Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα 7 ή οχι?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 14/01/2017 - 17:31

Μετάβαση θα αξίζει αν αλλάξει το design αισθητά που να νιώθεις ότι έχεις άλλο κινητό αν γίνει καλύτερη η κάμερα και δεν ντρέπεσαι να βγάζεις νυχτερινές φωτό δίπλα σε Samsung, η αν απόκτηση μεγάλη αυτονομία η μπαταρία. Όλα τα αλλα είναι για τους χομπίστες


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/01/2017 - 17:31

οποτε αν θεωρητικά το επόμενο έχει μικρότερα bezels και διαφορετικό σχέδιο αλλά ακριβώς το ίδιο hardware θα αξίζει η μετάβαση;


Δε γίνεται αυτό που λες, πάντα το hardware είναι καλύτερο από χρονιά σε χρονιά. Η Apple όμως σου δίνει ένα προϊόν με ένα SoC που μπορεί να ανταπεξέλθει τις οποιοδήποτε απαιτήσεις για μια τριετία. Μαρεσει απεγνωσμένα το οπτικό zoom του plus και η extra μπαταρία του, αλλά δυστυχώς στην καθημερινή χρήση το μέγεθος του δε θα με διευκολύνει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 17:36

Δε γίνεται αυτό που λες, πάντα το hardware είναι καλύτερο από χρονιά σε χρονιά. Η Apple όμως σου δίνει ένα προϊόν με ένα SoC που μπορεί να ανταπεξέλθει τις οποιοδήποτε απαιτήσεις για μια τριετία. Μαρεσει απεγνωσμένα το οπτικό zoom του plus και η extra μπαταρία του, αλλά δυστυχώς στην καθημερινή χρήση το μέγεθος του δε θα με διευκολύνει...

Sent from my iPhone using Tapatalk

γιαυτο είπα θεωρητικά.

#19   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 17:39

Μετάβαση θα αξίζει αν αλλάξει το design αισθητά που να νιώθεις ότι έχεις άλλο κινητό αν γίνει καλύτερη η κάμερα και δεν ντρέπεσαι να βγάζεις νυχτερινές φωτό δίπλα σε Samsung, η αν απόκτηση μεγάλη αυτονομία η μπαταρία. Όλα τα αλλα είναι για τους χομπίστες


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

το 7 δεν έχει τίποτα να ντραπεί στις νυχτερινές φωτό. Επειδή έχω και το s7 edge μπορώ και συγκρίνω φωτό και μάλιστα στην ίδια οθόνη και όχι στις οθόνες των κινητών. Επίσης το φλας του iPhone βγάζει καλύτερες φωτό σε σχέση με το edge. Επίσης το portrait mode αν και μπορεί να βελτιωθεί φυσικά είναι ένα feature που το edge ζηλεύει τώρα. Συν το οπτικό ζουμ. Και δεν μιλάω για λειτουργικό, επεξεργαστική ισχύ και φυσικά το home button που είναι φανταστικό για μένα. Όταν πιάνω το 6s πλας πλέον το κουμπί μοιάζει σαν χαλασμένο.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 14/01/2017 - 17:41


#20   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 14/01/2017 - 17:50

Επειδή έχω κάνει και εγώ την σύγκριση με 7 και edge γνωστων ούτε καν φίλε...Τα υπόλοιπα περί επεξεργαστή λειτουργικό δεν χρειάζονταν να τα αναφέρεις για αυτό επιμένουμε iPhone εννοείται. Και η οθόνη για μένα είναι ακόμη πίσω στον ανταγωνισμό. Το home button μου άρεσε αν και στην αρχή το πάταγα και μου φαινόταν κάπως μεχρι εκεί όμως


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#21   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 14/01/2017 - 20:45

Πήγα από 6s 16gb 6μηνες κινητό σε 7 plus 128 ημερών,δεν έχει διάφορες τεράστιες.Ειναι αισθητα πιο γρήγορο σαν κινητό,το Touch ID επισης,και ο λογος που το αγόρασα το stereo speaker.το μόνο που με
Έχει εξυπηρετήσει μέχρι στιγμής είναι το Apple Pay και το ηχείο:Ρ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 21:53

Επειδή έχω κάνει και εγώ την σύγκριση με 7 και edge γνωστων ούτε καν φίλε...Τα υπόλοιπα περί επεξεργαστή λειτουργικό δεν χρειάζονταν να τα αναφέρεις για αυτό επιμένουμε iPhone εννοείται. Και η οθόνη για μένα είναι ακόμη πίσω στον ανταγωνισμό. Το home button μου άρεσε αν και στην αρχή το πάταγα και μου φαινόταν κάπως μεχρι εκεί όμως


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

χαχαχα και εγώ στην αρχή το πάταγα κανονικά αλλά πλέον το συνήθισα. :) όντως και η οθόνη καιρός να γίνει oled..:)

#23   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/01/2017 - 09:02

Η ανοιχτη ακροαση κατα τη διαρκεια τηλεφωνικης κλησης ακουγεται πιο δυνατα στα 7 & 7plus σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα; λογω των νεων ηχειων; ή οχι; τη χρησιμοποιω στο αυτοκινητο και αν εχει δυναμωσει αισθητα θα με βολεψει!

#24   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/01/2017 - 09:33

Η ανοιχτη ακροαση κατα τη διαρκεια τηλεφωνικης κλησης ακουγεται πιο δυνατα στα 7 & 7plus σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα; λογω των νεων ηχειων; ή οχι; τη χρησιμοποιω στο αυτοκινητο και αν εχει δυναμωσει αισθητα θα με βολεψει!

ναι ετσι ειναι οπως το λες.γιατι τωρα εχει και πανω και κατω ηχειο οποτε παιζει δυνατοτερα. :)



#25   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2017 - 10:14

Παιδια το iphone 7 βγαζει φωτογραφιαρες. Ας μη λεμε πως το s7 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες. Γιατι ειναι overexposed τα χρωματα ειναι υπερκορεσμενα σχεδον καμμενα.

#26   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/01/2017 - 14:33

Παιδια το iphone 7 βγαζει φωτογραφιαρες. Ας μη λεμε πως το s7 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες. Γιατι ειναι overexposed τα χρωματα ειναι υπερκορεσμενα σχεδον καμμενα.

συμφωνω απόλυτα.

#27   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/01/2017 - 15:00

Για τις βραδινες τι λετε; (7 vs s7)


You'll Never Walk Alone


#28   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 18/01/2017 - 15:46

Παιδιά μην τρελένεστε δεν υπάρχει κανένα review που να βγάζει το 7+ (γιατί το σκέτο άστο) που να είναι καλύτερο σε κάμερα από το s7. Ειδικά στις βραδινές η διάφορες είναι παραπάνω από εμφανές. Έχω κάνει και προσωπική σύγκριση με 7+ και s7 φίλων την ίδια στιγμή και πάντα το s7 ήταν μπροστά. Σε όλα τα υπόλοιπα πολύ μπροστά το iPhone


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#29   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/01/2017 - 16:10

Και γω αυτη την γνωμη εχω, ειδικα το βραδυ το s7 ειναι πολυ ανωτερο.


You'll Never Walk Alone


#30   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/01/2017 - 16:15

Και γω αυτη την γνωμη εχω, ειδικα το βραδυ το s7 ειναι πολυ ανωτερο.

ανωτερο ναι. Πολύ ανώτερο όχι πλέον. Ειδικά αν συγκρίνεις τις φωτό στην ίδια οθόνη. Μιλάω από εμπειρία γιατί τα έχω και τα δυο. Γιατί το να συγκρίνεις δυο φωτογραφιες σε δυο διαφορετικές οθόνες δεν λέει κάτι.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 18/01/2017 - 16:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες