Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ηχογράφηση Κλήσεων.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   RinaPleuridh

RinaPleuridh

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/01/2017 - 03:24

Καλησπέρα. Γνωρίζω περί νομοθεσίας για την ηχογράφηση των κλήσεων πως είναι παράνομο αν δεν έχεις πάρει την άδεια του συνομιλητή σου την ώρα της ηχογράφησης. Έχω την εξής απορία, εξακολουθεί να είναι παράνομο αν την συνομιλία που έχεις καταγράψει κάποιος τρίτος πέρα από εσάς τους δυο ? Για παράδειγμα καταγράφω την συνομιλία μου με το αγόρι μου έτσι ώστε αν δεν θυμόμαστε τις λεπτομέρειες  σε κάποιο θέμα να μπορούμε να ανατρέξουμε και αν θυμηθούμε τι ακριβώς είχαμε συζητήσει χωρίς να ακούγεται όμως στην ηχογράφηση ότι δόθηκε η άδεια από τον συνομιλητή. Αν δεν το ακούσει κάποιος 3ος από εμένα μπορεί το αγόρι μου να το χρησιμοποιήσει εναντίον μου ?  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 20/01/2017 - 06:51

Αν γνωρίζεις το νόμο, γνωρίζεις και την απάντηση...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2017 - 10:16

Πονανε τα ματια μου. Ποιος τριτος; Πως γινεται να εχεις συνομιλιες με το αγορι σου και να εισαι και το 3 ατομο;

#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/01/2017 - 10:18

τις π@νας γίνεται :lol:  



#5   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/01/2017 - 10:20

αρε Bill πόσο δίκιο εχεις τελικά :D  



#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2017 - 10:23

τις π@νας γίνεται :lol:

Οφθαλμος αντι οφθαλμου και κερατο αντι κερατου! Την καλημερα μου


Φιλτατη οργανωσε λιγο καλυτερα τη σκεψη και ξαναδιατυπωσε με απλα ελληνικα αυτο που θες να πεις διοτι δεν βγαζει νοημα ποιοι ειναι οι αμεσα εμπλεκομενοι δηλαδη εσυ και το αγορι σου, ποιος ειναι ο τριτος συνομιλητης γιατι καταμπερδευτηκαμε.

Ωραια σχεση ηχογραφειτε ο ενας τον αλλον για να θυμηθειτε τι λεγατε τι στον κορακα λωτους τρωτε και ξεχνατε;

#7   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/01/2017 - 11:43

Πονανε τα ματια μου. Ποιος τριτος; Πως γινεται να εχεις συνομιλιες με το αγορι σου και να εισαι και το 3 ατομο;

 

Οφθαλμος αντι οφθαλμου και κερατο αντι κερατου! Την καλημερα μου


Φιλτατη οργανωσε λιγο καλυτερα τη σκεψη και ξαναδιατυπωσε με απλα ελληνικα αυτο που θες να πεις διοτι δεν βγαζει νοημα ποιοι ειναι οι αμεσα εμπλεκομενοι δηλαδη εσυ και το αγορι σου, ποιος ειναι ο τριτος συνομιλητης γιατι καταμπερδευτηκαμε.

Ωραια σχεση ηχογραφειτε ο ενας τον αλλον για να θυμηθειτε τι λεγατε τι στον κορακα λωτους τρωτε και ξεχνατε;

Μια χαρά το έχει διατυπώσει, δε λέει πουθενά ότι παρεμβάλλεται τρίτο πρόσωπο. Πολύ απλά ρωτάει, αν την ιδιωτική συνομιλία δεν την κοινοποιήσει σε κανένα (εδώ είναι το τρίτο πρόσωπο) εξακολουθεί να αποτελεί αδίκημα;

Βέβαια αφού δεν την έχει κοινοποιήσει και δεν την χρησιμοποιεί κάπου ως αποδεικτικό στοιχείο είναι σα να μην υπάρχει…



#8   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/01/2017 - 11:49

Έχω την εξής απορία, εξακολουθεί να είναι παράνομο αν την συνομιλία που έχεις καταγράψει κάποιος τρίτος πέρα από εσάς τους δυο ? Για παράδειγμα καταγράφω την συνομιλία μου με το αγόρι μου έτσι ώστε αν δεν θυμόμαστε τις λεπτομέρειες  σε κάποιο θέμα να μπορούμε να ανατρέξουμε και αν θυμηθούμε τι ακριβώς είχαμε συζητήσει χωρίς να ακούγεται όμως στην ηχογράφηση ότι δόθηκε η άδεια από τον συνομιλητή. Αν δεν το ακούσει κάποιος 3ος από εμένα μπορεί το αγόρι μου να το χρησιμοποιήσει εναντίον μου ?  

 

 

Μια χαρά το έχει διατυπώσει, δε λέει πουθενά ότι παρεμβάλλεται τρίτο πρόσωπο. Πολύ απλά ρωτάει, αν την ιδιωτική συνομιλία δεν την κοινοποιήσει σε κανένα (εδώ είναι το τρίτο πρόσωπο) εξακολουθεί να αποτελεί αδίκημα;

Βέβαια αφού δεν την έχει κοινοποιήσει και δεν την χρησιμοποιεί κάπου ως αποδεικτικό στοιχείο είναι σα να μην υπάρχει…

δεν μας λέει πως θα το ακούσει ο 3ος .



#9   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2017 - 11:57

Μνημόνιο μέχρι να ξανα πάρουμε το Euro!



#10   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/01/2017 - 12:19

δεν μας λέει πως θα το ακούσει ο 3ος .

Το λέει ξεκάθαρα

 

Καλησπέρα. Γνωρίζω περί νομοθεσίας για την ηχογράφηση των κλήσεων πως είναι παράνομο αν δεν έχεις πάρει την άδεια του συνομιλητή σου την ώρα της ηχογράφησης. Έχω την εξής απορία, εξακολουθεί να είναι παράνομο αν την συνομιλία που έχεις καταγράψει κάποιος τρίτος πέρα από εσάς τους δυο ? Για παράδειγμα καταγράφω την συνομιλία μου με το αγόρι μου έτσι ώστε αν δεν θυμόμαστε τις λεπτομέρειες  σε κάποιο θέμα να μπορούμε να ανατρέξουμε και αν θυμηθούμε τι ακριβώς είχαμε συζητήσει χωρίς να ακούγεται όμως στην ηχογράφηση ότι δόθηκε η άδεια από τον συνομιλητή. Αν δεν το ακούσει κάποιος 3ος από εμένα μπορεί το αγόρι μου να το χρησιμοποιήσει εναντίον μου ?  



#11   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/01/2017 - 12:23

πως θα το ακούσει αυτό λέω θα υπαρχει στην συνομιλία χωρίς να το γνωρίζει ο συνομιλητής ?θα το βαλει να το ακούσει μετά κάποιος άλλος ?τεσπα μπερδεμένα πράγματα . 



#12   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/01/2017 - 21:28

apiastosleizer.jpg


@CaLi@


#13   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2017 - 22:06

Κλαιω..
Απο γέλια προς απορίες της και απο το τι περιμένει τον καημένο της..

#14   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/01/2017 - 12:16

https://youtu.be/nY0hDSu8pJQ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες