Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβληματική Μπαταρία 6S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2017 - 16:12

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Όπως γράφει και ο τίτλος ρου θέματος, η μπαταρία του κινητού μου (iPhone 6S Plus) είναι ελλατωματική καθότι σβήνει σε ανύποπτες στιγμές είτε στο 30% είτε στο 25% είτε στο 40%.Εκτός αυτού παρατήρησα ότι έχει αυξημένη κατανάλωση ακόμα και σε κατάσταση αναμονής.Μπήκα στην ιστοσελίδα της Apple για να τσεκάρω αν περιλαμβάνεται το κινητό μου στο πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταριών αλλά μου βγάζει ότι δεν είναι από τα προβληματικά μοντέλα.Πήρα απόφαση να το στείλω στο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας.Το κινητό είναι ακόμα εντός εγγύησης καθώς το αγόρασα πέρυσι το Μάϊο.Θα ήθελα να μου πείτε που θα απευθυνθώ και ποιές ενέργειες πρέπει να κάνω πριν το στείλω για σέρβις.Ευχαριστώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 05/01/2017 - 16:23

Πάρε ένα τηλ στην infoquest και είσαι κομπλε


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2017 - 16:40

Πάρε ένα τηλ στην infoquest και είσαι κομπλε


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Πριν λίγο μίλησα με Infoquest και μου είπαν να το στείλω για έλεγχο.Θα κάνει 1.5 με 2 εβδομάδες λέει στην παρούσα φάση.Είναι κάτι που πρέπει να έχω κατα νου η κάτι που πρέπει να προσέξω πριν το στείλω?



#4   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2017 - 10:37

Πριν λίγο μίλησα με Infoquest και μου είπαν να το στείλω για έλεγχο.Θα κάνει 1.5 με 2 εβδομάδες λέει στην παρούσα φάση.Είναι κάτι που πρέπει να έχω κατα νου η κάτι που πρέπει να προσέξω πριν το στείλω?

Θα σου πρότεινα isystem.
Σε 2 μέρες θα έχεις πίσω το τηλέφωνο σου...


La vie est belle!!

#5   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/01/2017 - 10:59

Σωστό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2017 - 16:01

Θα σου πρότεινα isystem.
Σε 2 μέρες θα έχεις πίσω το τηλέφωνο σου...


La vie est belle!!

Είναι καλύτεροι όσον αφορά την όλη εξυπηρέτηση? Ρωτάω γιατί δεν χρειάστικε μέχρι τώρα να στείλω συσκευή για επιδιόρθωση



#7   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/01/2017 - 16:25

Για μένα ότι καλύτερο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2017 - 16:45

Είναι καλύτεροι όσον αφορά την όλη εξυπηρέτηση? Ρωτάω γιατί δεν χρειάστικε μέχρι τώρα να στείλω συσκευή για επιδιόρθωση

Δεν έχω πάει ποτέ infoquest απο ότι ακούω όμως είναι αρκετά πιο αργοί. Στην i-system είναι αρκετά φιλικοί και πολύ πιό γρήγοροι. Μπορείς να κανονίσεις μαζί τους και μόλις έχουν το ανταλλακτικό σου σε παίρνουν τηλ. και πας και το κάνεις. Την άλλη μέρα έχεις πίσω τη συσκευή σου.


La vie est belle!!

#9   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2017 - 16:54

Δεν έχω πάει ποτέ infoquest απο ότι ακούω όμως είναι αρκετά πιο αργοί. Στην i-system είναι αρκετά φιλικοί και πολύ πιό γρήγοροι. Μπορείς να κανονίσεις μαζί τους και μόλις έχουν το ανταλλακτικό σου σε παίρνουν τηλ. και πας και το κάνεις. Την άλλη μέρα έχεις πίσω τη συσκευή σου.


La vie est belle!!

Σε ποιό μέρος βρίσκονται και πως μπορώ να στείλω τη συσκευή μου αν δεν έχω τη δυνατότητα να περάσω ο ίδιος από εκεί?



#10   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2017 - 17:40

Σε ποιό μέρος βρίσκονται και πως μπορώ να στείλω τη συσκευή μου αν δεν έχω τη δυνατότητα να περάσω ο ίδιος από εκεί?


https://g.co/kgs/Awo14G


La vie est belle!!

#11   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/01/2017 - 19:52

Αυτά δεν τα βλέπουν στην Apple αν είναι θέμα εκδόσεων iOS. Το κινητό αχρηστεύεται με αυτόν τον τροπο εκτός αν θέλουν να το έχουμε για κλήσεις μόνο αλλα τότε θα παίρναμε ένα των 40€. Σκέφτομαι να παω και σε κανένα κατάστημα να πάρω καμία γνώμη δεν ξέρω τι άλλο να κάνω


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#12   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:06

Αυτά δεν τα βλέπουν στην Apple αν είναι θέμα εκδόσεων iOS. Το κινητό αχρηστεύεται με αυτόν τον τροπο εκτός αν θέλουν να το έχουμε για κλήσεις μόνο αλλα τότε θα παίρναμε ένα των 40€. Σκέφτομαι να παω και σε κανένα κατάστημα να πάρω καμία γνώμη δεν ξέρω τι άλλο να κάνω


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

γνωμη για ποιο πραγμα;


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#13   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:37

Αυτά δεν τα βλέπουν στην Apple αν είναι θέμα εκδόσεων iOS. Το κινητό αχρηστεύεται με αυτόν τον τροπο εκτός αν θέλουν να το έχουμε για κλήσεις μόνο αλλα τότε θα παίρναμε ένα των 40€. Σκέφτομαι να παω και σε κανένα κατάστημα να πάρω καμία γνώμη δεν ξέρω τι άλλο να κάνω


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τα plus πάντως δεν έχουν μπει στο πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας



#14   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2017 - 12:56

Παιδια καλημερα!Μολις χτες πηγα το κινητο μου στην Ιnfoquest Ρεντη για αντικατασταση μπαταριας στο προγραμμα που ειχε δωσει η Appe για καποια μοντελα 6s,πηγα λοιπον,και μεσα σε  45 λεπτα μου ειχαν αλαξει την μπαταρια!!Αψογη εξυπηρετηση!!Να ενημερωσω επισης μετα την αλλαγη της μπαταριας στο 6s μου,ειναι σαν καινουριο,αναμονη 20 ωρες και υπολοιπο 56% εχω παθει πλακα!



#15   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:36

Δεν έχω πάει ποτέ infoquest απο ότι ακούω όμως είναι αρκετά πιο αργοί. Στην i-system είναι αρκετά φιλικοί και πολύ πιό γρήγοροι. Μπορείς να κανονίσεις μαζί τους και μόλις έχουν το ανταλλακτικό σου σε παίρνουν τηλ. και πας και το κάνεις. Την άλλη μέρα έχεις πίσω τη συσκευή σου.


La vie est belle!!

εγω εχω το 6s plus,ουτε εμενα ειναι στο προγραμμα αντικαταστασης,αλλα εχει θεμα η μπαταρια...

γνωριζεται στο istorm αν θα χρειαστει να βγαλω το j/b ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες