Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Επαφές άλλου πελάτη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/01/2017 - 13:33

Όπως λέει και ο τίτλος έβρισκα επαφές άλλου πελάτη σε iPhone7 υποτίθεται καινούριο από κατάστημα Vodafone,μαζί με ήχους από τον επεξεργαστή(στο βίντεο),απευθύνομαι στο CEO της εταιρίας μέσω μέιλ,σε καλούν από το executive customer relations,senior iPhone technicians απλά για να σε κάνει να σβήσεις όλα τα αποδεικτικά χειροκίνητα(λες και εγώ είμαι Λαλάκας και δεν θα τα κρατούσα)και μετά μου προτείνουν refurbished που ούτως η άλλως πάιρνω με hissing από τη CPU;;;Ζητάς γραπτή ανάλυση του τεχνικού προβλήματος που αφορά privacy και σου λέει δεν μπορώ..
Η άλλη η VODAFONE σου λέει θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί σου τη Δευτέρα..
Λατρεύω το experience τη μετά Jobs εποχή...

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2017 - 16:30

Τι σχεση εχει ο Jobs με την vodafone? Ειναι καθαρα ευθυνη της vodafone εαν σου πουλησε demo συσκευη και οχι της apple. Επειτα εχεις σκεφτει μηπως οι επαφες ανηκουν σε συγγενικο σου προσωπου που διαχειριζεται το mail? Εαν το ειχε αλλος πελατες δεν θα το επεαιρνες με την ζελατινα απο πανω και πιθανοτατα θα ειχε και κλησεις και φωτογραφιες επανω και λογικα θα εκανε αγκαλιτσες με το icloud το iphone.
Μην μπερδευεστε η αναπτυξη θα ερθει με τα εκατομμυρια του Σωρρα...

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/01/2017 - 16:31


#3   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 13:38

Όπως λέει και ο τίτλος έβρισκα επαφές άλλου πελάτη σε iPhone7 υποτίθεται καινούριο από κατάστημα Vodafone,μαζί με ήχους από τον επεξεργαστή(στο βίντεο),απευθύνομαι στο CEO της εταιρίας μέσω μέιλ,σε καλούν από το executive customer relations,senior iPhone technicians απλά για να σε κάνει να σβήσεις όλα τα αποδεικτικά χειροκίνητα(λες και εγώ είμαι Λαλάκας και δεν θα τα κρατούσα)και μετά μου προτείνουν refurbished που ούτως η άλλως πάιρνω με hissing από τη CPU;;;Ζητάς γραπτή ανάλυση του τεχνικού προβλήματος που αφορά privacy και σου λέει δεν μπορώ..
Η άλλη η VODAFONE σου λέει θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί σου τη Δευτέρα..
Λατρεύω το experience τη μετά Jobs εποχή...

παυλο τελικα τι εγινε με την συσκευη;εβγαλες ακρη;

#4   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/01/2017 - 14:43

παυλο τελικα τι εγινε με την συσκευη;εβγαλες ακρη;

Καμία άκρη...Αλλά μου πρότειναν refurbished...Η Vodafone ούτε που με έχει πάρει μέχρι τώρα..

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 14:44

Ηταν σφραγισμενο ή οχι; Εαν ηταν σφραγισμενο ελεγξε το mail σου καποιος αλλος το χειριζεται

#6   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 14:45

Καμία άκρη...Αλλά μου πρότειναν refurbished...Η Vodafone ούτε που με έχει πάρει μέχρι τώρα..

να πας να σου δωσουν καινουργιο.για καινουργιο δεν το πληρωσες αυτο;

#7   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/01/2017 - 14:59

Ηταν σφραγισμενο ή οχι; Εαν ηταν σφραγισμενο ελεγξε το mail σου καποιος αλλος το χειριζεται

Τα μέιλ μου δεν τα δουλεύει κανένας άλλος εκτός από μένα,δεν ξέρει κανένας κωδικούς(αλλάζω και κωδικούς),δεν κάνω sync επαφές στα μέιλ μου και έχω two step verification στο Apple ID

#8   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/01/2017 - 15:00

να πας να σου δωσουν καινουργιο.για καινουργιο δεν το πληρωσες αυτο;

Ανανέωση συμβολαίου..Το πρόβλημα μου δεν είναι τόσο πολύ αν ήταν μεταχειρισμένο αλλά leak ασφαλείας στο iCloud και οι επαφές μου να είναι σε κινητό άλλου πελάτη..

#9   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/01/2017 - 16:15

Τι σχεση εχει ο Jobs με την vodafone? Ειναι καθαρα ευθυνη της vodafone εαν σου πουλησε demo συσκευη και οχι της apple. Επειτα εχεις σκεφτει μηπως οι επαφες ανηκουν σε συγγενικο σου προσωπου που διαχειριζεται το mail? Εαν το ειχε αλλος πελατες δεν θα το επεαιρνες με την ζελατινα απο πανω και πιθανοτατα θα ειχε και κλησεις και φωτογραφιες επανω και λογικα θα εκανε αγκαλιτσες με το icloud το iphone.
Μην μπερδευεστε η αναπτυξη θα ερθει με τα εκατομμυρια του Σωρρα...

 

Ο Jobs αναφέρεται γιατί όταν είχα θέματα με γρατζουνιές στο 5 μου άλλαξαν 5 συσκευές μέχρι να βρεθεί μια χωρίς γρατζουνιά

και μαζί μια θήκη και ένα shuffle για την ταλαιπωρία...

Τώρα με Cook,αυτοί λένε πως επικοινωνούν εκ μέρους του,τους δείχνεις privacy issue όπως τα λένε και hissing στο video και σου προτείνουν

τρομερή βοήθεια,να το αφήσεις στο service και να "σου δώσουν"refurbished...



#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 16:23

Ο Jobs αναφέρεται γιατί όταν είχα θέματα με γρατζουνιές στο 5 μου άλλαξαν 5 συσκευές μέχρι να βρεθεί μια χωρίς γρατζουνιά
και μαζί μια θήκη και ένα shuffle για την ταλαιπωρία...
Τώρα με Cook,αυτοί λένε πως επικοινωνούν εκ μέρους του,τους δείχνεις privacy issue όπως τα λένε και hissing στο video και σου προτείνουν
τρομερή βοήθεια,να το αφήσεις στο service και να "σου δώσουν"refurbished...

Αυτο γινοταν απο το 3g οσο το θυμαμαι. Αυτη ειναι η πολιτικη των ανακατασκευασμενων. Δεν αμφισβητω οσα λες περι γρατζουνιας και στα 5 τηλεφωνα που αλλαξες. Δεν πρεπει ομως να το αφησεις να το εξετασουν στο service? Πως θα αποφανθουν οτι οντως εχει προβλημα; Τωρα εαν σου εδωσαν θηκη και shuffle δωρο αυτο ειναι πολιτικη του εκαστωτε καταστηματος και οχι της apple. Δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα. Η θα το αφησεις στους εξουσιοδοτημενους ή θα ζητησεις να το δει καποιος στο εξωτερικο οταν μεταβεις. Παντως νομιζω πως μετα τα 3,4 ανακατασκευασμενα σου δινουν σφραγισμενο

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 23/01/2017 - 16:24


#11   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/01/2017 - 16:31

Αυτο γινοταν απο το 3g οσο το θυμαμαι. Αυτη ειναι η πολιτικη των ανακατασκευασμενων. Δεν αμφισβητω οσα λες περι γρατζουνιας και στα 5 τηλεφωνα που αλλαξες. Δεν πρεπει ομως να το αφησεις να το εξετασουν στο service? Πως θα αποφανθουν οτι οντως εχει προβλημα; Τωρα εαν σου εδωσαν θηκη και shuffle δωρο αυτο ειναι πολιτικη του εκαστωτε καταστηματος και οχι της apple. Δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα. Η θα το αφησεις στους εξουσιοδοτημενους ή θα ζητησεις να το δει καποιος στο εξωτερικο οταν μεταβεις. Παντως νομιζω πως μετα τα 3,4 ανακατασκευασμενα σου δινουν σφραγισμενο

Μιλάω για αντικαταστάσεις από το εξωτερικό απευθείας από τις αποθήκες επειδή είχα στείλει μέιλ στο Jobs τότε όπως τώρα στον Cook.Προφανώς δεν τα διαβάζει ο ίδιος αλλά ο χειρισμός είναι εκ δια μέτρου αντίθετος..Επίσης η άρνηση παροχής εγγραφής κατάστασης του τι συνέβη και που βρέθηκαν αυτές οι επαφές λέει πολλά..

#12   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/02/2017 - 14:09

Να ζητάς από το ελληνικό Apple Care διεύθυνση κοινοποίησης καταγγελίας από την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων και να σου λένε δεν ξέρω τη διεύθυνση...Apple Experience..

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 24/02/2017 - 14:10


#13   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/02/2017 - 14:47

Η απλα προσπαθησε να βρεις απο τα τηλεφωνα ποιος ηταν ο προηγουμενος κατοχος και σε συννενοηση μαζι του πηδηξτε τους παρεα

#14   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/09/2018 - 06:47

Όλη αυτή η ιστορία ξεκίνησε επειδή δέχθηκα απειλές από το τμήμα port out όταν έκανα αίτηση μεταφοράς επειδή με έπαιρναν συνέχεια τηλέφωνο για προσφορές από την ίδια τη Vodafone ενώ ήμουν στο μητρώο 11..
Μου δώθηκε σαν επιδότηση δωρεάν το 7άρι μαζί με το red1 22€ για να κλείσω το στόμα μου στις απειλές και το τηλέφωνο που μου δωθηκε ήταν μεταχειρισμένο και επανασφραγισμενο προφανώς με τη βοήθεια της Apple διότι η ενεργοποίηση φαινόταν ότι έγινε από εμένα.
Μετά τους ζήτησα ως εξυπηρέτηση να με βάλουν στο νέο red1 που έχει περισσότερο internet και μου διέγραψαν τη δέσμευση των 24 μηνών απλά για να με ξεφορτωθούν..
Όταν τους είπα για τις επαφές δέχθηκαν να μου κάνουν αντικατάσταση αλλά στην ουσία με παγίδευσαν να υπογράψω νέο συμβόλαιο για να βγάλουν τα σπασμένα του δωρεάν τηλεφώνου...Ακόμα και σήμερα δεν μου δείχνουν την υπογραφή μου που ακόμα και αν έχουν την εκμαίευσαν κατα τη διαδικασία αντικατάστασης..
Να σημειώσω πως μαζί με τη διαδικασία αντικατάστασης μου έβαλαν στο λογαριασμό μου 600€ για να ξεχάσω και αυτό το λαθάκι...
Στο θέμα των απειλών μου είπε υπάλληλος τους να πάω να τον βρω στο σπίτι του στο νέο κόσμο να του τα πω από κοντά...
Όλα τα παραπάνω τα έστειλα εγγράφως στον ceo της εταιρίας χωρίς καμία απάντηση...
Μετά από όλα αυτά εγώ έπιασα δουλειά στη Vodafone σε franchise κατάστημα στη Θεσσαλονίκη και μετά από 2 μήνες και αφού είπα εγώ ο ίδιος στο αφεντικό τι είχε γίνει με εμένα ως πελάτη έχασα τη δουλειά μου με δικαιολογία ότι μένω μακρυά από το κατάστημα συγκεκριμένα στο Αιγίνιο Πιερίας ενώ αυτό το γνώριζαν από τη συνέντευξη και δεν αποτελούσε πρόβλημα.Το αντίθετο μάλιστα καθώς το αφεντικό γνωρίζοντας με μόνο 2 μέρες μου έκανε δώρο τη μηνιαία κάρτα του προαστιακού για να πηγαινοέρχομαι και θα μου πλήρωνε και σπίτι στη Θεσσαλονίκη αν αποφάσιζα να μετακομίσω..
Το γνωρίζω πως το μόνο που με χαρακτηρίζει είναι η λέξη λαλακας κόσμια τελείως αλλά έχει κανείς να μου προτείνει όντας άνεργος αυτή τη στιγμή πως μπορώ να βρω ένα δικηγόρο έχοντας αποδείξεις για ότι ισχυρίζομαι εδώ να τους πάω δικαστικά διεκδικώντας αποζημίωση και ο δικηγόρος να πληρωθεί από αυτή;
Ελπίζω να μη φάω πάλι μπαν επειδή το έφαγα ήδη μια φορά ρωτώντας απλά το Βασίλη που μπορώ να το αναρτήσω....
Το iPhonehellas δεν έχει καμία ευθύνη από τα γραφόμενα και αναλαμβάνω εγώ τη πλήρη ευθύνη των ισχυρισμών μου γνωρίζοντας τις νομικές επιπτώσεις που μπορεί να έχω.

#15   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2018 - 09:39

Συγνωμη για να καταλάβω.παζαρευες.πετυχες red κάτι στα 22 ευρώ και δωρεάν Iphone.παιρνεις το Iphone και είναι ήδη με πουστια χρησιμοποιημενο,τους το λες,σου σπάνε το 2 χρονω συμβόλαιο σε πάνε σε red ποιο φθηνό σου βάζουν και 600 ευρώ στον λογαριασμό σου.ολα αυτά τα δέχτηκες-τα πήρες.και την συσκευή και το σπάσιμο του συμβολαίου και τα 600 ευρώ.εχω καταλάβει καλά;
Αν ναι τι άλλο ήθελες;
Αν όχι γιατί τα δέχτηκες τα δωράκια;
Επισης στην βοντα που έπιασες δουλειά γιατί το συνεχισες;κατά την γνώμη μου έπρεπε να λήξει εκεί το θέμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες