Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα μου πείτε “με ‘γειά” για το νέο μου 13” MBPr 2016 ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2017 - 23:53

Μόλις πήρα το Macbook pro 2016! Δούλευα στο γραφείο με ένα macmini του 2007 και εχω πάθει σοκ! Πόσο γρήγορο μπορεί να είναι??

μεγειες μεγειες το εργαλειο !!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2017 - 23:56

Ευχαριστω πολυ! Θα περασει το γερο τεστ με τα parallels, εκει θα μου δειξει τι ψαρια πιανει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#78   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2017 - 15:45

Γιατί διαφημίζουν το Pro για 10 ώρες διάρκεια μπαταρίας ενώ οι περισσότεροι μιλούν περίπου για 7;;; Με τους νέους επεξεργαστές kabylake τι πιστεύετε ότι προκύπτει στην μπαταρία, κάποια διαφοροποίηση; Αντίθετα το Air το διαφημίζουν για 12 ώρες ενώ αναφορές υπάρχουν και για 14, δηλαδή το αντίστροφο!!!


Τελευταία επεξεργασία από: gousias, 15/08/2017 - 15:47


#79   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/10/2017 - 14:23

Tελικά αγόρασα το 13 macbook pro 2017 with touch bar απο ελληνικό κατάστημα  -ας είναι καλά οι άτοκες δόσεις κι η έκπτωση 12%-. Είναι το πρωτο μου macbook οπότε έχω παθει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ ,με την καλή έννοια. Για προτείνετε καποιον καλο usb -c adaptor , σκέφτομαι της satechi αλλα αν υπάρχει κατι καλό και φθηνότερο θα το προτιμούσα.

 

 

Συνημμένα αρχεία



#80   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2017 - 14:46

Tελικά αγόρασα το 13 macbook pro 2017 with touch bar απο ελληνικό κατάστημα  -ας είναι καλά οι άτοκες δόσεις κι η έκπτωση 12%-. Είναι το πρωτο μου macbook οπότε έχω παθει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ ,με την καλή έννοια. Για προτείνετε καποιον καλο usb -c adaptor , σκέφτομαι της satechi αλλα αν υπάρχει κατι καλό και φθηνότερο θα το προτιμούσα.

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Έχω το ίδιο μοντέλο (Χωρίς την Touchbar) σε Space Gray και είμαι ερωτευμένος από την πρώτη ημέρα που το πήρα. Σχετικά με τον αντάπτορα, επειδή και εγώ είχα το ίδιο ερώτημα, μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα ότι πέραν των γνήσιων της μαμάς Apple μόνο τα Satechi ειναι αξιόπιστα. Απλά έχε το νου σου διότι κάποια από τα μοντέλα της (τα φθηνότερα δηλαδή) δεν υποστηρίζουν τα 40Gbt/s της θύρας USB-C 



#81   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2017 - 15:15

Tελικά αγόρασα το 13 macbook pro 2017 with touch bar απο ελληνικό κατάστημα  -ας είναι καλά οι άτοκες δόσεις κι η έκπτωση 12%-. Είναι το πρωτο μου macbook οπότε έχω παθει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ ,με την καλή έννοια. Για προτείνετε καποιον καλο usb -c adaptor , σκέφτομαι της satechi αλλα αν υπάρχει κατι καλό και φθηνότερο θα το προτιμούσα.

Μεγειες.. κατι σαν αυτο? Υπαρχουν και αλλα αλλα εχουν δασμους οποτε :)



#82   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/10/2017 - 09:26

Ευχαριστω .Μάλλον satechi θα καταληξω να πάρω. Η touch bar ως τωρα μου αρέσει πολυ πάντως, βολευει σε κάποιες λειτουργίες. Για θηκη προστασίας τι θα προτείνατε; Όχι τυπου sleeve,  να είναι συνέχεια πανω. Μηπως να προτιμησω καποια τυπου skin; Οι υπόλοιποι που έχετε πως τα προστατεύετε; Το εξωτερικο το βλέπω επιφοβο για γρατζουνιές.


Τελευταία επεξεργασία από: vanity, 11/10/2017 - 09:27


#83   thanosbx

thanosbx

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/10/2017 - 09:40

Με γειες , να το χαρεις



#84   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/10/2017 - 11:56

Ευχαριστω .Μάλλον satechi θα καταληξω να πάρω. Η touch bar ως τωρα μου αρέσει πολυ πάντως, βολευει σε κάποιες λειτουργίες. Για θηκη προστασίας τι θα προτείνατε; Όχι τυπου sleeve,  να είναι συνέχεια πανω. Μηπως να προτιμησω καποια τυπου skin; Οι υπόλοιποι που έχετε πως τα προστατεύετε; Το εξωτερικο το βλέπω επιφοβο για γρατζουνιές.

Αν είσαι προσεκτική πάντως δεν γρατζουνιέται εύκολα. Έχω macbook χρόνια χωρίς θήκη και είναι όπως την πρώτη μέρα εκτός από το κάτω μέρος φυσικά που το ακουμπάω όπου να 'ναι.


Once You Go Mac You Never Go Back

#85   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2017 - 14:03

Παραπάνω RAM θα επιλέγατε; Τι βλέπετε με την εμπειρία χρήσης με τα νέα Pro;
Ισχύει ότι υπάρχει τρόπος να αναβαθμιστεί και η RAM μετά την αγορά παρόλο που δεν το επιτρέπει η Apple; Μία τέτοια αναφορά μου έκανε off the record υπάλληλος σε κατάστημα λέγοντας ότι το έχει κάνει ο ίδιος! Αν κάποιος γνωρίζει κάτι και μπορεί να το μοιραστεί εδώ ή ας στείλει pm.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#86   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2017 - 09:53

Παραπάνω RAM θα επιλέγατε; Τι βλέπετε με την εμπειρία χρήσης με τα νέα Pro;
Ισχύει ότι υπάρχει τρόπος να αναβαθμιστεί και η RAM μετά την αγορά παρόλο που δεν το επιτρέπει η Apple; Μία τέτοια αναφορά μου έκανε off the record υπάλληλος σε κατάστημα λέγοντας ότι το έχει κάνει ο ίδιος! Αν κάποιος γνωρίζει κάτι και μπορεί να το μοιραστεί εδώ ή ας στείλει pm.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ποιο κατάστημα στο είπαν αυτό? Στα νέα macbook ούτε μία στο εκατομμύριο.


Once You Go Mac You Never Go Back

#87   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2017 - 10:03

Κι εγώ δεν το πιστεύω, απλώς επειδή μπορεί κάποιος έμπειρος εδώ να γνωρίζει κάτι περισσότερο, ρώτησα.
Τώρα όσον αφορά τα 8GB πόσο αρκούν και πόσο future proof μπορεί να αντέξει με τόσα μόνο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#88   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2017 - 10:07

Κι εγώ δεν το πιστεύω, απλώς επειδή μπορεί κάποιος έμπειρος εδώ να γνωρίζει κάτι περισσότερο, ρώτησα.
Τώρα όσον αφορά τα 8GB πόσο αρκούν και πόσο future proof μπορεί να αντέξει με τόσα μόνο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θέμα με την κατανάλωση της μνήμης ram έχει ξεφύγει λίγο η αλήθεια είναι. Με τα 8gb την δουλειά σου σίγουρα θα την κάνεις και με το παραπάνω, δεν θα έχεις κολλήματα κτλ.

 

Αλλά σαν future proof και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο θα πρέπει να είσαι με 16GB ram.


Once You Go Mac You Never Go Back

#89   iMavropoulos

iMavropoulos

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@iMavropoulos_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:iMavropoulos

Δημοσίευση 25/10/2017 - 10:08

Μα καλά είναι δυνατόν να σου πούμε με γειά αν δεν δούμε ΠΡΩΤΑ φωτογραφίες;;;;

 

τς τς τς...

 

Έλα ρίξε μερικές για τα καλορίζικα!



#90   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2017 - 10:10

Αν έκανες μία προσωπική εκτίμηση για το πόσο μπορεί να αντέξει μελλοντικά μέχρι να αρχίσει να διαφαίνεται η ανάγκη για αναβάθμιση, πόσο καιρό θα έλεγες; Βέβαια μπορεί να εξαρτάται κι από τα νέα λειτουργικά, εφαρμογές κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες