραδινές θα δεις μεγάλη διαφορά... Σε όλα τα υπόλοιπα καλύτερο το 6ρι...


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#11   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:40

γλωσσα λανθασουσα αληθεια λεγει...που λεει και ο λαος μας.

στο μεταξυ εσυ ησουν που ειχες κανει ολοκληρο ποστ οτι "δεν αντεξα με το galaxy και ξαναγυρισα στο αγαπημενο iphone" και μαλιστα σου ειχα κανει quote και σου ειχα πει "το ηξερα οτι θα γινει και πολυ κρατησε"

με αλλα λογια.....(βαλτε οτι θελετε εσεις)

Για 3μερες άντεξα σε ios και μετά ξανά πήρα το s7 edge!

Sent from my Samsung Galaxy s7edge using Tapatalk

#12   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 20:52

Για 3μερες άντεξα σε ios και μετά ξανά πήρα το s7 edge!

Sent from my Samsung Galaxy s7edge using Tapatalk

μισο λεπτο.....................................................................................

#13   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:05

Μου αρέσει που την πέσατε στον @dsmpampis . Καλύτερα οποιος δεν ξέρει να μην μιλάει για τέτοια θέματα. Και σε αυτό που λέει εχει δικιο. Το S7 Edge ειναι καλύτερο είτε μας αρέσει είτε οχι. Για κάποιον όμως που δεν αλλάζει το iOs με τιποτα (όπως και εγώ) το iPhone 7 ειναι μονόδρομος. Απλά και ωραία.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#14   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:12

Ειλικρινά φιλε μην ακους κανεναν.Εδω μεσα οι πιο πολλοι θα σου πουν το 6s. Στο myphone θα σου πουν το s7.
Tα τσεκαρεις και τα δυο και αποφασιζεις μονος. Και οι δυο συσκευες ειναι αψογες,η διαφορα τους ειναι στο λειτουργικο.


Εγώ έχω και s7 edge και iPhone 7 και δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τον φίλο. Βέβαια προτιμώ το iOS λειτουργικό αλλά το android είναι πιο ελεύθερο, έχω και την χρεωστική κάρτα για παράδειγμα στο s7 για τις συναλλαγές μου, κάτι που με το iOS δεν έχω αυτή τη δυνατότητα.

#15   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:12

Μου αρέσει που την πέσατε στον @dsmpampis . Καλύτερα οποιος δεν ξέρει να μην μιλάει για τέτοια θέματα. Και σε αυτό που λέει εχει δικιο. Το S7 Edge ειναι καλύτερο είτε μας αρέσει είτε οχι. Για κάποιον όμως που δεν αλλάζει το iOs με τιποτα (όπως και εγώ) το iPhone 7 ειναι μονόδρομος. Απλά και ωραία.


Πανο τα εβαλες ολα σωστα και στην θεση τους. 7αρι μονοδρομος...
Και εγω ειχα διλλημα αλλα το ios ειναι κλασεις πιο σταθερο.

Οσο για την φιλη μελινα συμφωνω με τον vdkour επειδη και εγω θυμαμαι οτι η μελινα ηταν υπερμαχος του ios και του 6αριου και μαλιστα 2 φορες σε καποια θεματακια που ειχα με βοηθησε κιολας (ευχαριστω)

Βεβαια ολοι μας κανουμε αλλαγες και καλο ειναι. Εγω απλα σε samsung δεν θα μπορουσα να παω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες