Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

I phone 6 plus - στραβό ( πηγα για μαλλί και βγηκα κουρεμένος)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 18:30

Τι ακριβώς θες να κανεις ? Να τους πεις οτι στράβωσε μόνο του ?

Καλο, μου αρεσε. Ποτε δεν στραβώνει κατι μονο του εκτος απο εξωτερικές συνθήκες θερμοκρασίας. Στράβωσε γιατι δεν ειναι μελετημένο καλα, γιατι δεν εχει σωστο κράμα υλικών και γιατι κατι δεν με ενημέρωσε κανεις κατα την αγορα πως να το προσέχω γιατι στραβώνει. Δεν μπορει συσκευή 900+ ευρο να στραβώνει επειδή μπορει να ειναι στην κολοτσεπη και να καθησες καναπε ξεχνώντας την ( αυτα έλεγαν παλια οταν ειχε βγει και ειχαν εμφανιστεί τα στραβωματα), ενώ σε αλλες συσκευές πιο φθηνές να μην γινεται κατι τετοιο και ας εχουν 5,5 η 6 ίντσες οθονη.
Οπότε, ο συνδιασμους των υλικών που εχουν με την κακή- ελειπη ενημέρωση προς τον αγοραστή που δίνει 900 ευρο εχει αυτο το αποτέλεσμα. Η μην μου πειτε πως γράφει το μανουαλ, προσοχή κατω απο ιδιαίτερες συνθήκες στραβώνει......;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 18:45

αμα ειναι στραβο τελος, εχεις ιδεα πως σου συνεβη;


2-3 φορες έτυχε να κατσω και αν ειναι το κινητο στην τσέπη. Βεβαια καταλαβαινεις αμεσως λες ωχ το κινητο , οπότε δεν καθεσαι ουτε δευτερόλεπτο γιατι το αισθάνεσαι στην τσέπη. Ισως εγινε απο εκει, δεν ξερω. Παντως όπως και αν εχει όπως ειπα πριν σαν πολυ ευκολα λυγίζει...... και καμια ανήκε της για προσοχή. Στο μανουαλ γραφουν προσοχή για πολλα, για αυτο δεν γραφουν. Τελος παντων μην γίνομαι κουραστικός, θα δω τι θα κανω.... θέλετε να έχετε ενημέρωση;

#18   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:09

2-3 φορες έτυχε να κατσω και αν ειναι το κινητο στην τσέπη. Βεβαια καταλαβαινεις αμεσως λες ωχ το κινητο , οπότε δεν καθεσαι ουτε δευτερόλεπτο γιατι το αισθάνεσαι στην τσέπη. Ισως εγινε απο εκει, δεν ξερω. Παντως όπως και αν εχει όπως ειπα πριν σαν πολυ ευκολα λυγίζει...... και καμια ανήκε της για προσοχή. Στο μανουαλ γραφουν προσοχή για πολλα, για αυτο δεν γραφουν. Τελος παντων μην γίνομαι κουραστικός, θα δω τι θα κανω.... θέλετε να έχετε ενημέρωση;

φυσικα και θελουμε ενημερωση. Δεν γινεσαι κουραστικος, προσωπικα βρισκω δικαιολογημενη την αγανακτηση σου γιατι απο τη στιγμη που διαπιστωθηκε η ευπαθεια του συγκεκριμενου μοντελου θα επρεπε και η apple να ειχε βρει το τροπο να μη δυσαρεστει τους πελατες της.Το πως δεν ειναι δουλεια μου να το βρω αν και αν με πληρωναν σιγουρα κατι καλυτερο απο τις χαζο υπεκφυγες τους θα σκεφτομουν. :P



#19   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:10

Συγνωμη και παλι αλλα απο οτι έψαξα μαγαζι I square δεν υπαρχει. Το σαιτ σε παραπέμπει σε infoquest, istorm, document, I system. Σε αυτα να παω; γιατι τοσο μπερδεμα με αυτη την Apple.
Θα προςπαθηςω να εξαντλήσω κάθε ενδεχόμενο μονο και μονο γιατι τα εχω παρει. Και γραμμένους μας εχουν και τα λεφτα μας δίνουμε. Μπορει εδω μεσα να υπάρχουν πιο φανατικοί φυσικα απο εμενα με την Apple αλλα το θεωρώ απαράδεκτη τετοια αντιμετώπιση. Και εώς τωρα ειχα iPhone 4, 5, τωρα το 6 plus , εχω και I pad 4 και μ αρεσει που σκεφτομουν για σταθερό υπολογιστη της Apple. Θα το σκεφτώ 1000 φορες παραπανω τωρα.....

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 11/01/2017 - 19:14


#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:18

Του ομίλου InfoQuest είναι.

 

Συνεπώς αφού ήδη πήγες εκεί, έχεις την επιλογή της Document ή iSystem.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:24

δυστυχως ολες οι εταιριες ετσι ειναι,σου ζητανε καλα καλα 700 και 1000 ευρω αλλα οταν εχεις ενα προβλημα για να περασει στην εγγυηση πρεπει το κινητο να μην εχει το παραμικρο εξωτερικο προβλημα διαφορετικα στο βγαζουν εκτος εγγυησης, τωρα στο δικο σου προβλημα ειναι δικαιολογιες το στραβο και το κουτσο.δεν επηρεαζει το προβλημα σου που κλεινει στο 24% αυτα ειναι δικαιολογιες για αγριους



#22   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:37

δυστυχως ολες οι εταιριες ετσι ειναι,σου ζητανε καλα καλα 700 και 1000 ευρω αλλα οταν εχεις ενα προβλημα για να περασει στην εγγυηση πρεπει το κινητο να μην εχει το παραμικρο εξωτερικο προβλημα διαφορετικα στο βγαζουν εκτος εγγυησης, τωρα στο δικο σου προβλημα ειναι δικαιολογιες το στραβο και το κουτσο.δεν επηρεαζει το προβλημα σου που κλεινει στο 24% αυτα ειναι δικαιολογιες για αγριους

Συμφωνω μαζι σου αλλα το προβλημα μου πλεον δεν ειναι που εκτελεί σε μια φορα με μπαταρια 24% γιατι ετσι και αλλιως δεν το εχει ξανακάνει. Το θεμα μου τωρα ειναι πως ειναι στραβό και αυτο θα κοιτάξω.....
Nikosgnr αυτα που ειπες και η istorme ( η ειναι και αυτη της infoquest?). Αυριο θα παω σε ολα ισως εκτος απο I system που μου πέφτει λιγο μακρια

#23   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:51

Του ομίλου InfoQuest είναι.

Συνεπώς αφού ήδη πήγες εκεί, έχεις την επιλογή της Document ή iSystem.

Νικο η iStorm δεν στέλνει πλέον infoquest αλλά έχει δικά της service.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:51

Συμφωνω μαζι σου αλλα το προβλημα μου πλεον δεν ειναι που εκτελεί σε μια φορα με μπαταρια 24% γιατι ετσι και αλλιως δεν το εχει ξανακάνει. Το θεμα μου τωρα ειναι πως ειναι στραβό και αυτο θα κοιτάξω.....
Nikosgnr αυτα που ειπες και η istorme ( η ειναι και αυτη της infoquest?). Αυριο θα παω σε ολα ισως εκτος απο I system που μου πέφτει λιγο μακρια

Ναι. Πήγαινε στη Document Ν. Σμύρνη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 19:56

Ναι. Πήγαινε στη Document Ν. Σμύρνη.


Προσπαθω να σου στειλω πμ αλλα δεν....

#26   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 20:28

Λέτε να παω στα καταστήματα και μετα να πααρω τηλεφωνο αλλη μερα στο support? ( στο τηλεφωνο που μου έδωσαν δηλαδη)

#27   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2017 - 20:31

Case στο Support θα πρέπει να ανοίξεις πρίν πας απο εκεί.

 

Θα τους ενημερώσεις γι' αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#28   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 20:40

Α οκ εγινε , θα ανοίξω τοτε case και μετα θα παω και θα τους ενημερωσω κιολας οτι άνοιξα case. Ευχαριστω πολυ Νίκο

#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/01/2017 - 21:02

Δεν έκανα τίποτα. Μακάρι να βγάλεις τελικά άκρη μαζί τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/01/2017 - 22:03

Επειδή πάντα ψάχνω πριν κανω βήματα....... βρηκα αυτο μετα απο ψάξιμο, που δεν γνωρίζω βεβαια αν το ξερει καποιος εδω στο φόρουμ.
https://www.cnet.com...e-6-it-depends/
Το πιο σημαντικο σημειο ειναι βεβαια εκείνο που λεει για την ειδική δοκιμη που υπαρχει για να καταλάβουν αν εγινε τυχαια η επίτηδες !!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 11/01/2017 - 22:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες