Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Διαφήμιση Apple, iPhone 7 Plus – Take Mine αλα Ελληνικά!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/01/2017 - 22:31

Δε νομίζω να ακούω λάθος αλλά η νέα διαφήμιση της Apple έχει ελληνικό στοιχείο;

 

Να κάτι που δεν περίμενα από την Apple! Μια βόλτα σε ένα ελληνικό χωρίο, στο καφενείο, το κουρείο, τον φούρνο της γειτονιάς και όλους αυτούς τους μοναδικούς χαρακτήρες που δομούν την όμορφη παραδοσιακή ελληνική κοινωνία!

 

Απολαύστε...

 


Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 07/01/2017 - 22:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:15

Να ανοίξουν και ένα apple store στην Ελλάδα και τι στο κόσμο...



#3   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:23

αχχαχαχαχαχα τα σπαει


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#4   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:26

Πείτε με fanboy, πείτε με μέτοχο, πείτε με ελληνάρα, η διαφήμιση τα σπάει.

 

Και μην μπερδεύεστε, δεν είναι για τοπική κατανάλωση, παγκόσμια είναι.

 

Το soundtrack το χουμε?



#5   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:28

Το χουμε!

 



#6   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:31

Κοίτα τι όμορφα σκηνικά έχουμε και περιμέναμε τους Αμερικάνους να μας τα δείξουν.

Κατάντια σε όλες της εταιρίες παραγωγής και στους σκηνοθέτες, κατάντια επίσης και στην Αθήνα που νομίζει ότι είναι όμορφη ενώ δεν είναι.

 

Σχετικά με την διαφήμιση, δεν νομίζω να ήρθε συνεργείο από Αμερική, μάλλον από εδώ θα έγινε η δουλειά.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 07/01/2017 - 23:32


#7   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:35

-Παιδια απο Ελλαδα, στειλτε μια τζαμπα διαφημιση και θα σας βγαλουμε ελληνικη siri... στο ios 32 internal beta!

You'll Never Walk Alone


#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2017 - 00:15

Να ανοίξουν και ένα apple store στην Ελλάδα και τι στο κόσμο...

Να ανοίξουν σε μια χώρα που δεν έχει κάποιο σταθερό φορολογικό σύστημα? Που κυνηγάει τις επιχειρήσεις μετά μανίας? Τρελοί είναι ή έχουν βρει το λεφτόδεντρο σαν και μας στην Ελλάδα? Και εγώ εάν είχα στην άκρη 20-25.000 ευρώ δεν θα άνοιγα επιχείρηση εδώ. Αφού λοιπόν δεν άνοιξε apple store πριν την έκρηξη της Lehman Brothers τώρα και για τα επόμενα 20 χρόνια δεν πρόκειται να ανοίξει τίποτα. Υπομονή λοιπόν



#9   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 08/01/2017 - 00:25

την ειδα την διαφημιση σημερα στο youtube και με τα πρωτο πλανο λεω ειναι Ελλαδα μετα λεω μπα αποκλειεται καπου στην Ιταλια θα τραβηχτηκε μολις ακουσα το γιαγια ξαφναιστηκα



#10   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/01/2017 - 01:37

-Παιδια απο Ελλαδα, στειλτε μια τζαμπα διαφημιση και θα σας βγαλουμε ελληνικη siri... στο ios 32 internal beta!

internal beta......αφησε ιστορια!!!ααχαχαχαχαχααχαχ

#11   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/01/2017 - 01:59

κλεω με τα προβατα στο τελος....  :lol:  :lol:



#12   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/01/2017 - 02:03

Απ ότι διαβάζω στο ΤheVerge η διαφήμιση πρόκειται να βγει στον αέρα αύριο κλασικά στην απονομή των Χρυσών Σφαιρών!
http://www.theverge....ortrait-mode-ad
 

Ωραίο επίσης και το σχόλιο του γραφών στο techcrunch, "τώρα θέλω να πάω στην Ελλάδα"
https://techcrunch.c...-iphone-7-plus/

 

Στο offtopic τώρα, ακόμα δεν έχω πειστεί για το Portrait του iPhone 7 plus :P


Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 08/01/2017 - 02:04


#13   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2017 - 09:07

Να ανοίξουν σε μια χώρα που δεν έχει κάποιο σταθερό φορολογικό σύστημα? Που κυνηγάει τις επιχειρήσεις μετά μανίας? Τρελοί είναι ή έχουν βρει το λεφτόδεντρο σαν και μας στην Ελλάδα? Και εγώ εάν είχα στην άκρη 20-25.000 ευρώ δεν θα άνοιγα επιχείρηση εδώ. Αφού λοιπόν δεν άνοιξε apple store πριν την έκρηξη της Lehman Brothers τώρα και για τα επόμενα 20 χρόνια δεν πρόκειται να ανοίξει τίποτα. Υπομονή λοιπόν


Δεν νομίζω να έχει να κάνει τόσο πολύ με την φορολογία. Σκέψου ότι μέχρι και η amazon έχει ελληνικό αφμ. Όπως επίσης και οι τιμές που θα τα πουλάει δεν θα είναι Αμερικής αλλά Ιταλίας και Ελλάδας. Το πρόβλημα νομίζω υπάγεται στο ότι υπάρχουν παρά πολλοί επίσημοι στην μικρή χώρα μας, είναι περιττό να ανοίξει Apple Store. Συν ότι η ελληνική κυβέρνηση κάνει συμφωνίες με την Microsoft.

#14   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/01/2017 - 09:16

Συγγνώμη αλλά προτιμώ τις ελληνικές αμερικανιες παρά αυτό!

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2017 - 10:49

Δεν νομίζω να έχει να κάνει τόσο πολύ με την φορολογία. Σκέψου ότι μέχρι και η amazon έχει ελληνικό αφμ. Όπως επίσης και οι τιμές που θα τα πουλάει δεν θα είναι Αμερικής αλλά Ιταλίας και Ελλάδας. Το πρόβλημα νομίζω υπάγεται στο ότι υπάρχουν παρά πολλοί επίσημοι στην μικρή χώρα μας, είναι περιττό να ανοίξει Apple Store. Συν ότι η ελληνική κυβέρνηση κάνει συμφωνίες με την Microsoft.


Το οτι εχει ελληνικο αφμ δεν σημαινει οτι εχει καμια εμπορικη δραστηριοτητα στην Ελλαδα. Δεν προκειται να ερθουν ποτε λογω του φπα. Αυτος ειναι και ο λογος που υπαρχει στην Κωνσταντινουπολη. Το αν υπαρχουν resellers δεν σχετιζεται με το αν ανοιξουν καταστηματα apple. Οπως θα παρατηρησεις θα δεις οτι και σε αλλες χωρες υπαρχουν resellers αλλα ταυτοχρονως υπαρχουν apple store. Το φπα, το φορολογικο συστημα που δεν ειναι σταθερο, το χαμηλο βιοτικο επιπεδο και οι μισθοι πεινας ειναι αποτρεπτικοι παραγοντες για να ανοιξουν εδω. Δεν εχει να κανει με συμφωνιες με την microsoft εξαλλου μην ξεχνας πως η ms ειναι αμερικανικη, με αυτο το σκεπτικο θα ειχε κλεισει η apple στην αμερικη. Οι επιχειρησεις δεν σχετιζονται με κυβερνησεις και τι οποιες συμφωνιες αλλα με την αναπτυξη τους και τα περισσοτερα κερδη. Παρε για παραδειγμα τον αμερικανικο στρατο νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι υπηρχε συμφωνια με την samsung για συσκευες και πως τωρα θα αλλαζε. Αλλο οι επιχειρησεις αλλο οι συμφωνιες της καθε κυβερνησης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες