Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Iphone 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   akicskou93

akicskou93

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/01/2017 - 16:47

Καλησπέρα παίδες, είμαι νέος στο forum και έχω μερικές απορίες...

 

1)Σκέφτομαι να αγοράσω το iphone 7 από Skroutz, έχετε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα;

2) Τα Iphone που αγοράζουμε μέσω Skroutz έχουνε κανονικά εγγύηση ή θα τρέχω και δε θα φτάνω σε περίπτωση που μου παρουσίασει κάποιο πρόβλημα;

3) Black matte ή Gold; (Έχω ήδη το Iphone 4s σε μαύρο, και είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να πάρω το matte ή το Gold)

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2017 - 16:51

Matte black απο μενα. Δες απο phonegallery κρατας και αποδειξη και εχεις διετια εγγυηση. Να δεις κι ποια μαγαζια προσφερουν dead on arrival το γνωστο doa. Και επισης πολυ προσοχη στη χωρητικοτητα. Το 32gb εχει περιπου 24 με 25 gb το υπολοιπο καταλαμβανει το λογισμικο. Απο μενα καλως ηρθες και επισημα παρε το μαυρο

#3   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 07/01/2017 - 16:56

tokinito.gr, θα πρότεινα μαύρο αν και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#4   akicskou93

akicskou93

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/01/2017 - 17:31

Matte black απο μενα. Δες απο phonegallery κρατας και αποδειξη και εχεις διετια εγγυηση. Να δεις κι ποια μαγαζια προσφερουν dead on arrival το γνωστο doa. Και επισης πολυ προσοχη στη χωρητικοτητα. Το 32gb εχει περιπου 24 με 25 gb το υπολοιπο καταλαμβανει το λογισμικο. Απο μενα καλως ηρθες και επισημα παρε το μαυρο

Κλείνω προς Gold απλά φοβάμαι μήπως το βαρεθώ σε βάθος χρόνου μήπως το βαρεθώ, ξέρεις το black που το έχω και στο iphone 4s είναι πιο κλασσικό! Μου έχουνε προτείνει το Kaizer και το Citishop... δυστυχώς θα πάρω το 32αρι αν κ πιστεύω μου φτάνουνε, γιατί ούτε πολλές φώτος βγάζω ούτε πολλά βίντεο.. Μπήκα στο site του phonegallery αλλα δε λέει κάτι για 2ετη εγγύηση, μ δίνει επιλογή να ασφαλίσω το κιν γ 30 ευρώ, τι φάση;

 

 

tokinito.gr, θα πρότεινα μαύρο αν και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 Δυστυχώς στο tokinito.gr δεν έχουνε iphone 7... ευχαριστώ πάντως :)



#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2017 - 17:44

Να κοιταξεις καταστηματα που αναφερουν doa. Εαν ειναι χαλασμενη η συσκευη σου στην αφιξη το δινεις και σου δινουν ή αλλο στο κουτι του ή τα χρηματα σου πισω. Πολυ βασικο αυτο που σου λεω. Δευτερος χρονος εγγυηση ισχυει εαν κρατησεις τηνναποδειξη του μαγαζιου.

#6   akicskou93

akicskou93

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/01/2017 - 18:10

Να κοιταξεις καταστηματα που αναφερουν doa. Εαν ειναι χαλασμενη η συσκευη σου στην αφιξη το δινεις και σου δινουν ή αλλο στο κουτι του ή τα χρηματα σου πισω. Πολυ βασικο αυτο που σου λεω. Δευτερος χρονος εγγυηση ισχυει εαν κρατησεις τηνναποδειξη του μαγαζιου.

ναι γνωρίζω σχετικά με το doa, σου δίνουν 7 μέρες απο την  παραγγελία να επιστρέψεις το κιν σε περίπτωση που έχει πρόβλημα! Παρόλο αυτά το δίλημμα ανάμεσα σε μαύρο matte και Gold παραμένει  :rolleyes:  Αυτό για την 2ετη εγγύηση απο το phonegallery σίγουρα ισχύει; Αν κ θα πάρω ένα τηλ να το σιγουρέψω



#7   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 07/01/2017 - 18:15

Από την στιγμή που η αγορά γίνεται εντός ΕΕ , και από τον μπακάλη της γειτονιάς σου να το πάρεις έχεις 2 χρόνια εγγύηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   akicskou93

akicskou93

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/01/2017 - 20:48

Κατάλαβα! Για πείτε γνώμες σχετικά με το χρώμα... black matte ή gold;  :D  :D  :D  :D



#9   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/01/2017 - 21:23

Κατάλαβα! Για πείτε γνώμες σχετικά με το χρώμα... black matte ή gold; :D :D :D :D

black matte χαλαρα....

#10   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/01/2017 - 19:10

Black mate και από εμένα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   akicskou93

akicskou93

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/01/2017 - 22:45

Κλείνω προς χρυσό γιατί πραγματικά είναι κόσμημα το κινητό, μαύρο matte ίσως επαιρνα στο 7 Plus



#12   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/01/2017 - 23:27

Κλείνω προς χρυσό γιατί πραγματικά είναι κόσμημα το κινητό, μαύρο matte ίσως επαιρνα στο 7 Plus

αν ειναι να το εχεις χωρις θηκη μπορει να ειναι ενα κοσμημα..αν το βαλεις σε 15 θηκες και 48 ζελατινες καλυτερα παρε το black matte.

#13   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/01/2017 - 10:47

Δεν έχω να σου προτείνω κάποιο μαγαζί αλλά έχω να σου πω το εξής. Έχουν περάσει όλα τα χρώματα από τα χέρια μου εκτός των silver & jet black. Το χρυσό σε 7αρι είναι πολύ ομορφότερο από ότι στα προηγούμενα. Βέβαια αυτή την φορά και μετά από παρά πολλά χρόνια εγώ πήρα 7 Plus Matte Black. Πάντα ήθελα total black iPhone και αν δεν είχε βγει θα έπαιρνα πάλι Rose-Gold όπως έκανα με το 6S Plus. Με το χρυσό ίσως χάσεις λίγο στην μεταπώληση. Πήγαινε, δες και τα δυο από κοντά και αποφάσισε. Ότι και να σου λέμε εμείς δεν ισχύει μιας και εσυ θα είσαι αυτός που θα το χαίρετε.

#14   akicskou93

akicskou93

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/01/2017 - 15:48

αν ειναι να το εχεις χωρις θηκη μπορει να ειναι ενα κοσμημα..αν το βαλεις σε 15 θηκες και 48 ζελατινες καλυτερα παρε το black matte.

Βρήκα μια διαφανή θήκη( Spigen, είναι καλες;) και θα βάλω κ ενα τζαμάκι μπροστά!

 

Δεν έχω να σου προτείνω κάποιο μαγαζί αλλά έχω να σου πω το εξής. Έχουν περάσει όλα τα χρώματα από τα χέρια μου εκτός των silver & jet black. Το χρυσό σε 7αρι είναι πολύ ομορφότερο από ότι στα προηγούμενα. Βέβαια αυτή την φορά και μετά από παρά πολλά χρόνια εγώ πήρα 7 Plus Matte Black. Πάντα ήθελα total black iPhone και αν δεν είχε βγει θα έπαιρνα πάλι Rose-Gold όπως έκανα με το 6S Plus. Με το χρυσό ίσως χάσεις λίγο στην μεταπώληση. Πήγαινε, δες και τα δυο από κοντά και αποφάσισε. Ότι και να σου λέμε εμείς δεν ισχύει μιας και εσυ θα είσαι αυτός που θα το χαίρετε.

 

 

Εχω την εντύπωση ότι το Iphone 7 Gold είναι πιο χρυσό από το 6s; ή είναι ιδέα μου; Ναι αν ήταν να πάρω plus θα επαιρνα σε μαυρο matte, αλλά σε 7 δε νομίζω ότι λέει, χάνει πολύ σε ομορφιά!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες