Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα 7 ή οχι?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   alexis13

alexis13

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 07/01/2017 - 21:58

Καλησπερα και καλη χρονια!!!

Εδω και λιγες μερες με τρωει το χερι μου να κανω αλλαγη απο το iphone 6 σε 7!

το θεμα μου ειναι ενα!!!

καπου πηρε το ματι μου μπορει να ειναι και βρωμες βεβαια οτι στο τελος του χρονου θα βγαλει νεο μοντελο ως

iphone 8!!!

αξιζει λοιπον τωρα μια τετοια αγορα η να περιμενω την πορεια του ετους μηπως βγει νεο μοντελο???

Ευχαριστω πολυ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 07/01/2017 - 22:15

αν διαθέτεις τα χρήματα ναι αξίζει 

Αν είχες iPhone 6s ίσως να το σκεφτόμουν λίγο .

Αν περιμένεις το εάν και ποτε .....με αυτό το σκεπτικό περίμενε δυο χρονια που θα βγει το iphone 9 που θα κάνει π.χ παπαδες...

Παρτο το τώρα να το χαρείς και μέχρι να βγει το 8 η όπως αλλιώς θα οναμαστει το νέο iphone έχει ο θεος .


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 07/01/2017 - 22:16

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#3   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 07/01/2017 - 22:21

Δεν έχει όλος ο κόσμος χόμπι να αλλάζει κάθε χρόνο και κινητό, ούτε τα χρήματα (ακόμη και αν τα έχει είναι υπερβολή). Οι διάφορες 6-7 είναι πολύ μικρές για να αξίζει αυτή η αλλαγή.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#4   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/01/2017 - 00:29

Δεν έχει όλος ο κόσμος χόμπι να αλλάζει κάθε χρόνο και κινητό, ούτε τα χρήματα (ακόμη και αν τα έχει είναι υπερβολή). Οι διάφορες 6-7 είναι πολύ μικρές για να αξίζει αυτή η αλλαγή.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

άρα επειδή δεν έχει όλος ο κόσμος την δυνατότητα να αλλάζει κάθε χρόνο οι διάφορες είναι μικρές; αυτη είναι η δικαιολογία για όσου δεν έχουν την δυνατότητα μάλλον. Οποίος θέλει και μπορεί το αλλάζει κάθε χρόνο. Τώρα αν έχει αλλαγές η όχι είναι προσωπική άποψη του κάθενος.

#5   dragonfighter

dragonfighter

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/01/2017 - 01:01

Από το 6 πιστεύω ότι έχει αρκετές αλλαγές. Από το 6s όχι. Προσωπικά πήγα από 6 σε 6s κ δεν το μετάνιωσα, αλλά από 6s σε 7, όχι δεν θα πάω.
Πιστεύω ο φίλος ότι αν μπορεί να περιμένει ας περιμένει για το 7s, αν είναι σαν κ μένα που δεν μπορούσα να περιμένω ας πάει τώρα στο 7.

Τελευταία επεξεργασία από: dragonfighter, 08/01/2017 - 01:03


#6   alexis13

alexis13

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 09/01/2017 - 09:27

δεν καιγομαι για την αλλαγη απλα ετσι απο gadjet-οσυνηθεια!!!το 6αρακι μου αψογο ειναι φτου φτου φτου!!!!



#7   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2017 - 10:22

Κανε σκιπ στο επομενο σε oled

#8   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2017 - 13:30

Αν έχεις iphone 6 ή 6s δεν αξίζει όταν έχει φτάσει Γενάρης...

Αν δε το έχεις απόλυτη ανάγκη πας για το επόμενο που σίγουρα θα έχει ΝΕΑ σχεδίαση.



#9   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:20

απο το 6 στο 7 ναι απο το 6ς στο 7 θα το σκεφτομουν


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#10   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:47

Από 6 σε 7 αξίζει η μετάβαση αλλά σε 7-8 μήνες θα καίγεσαι για άλλη αλλαγή...Άποψη μου είναι να κανεις υπομονή και να διαθέσεις όλο το budget σου στο επόμενο...Βέβαια αν έχεις την οικονομική ευχέρεια τότε πάρε το 7 και μετά άλλαξε το με το 8!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:06

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις για το 10. Θα είναι καλύτερα και έρχονται μόνο σε μερικά χρόνια. Δεν αξίζει το 7. Ούτε το 8 αξίζει γιατί θα είναι δοκιμαστικές οι τεχνολογίες όποτε θα έχει προβλήματα. Το 8s πάλι δεν θα έχει μεγάλες αλλαγές από το 8 και σίγουρα το ίδιο σχέδιο όποτε δεν αξίζει. Το 9 αν έχει ίδιο σχέδιο με το 8 (όπως το 7 με το 6) πλάι δεν αξίζει γιατί δεν αλλάζεις κάτι. Όποτε μάλλον το 10 ίσως να αξίζει. Ίσως και όχι. Τσάμπα λεφτά. Εγώ θα έλεγα να πάρεις ένα Νοκια 3210 το οποίο δεν κάνει τίποτα όποτε σε μερικά χρόνια σε ότι και να αλλάξεις θα αξίζει η αλλαγή.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 14/01/2017 - 13:09


#12   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:10

Αν έχεις iphone 6 ή 6s δεν αξίζει όταν έχει φτάσει Γενάρης...
Αν δε το έχεις απόλυτη ανάγκη πας για το επόμενο που σίγουρα θα έχει ΝΕΑ σχεδίαση.

επειδη το νέο σχέδιο είναι το καλύτερο feature έτσι;

#13   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:44

Φίλε εγώ είχα το 6αρι silver και πήγα σε 7 matte black και δεν έχω μετανιώσει στιγμή. Αισθητά πιο γρήγορο σε όλα, ειδικά στα games, έχω 3D Touch που στο iOS 10 είναι πολύ χρήσιμο και ωραίο (θα το συνηθίσεις αμέσως, όπως και το καινούργιο home button) και μεγάλη διαφορά στην κάμερα ειδικά στην μπροστινή που έχει και φλας. Αν αγαπάς την τεχνολογια και έχεις να διαθέσεις την διαφορά παρτο με κλειστά μάτια. Αν είσαι άνθρωπος που δεν σε ενδιαφέρει τόσο και απλά θες ένα τηλ να κανεις την δουλειά σου, τότε μείνε με το 6αρακι μια χαρά είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/01/2017 - 16:39

Εγώ έχω το 6s, το επόμενο μου κινητό θα είναι όποιο plus βγει με καινούριο σχέδιο, μικρότερα bezel. Από 6 σε 7 δεν αξίζει η αλλαγή προσωπικά για μένα, ανοίγεις το κουτί και είναι το ίδιο τηλέφωνο. Πληροφοριακά είχα 3GS,4s,5s και τώρα 6s


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 14/01/2017 - 16:40


#15   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 17:23

Εγώ έχω το 6s, το επόμενο μου κινητό θα είναι όποιο plus βγει με καινούριο σχέδιο, μικρότερα bezel. Από 6 σε 7 δεν αξίζει η αλλαγή προσωπικά για μένα, ανοίγεις το κουτί και είναι το ίδιο τηλέφωνο. Πληροφοριακά είχα 3GS,4s,5s και τώρα 6s


Sent from my iPhone using Tapatalk

οποτε αν θεωρητικά το επόμενο έχει μικρότερα bezels και διαφορετικό σχέδιο αλλά ακριβώς το ίδιο hardware θα αξίζει η μετάβαση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες