Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Galaxy S7 Edge ή iPhone 6s Plus;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:28

δεν στην λεω απλος σου λεω το σωστο και να μου πεις αν συμφωνεις μαζι μου κι ασε τα ποπ κορν σε παρακαλω στην ακρη απλα ο αλλος ηταν επιθετικος μιλαμε ρωταμε κατι κι αντι αν ξερει να απαντησει θυμαται οτι να ναι


Ουτε συμφωνω ουτε διαφωνω. Εσυ εβαλες τα ποπ κορν και τρεχεις να σχολιασεις χωρις να διαβασεις ΕΓΩ τι εγραψα...
Εννοειτε σχολιαζουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ.
Δεν παιρνω θεση αλλα απανταω σε σενα που ενω γραφω ΠΡΩΤΟΣ οτι οι αλλαγες ειναι καλο αλλα προσωπικα εγω με σαμσουγκ δεν,
ερχεσαι και μου λες τα ιδια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:30

μπαμπη πραγματικα η απαντηση σου ηταν εντελως ακαταλαβιστικη και εξηγουμαι.....δεν ειχες την επιλογη να πας σε s7 edge?γιατι δεν πηγες?και αγορασες το 7 plus?
το μοναδικο που μπορω να φανταστω ειναι οτι δεν ηθελες να φυγεις απο το ios αλλα και παλι λες οτι αν ειχες την επιλογη του φιλου θα πηγαινες σε s7 edge....
δεν βγαζω ακρη σορρυ. :P

φιλε ιωαννη αν θελεις να τραβας φωτο και βιντεο η γνωμη μου ειναι οτι το s7 ειναι μονοδρομος καθως ειναι κλασης ανωτερο.επισης αν εχεις θεμα με το χωρο παλι καλυτερα σε s7 που εχει και 32 και επεκτασιμη οσο θες.αν σε νοιαζει το αδιαβροχο παλι σε s7 πας καθως το iphone δεν ειναι.στο μοναδικο που υπερτερει το iphone 6s plus 16 σε αυτη την συγκριση που εχεις μπει ειναι το λογιμικο του και η μπαταρια του καθως ειναι πολυ καλυτερα και τα δυο.
αυτα!πιστευω να μην σε μπερδεψα παραπανω! :)


Ρε συ το παλικάρι είπε για 6s plus λέει πουθενά ότι θέλει 7 plus και του είπα πάνε σε σαμυ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:31

Εγώ τα πήρα και τα δυο και ησύχασα ! Το καθένα έχει τις χαρές του , βάζεις και twin sim και τα έχεις όλα !

εγω και συγνωμη απο τα υπολοιπα παιδια του φορουμ πραγματικα απλα μερικοι εδω μεσα κανουν κατι για να δειξουν κατι οτι ξερουν ενω οι αλλοι ειναι ασχετοι!!!

μια ερωτηση καναμε αν ηταν τοσο κακο σβηστε την
Rafael Nadal

#34   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:33

Ουτε συμφωνω ουτε διαφωνω. Εσυ εβαλες τα ποπ κορν και τρεχεις να σχολιασεις χωρις να διαβασεις ΕΓΩ τι εγραψα...
Εννοειτε σχολιαζουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ.
Δεν παιρνω θεση αλλα απανταω σε σενα που ενω γραφω ΠΡΩΤΟΣ οτι οι αλλαγες ειναι καλο αλλα προσωπικα εγω με σαμσουγκ δεν,
ερχεσαι και μου λες τα ιδια...

με λενε παραφρον φιλε μου 85d63ad1a9d51c94c01dabb565c53c4a.jpg αρα τι λες πιο ποπκορν δεν βλεπε πιωμενοι ειστε
Rafael Nadal

#35   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:35

Ρε συ το παλικάρι είπε για 6s plus λέει πουθενά ότι θέλει 7 plus και του είπα πάνε σε σαμυ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

ρε μπαμπη ειμαι σαφεστατος σε αυτο που σου απανταω.ισως δεν το διατυπωσες σωστα και για αυτο τον λογο και ενας αλλος ειχε την ιδια αποροια με εμενα.εν παση περιπτωση ολα καλα.

#36   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:37

με λενε παραφρον φιλε μου 85d63ad1a9d51c94c01dabb565c53c4a.jpg αρα τι λες πιο ποπκορν δεν βλεπε πιωμενοι ειστε


boy εχεις δικιο χαχαχαχα. Το γαμο air σκαλωσε και οπως το εβλεπα νομιζα οτι εσυ το ποσταρες
Γραψε λαθος :)
Και παλι φιλαρακια

#37   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:39

Καλησπέρα,
Εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω από το android μετά από 7 χρόνια. Το edge είναι πιο φτηνό αλλά βαρέθηκα το android και κυρίως σιχάθηκα τη μη αναβάθμιση των συσκευών.


Sent from my iPad using Tapatalk

#38   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 11/12/2016 - 21:57

Ρε συ το παλικάρι είπε για 6s plus λέει πουθενά ότι θέλει 7 plus και του είπα πάνε σε σαμυ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τι 6s τι 7 το s7 είναι ανώτερο σε αρκετούς τομείς.. πως να το κάνουμε δηλαδή; Απλά είναι θέμα επιλογής συσκευής και λειτουργικού συστήματος...


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#39   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2016 - 22:17

Το s7 ειναι ανωτερο που το 6s αφου ειναι περσινο μοντελο το γλενταει με το multitasking το s7. Αυτο θα πει ανωτερο! Και να χανεις και να βγαινεις ο καλυτερος στο χασιμο! Ε ρε γλεντια!!! Φτουσου γκαντεμια να μην σκαει κιολας

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 11/12/2016 - 22:19


#40   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 22:33

Oκτακόσιοι πυρήνες να 'χουν νέα σούπερ-ντούπερ Ανδροειδή, δεν θα φτάσουν ΟΥΔΕΠΟΤΕ το τέλειο σε λειτουργία iOS.
Επιτέλους...γιατί δεν μπορείτε να το χωνέψετε;
 
Είναι σαν να συγκρίνεις τεχνολογία F-18 με... ιπτάμενο δίσκο!
 
Στην δουλειά μου, εταιρεία δημιουργίας παιχνιδιών για τάμπλετς & κινητά, προφανώς έχουμε ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες και άπειρα μοντέλα και Ανδροειδή & iOS. Το ΜΟΝΙΜΟ πρόβλημα των Ανδροειδών-developers είναι ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ - και αφαιρούν ένα σορό features και ΚΥΡΙΩΣ γραφικά και εφέ, γιατί ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΒΑΡΒΑΤΑ Ανδροειδή "αντέχουν" αυτά.
Συν ότι θέλουν ένα σορό παραμέτρους για να τα φτιάξουν.
 
Οι iOS-developers απλά...χαμογελούν πλατιά και εφαρμόζουν τα πάντα που φτιάχνουμε σε χρόνο ντετέ και ΔΙΧΩΣ προβλήματα μνήμης.
 
ΑΥΤΟ είναι ουσιαστικά το μυστικό της Aplle - το άψογο λειτουργικό της.
 
...Παρασκευή βράδυ, πήγα να αποδεσμεύσω (σταματήσω) κάποια services στο Win8.1 PC μου στο σπίτι... Έγινε χαμός. Μετά την επανακίνηση, δεν ξεκινούσαν με τίποτα τα "Παράθυρα". Πάω να κάνω restore σε προηγούμενο point, ΔΕΝ το αναγνώριζε! Πάω να καλέσω ένα System image (backup), πάλι ΔΕΝ το αναγνώρισε! Περνάω σε δεύτερο δίσκο ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ το λειτουργικό απ' την αρχή, πάω να σβήσω το άλλο απ' τον άλλο δίσκο (και να το 'χω ως αποθηκευτικό χώρο)...επί 3 ώρες παιδευόμουν ακόμα και με το command prompt να μπορέσω ΩΣ FULL PRIVILEGE ADMIN να έχω το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ - full access στον δεύτερο δίσκο.
Πράγμα που ΔΕΝ το κατάφερα με ΑΠΕΙΡΟΥΣ τρόπους που διάβασα σε φόρουμ και επίσημα σάιτ...και τελικά...ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ έσβησα τα πάντα (και τα 'χασα όλα απ' τον δεύτερο δίσκο)...και ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ πέρασα τα "Παράθυρα" σε κενούς (2, πλέον) δίσκους...ώστε ΤΕΛΙΚΑ να τρέξουν σωστά!
 
 
...Αυτά, ΟΥΔΕΠΟΤΕ τα 'χω αντιμετωπίσει στο Lion ή το Yosemite!
 
Για να πάρετε μια γεύση ΤΙ ΕΣΤΙ "Μηλοσυσκευές"...και τί "ολίγον από γιουβέτσι" είναι οι λοιπές!
 
Ως μηχανήματα τα άλλα είναι ΣΟΥΠΕΡ, με μακράν ΠΙΟ ΣΟΥΠΕΡ χαρακτηριστικά απ' τα "μηλόφωνα". Όμως τα "μηλόφωνα", απλά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ισχυρά χαρακτηριστικά, κάνουν ΤΗΝ ΙΔΙΑ δουλειά με τα βαρβάτα Ανδροειδή...με ΜΙΣΑ επιδόσεων χαρακτηριστικά!
 
Γιατί να πρέπει να 'σαι...σαν... HALO στρατιώτης με σούπερ-τεχνολογία, όταν με ένα ΑΚ-47 που ΠΟΤΕ δεν κολλάει, ΠΟΤΕ δεν παθαίνει αφλογιστία κτλ...σκοτώνεις μια χαρά τον αντίπαλο;
 
Αυτά από μένα...

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 11/12/2016 - 22:33


#41   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2016 - 22:35

Ρε φίλε εγώ δεν είχα αυτό το δίλλημα , το παιδί παραπάνω το έχει. Εγώ έχω θέμα με τον touchwiz αλλά δεν αναιρεί ότι το S7 edge είναι καλύτερο από 6S plus και αυτή την στιγμή έχω 7 plus μαζί με nexus 6p και τον Φεβρουάριο θα πάρω και το Pixel XL.

Δλδ αν πει κάποιος ότι μια συσκευή είναι καλύτερη από μια μιλοσυσκευη κατευθείαν πρέπει να φάει ban?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι βέβαια, δεν είμαι τέτοια τύπος να κρίνω τον άλλο από τη συσκευή που έχει.
Απλά η διατύπωση σου ήταν λάθος και δεν κατάλαβα σωστά το νόημα αυτών που ήθελες να πεις. Από και και πέρα είναι σεβαστή η άποψη του καθενός!
Ελπίζω να μην παρεξήγησες τα λεγόμενα μου καθώς στον γραπτό λόγο δε μπορείς να καταλάβεις το ύφος που μιλάει ο άλλος


Sent from my iPhone using Tapatalk

#42   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/12/2016 - 22:47

Φιλε μου αγοραστη αν μπορεις πηγαινε σε ενα μαγαζι η αν εχει κανενας φιλο σου καποιο απο τα δυο κ κανε μια μινι συγκριση.
Αν ξερεις τι παει να πει αντροιντ κ τι ios τοτε πιστευω ειναι ευκολο να αποφασισεις.
Σιγουρα στα χαρτια το σαμσουνγκι υπερτερει του iphone αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα υπερτερει κ στην καθημερινη χρηση.
Απο παιχνιδια, εφαρμογες μεχρι μπαταρια εμπειρια χρησης αξιοπιστια κτλ κτλ

Απο προσωπικη μου εμπειρια μια περιοδο που ειχα βαρεθει το ios πηρα το lg g2 που μολις ειχε κυκλοφορησει για να δω κ το android κ γενικα να αλλαξω λιγο περιβαλον .
Λοιπον τις πρωτες ωρες ειπα ουαου , αλλαξα κ ενα δυο launcher φλασαρα ρομ μιας κ ειμαι λιγο του πειραγματος απο εποχες htc hd2 κτλ
Ε λοιπον σε 3 μερες το πουλησα κ γυρισα στο μηλαρακι μου κ απο τοτε δεν τολμαω να ξαναπαρω android συσκευη.
Ακομα κ 1000 πιξελ αναλυση να εχει η οθονη κ 6gb ram !
Εσυ αποφασιζεις ομως !!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#43   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/12/2016 - 22:54

Φιλε μου αγοραστη αν μπορεις πηγαινε σε ενα μαγαζι η αν εχει κανενας φιλο σου καποιο απο τα δυο κ κανε μια μινι συγκριση.
Αν ξερεις τι παει να πει αντροιντ κ τι ios τοτε πιστευω ειναι ευκολο να αποφασισεις.
Σιγουρα στα χαρτια το σαμσουνγκι υπερτερει του iphone αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα υπερτερει κ στην καθημερινη χρηση.
Απο παιχνιδια, εφαρμογες μεχρι μπαταρια εμπειρια χρησης αξιοπιστια κτλ κτλ
Απο προσωπικη μου εμπειρια μια περιοδο που ειχα βαρεθει το ios πηρα το lg g2 που μολις ειχε κυκλοφορησει για να δω κ το android κ γενικα να αλλαξω λιγο περιβαλον .
Λοιπον τις πρωτες ωρες ειπα ουαου , αλλαξα κ ενα δυο launcher φλασαρα ρομ μιας κ ειμαι λιγο του πειραγματος απο εποχες htc hd2 κτλ
Ε λοιπον σε 3 μερες το πουλησα κ γυρισα στο μηλαρακι μου κ απο τοτε δεν τολμαω να ξαναπαρω android συσκευη.
Ακομα κ 1000 πιξελ αναλυση να εχει η οθονη κ 6gb ram !
Εσυ αποφασιζεις ομως !!


+1 και απο εμενα!
Οτι θελει ας αποφασισει, και στην τελικη αν δεν του αρεσει το βαζει αγγελια και παιρνει αυτο που θα τον ικανοποιησει περισσοτερο.

#44   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/12/2016 - 00:12

 

Oκτακόσιοι πυρήνες να 'χουν νέα σούπερ-ντούπερ Ανδροειδή, δεν θα φτάσουν ΟΥΔΕΠΟΤΕ το τέλειο σε λειτουργία iOS.
Επιτέλους...γιατί δεν μπορείτε να το χωνέψετε;
 
Είναι σαν να συγκρίνεις τεχνολογία F-18 με... ιπτάμενο δίσκο!
 
Στην δουλειά μου, εταιρεία δημιουργίας παιχνιδιών για τάμπλετς & κινητά, προφανώς έχουμε ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες και άπειρα μοντέλα και Ανδροειδή & iOS. Το ΜΟΝΙΜΟ πρόβλημα των Ανδροειδών-developers είναι ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ - και αφαιρούν ένα σορό features και ΚΥΡΙΩΣ γραφικά και εφέ, γιατί ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΒΑΡΒΑΤΑ Ανδροειδή "αντέχουν" αυτά.
Συν ότι θέλουν ένα σορό παραμέτρους για να τα φτιάξουν.
 
Οι iOS-developers απλά...χαμογελούν πλατιά και εφαρμόζουν τα πάντα που φτιάχνουμε σε χρόνο ντετέ και ΔΙΧΩΣ προβλήματα μνήμης.
 
ΑΥΤΟ είναι ουσιαστικά το μυστικό της Aplle - το άψογο λειτουργικό της.
 
...Παρασκευή βράδυ, πήγα να αποδεσμεύσω (σταματήσω) κάποια services στο Win8.1 PC μου στο σπίτι... Έγινε χαμός. Μετά την επανακίνηση, δεν ξεκινούσαν με τίποτα τα "Παράθυρα". Πάω να κάνω restore σε προηγούμενο point, ΔΕΝ το αναγνώριζε! Πάω να καλέσω ένα System image (backup), πάλι ΔΕΝ το αναγνώρισε! Περνάω σε δεύτερο δίσκο ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ το λειτουργικό απ' την αρχή, πάω να σβήσω το άλλο απ' τον άλλο δίσκο (και να το 'χω ως αποθηκευτικό χώρο)...επί 3 ώρες παιδευόμουν ακόμα και με το command prompt να μπορέσω ΩΣ FULL PRIVILEGE ADMIN να έχω το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ - full access στον δεύτερο δίσκο.
Πράγμα που ΔΕΝ το κατάφερα με ΑΠΕΙΡΟΥΣ τρόπους που διάβασα σε φόρουμ και επίσημα σάιτ...και τελικά...ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ έσβησα τα πάντα (και τα 'χασα όλα απ' τον δεύτερο δίσκο)...και ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ πέρασα τα "Παράθυρα" σε κενούς (2, πλέον) δίσκους...ώστε ΤΕΛΙΚΑ να τρέξουν σωστά!
 
 
...Αυτά, ΟΥΔΕΠΟΤΕ τα 'χω αντιμετωπίσει στο Lion ή το Yosemite!
 
Για να πάρετε μια γεύση ΤΙ ΕΣΤΙ "Μηλοσυσκευές"...και τί "ολίγον από γιουβέτσι" είναι οι λοιπές!
 
Ως μηχανήματα τα άλλα είναι ΣΟΥΠΕΡ, με μακράν ΠΙΟ ΣΟΥΠΕΡ χαρακτηριστικά απ' τα "μηλόφωνα". Όμως τα "μηλόφωνα", απλά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ισχυρά χαρακτηριστικά, κάνουν ΤΗΝ ΙΔΙΑ δουλειά με τα βαρβάτα Ανδροειδή...με ΜΙΣΑ επιδόσεων χαρακτηριστικά!
 
Γιατί να πρέπει να 'σαι...σαν... HALO στρατιώτης με σούπερ-τεχνολογία, όταν με ένα ΑΚ-47 που ΠΟΤΕ δεν κολλάει, ΠΟΤΕ δεν παθαίνει αφλογιστία κτλ...σκοτώνεις μια χαρά τον αντίπαλο;
 
Αυτά από μένα...

 

Ψάχνω να βρω τη φράση για το "επικό" HD Leo 2, αλλά δεν βλέπω τίποτα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#45   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2016 - 01:43

 

Oκτακόσιοι πυρήνες να 'χουν νέα σούπερ-ντούπερ Ανδροειδή, δεν θα φτάσουν ΟΥΔΕΠΟΤΕ το τέλειο σε λειτουργία iOS.
Επιτέλους...γιατί δεν μπορείτε να το χωνέψετε;
 
Είναι σαν να συγκρίνεις τεχνολογία F-18 με... ιπτάμενο δίσκο!
 
Στην δουλειά μου, εταιρεία δημιουργίας παιχνιδιών για τάμπλετς & κινητά, προφανώς έχουμε ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες και άπειρα μοντέλα και Ανδροειδή & iOS. Το ΜΟΝΙΜΟ πρόβλημα των Ανδροειδών-developers είναι ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ - και αφαιρούν ένα σορό features και ΚΥΡΙΩΣ γραφικά και εφέ, γιατί ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΒΑΡΒΑΤΑ Ανδροειδή "αντέχουν" αυτά.
Συν ότι θέλουν ένα σορό παραμέτρους για να τα φτιάξουν.
 
Οι iOS-developers απλά...χαμογελούν πλατιά και εφαρμόζουν τα πάντα που φτιάχνουμε σε χρόνο ντετέ και ΔΙΧΩΣ προβλήματα μνήμης.
 
ΑΥΤΟ είναι ουσιαστικά το μυστικό της Aplle - το άψογο λειτουργικό της.
 
...Παρασκευή βράδυ, πήγα να αποδεσμεύσω (σταματήσω) κάποια services στο Win8.1 PC μου στο σπίτι... Έγινε χαμός. Μετά την επανακίνηση, δεν ξεκινούσαν με τίποτα τα "Παράθυρα". Πάω να κάνω restore σε προηγούμενο point, ΔΕΝ το αναγνώριζε! Πάω να καλέσω ένα System image (backup), πάλι ΔΕΝ το αναγνώρισε! Περνάω σε δεύτερο δίσκο ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ το λειτουργικό απ' την αρχή, πάω να σβήσω το άλλο απ' τον άλλο δίσκο (και να το 'χω ως αποθηκευτικό χώρο)...επί 3 ώρες παιδευόμουν ακόμα και με το command prompt να μπορέσω ΩΣ FULL PRIVILEGE ADMIN να έχω το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ - full access στον δεύτερο δίσκο.
Πράγμα που ΔΕΝ το κατάφερα με ΑΠΕΙΡΟΥΣ τρόπους που διάβασα σε φόρουμ και επίσημα σάιτ...και τελικά...ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ έσβησα τα πάντα (και τα 'χασα όλα απ' τον δεύτερο δίσκο)...και ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ πέρασα τα "Παράθυρα" σε κενούς (2, πλέον) δίσκους...ώστε ΤΕΛΙΚΑ να τρέξουν σωστά!
 
 
...Αυτά, ΟΥΔΕΠΟΤΕ τα 'χω αντιμετωπίσει στο Lion ή το Yosemite!
 
Για να πάρετε μια γεύση ΤΙ ΕΣΤΙ "Μηλοσυσκευές"...και τί "ολίγον από γιουβέτσι" είναι οι λοιπές!
 
Ως μηχανήματα τα άλλα είναι ΣΟΥΠΕΡ, με μακράν ΠΙΟ ΣΟΥΠΕΡ χαρακτηριστικά απ' τα "μηλόφωνα". Όμως τα "μηλόφωνα", απλά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ισχυρά χαρακτηριστικά, κάνουν ΤΗΝ ΙΔΙΑ δουλειά με τα βαρβάτα Ανδροειδή...με ΜΙΣΑ επιδόσεων χαρακτηριστικά!
 
Γιατί να πρέπει να 'σαι...σαν... HALO στρατιώτης με σούπερ-τεχνολογία, όταν με ένα ΑΚ-47 που ΠΟΤΕ δεν κολλάει, ΠΟΤΕ δεν παθαίνει αφλογιστία κτλ...σκοτώνεις μια χαρά τον αντίπαλο;
 
Αυτά από μένα...

 

Ο διευθυντής σου τι λέει για όλα αυτά?

 

(Με τρομάζει το γεγονός πως έκατσες και έγραψες όλο αυτό btw)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες