Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το Apple Watch σαρώνει στην κατηγορία των smartwatches με μερίδιο 50%


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/02/2017 - 17:12

watchos-3-2-apple-watch-theater-mode.png

 

Μπορεί το ενδιαφέρον για τα smartwatches να είναι περιορισμένο στη χώρα μας (τουλάχιστον αυτό δείχνουν οι πωλήσεις), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει δημιουργηθεί μια πολύ προσοδοφόρα αγορά στο εξωτερικό και ήδη η Apple φαίνεται να κυριαρχεί και σε αυτήν την κατηγορία.

 

Σύμφωνα με την ανάλυση της Canalys, μέσα στο τελευταίο τρίμηνο του 2016 το Apple Watch απέφερε τζίρο ύψους $2.6 δισ. για την Apple, ο οποίος αντιστοιχεί στο 80% των συνολικών πωλήσεων στην κατηγορία των smartwatches-smartbands παγκοσμίως. Η Canalys υπολογίζει ότι η Apple απέστειλε σχεδόν 12 εκατ. Apple Watch μέσα στο 2016 με αποτέλεσμα να της αναλογεί το 49% της αγοράς. Στη δεύτερη θέση ακολουθεί η Fitbit με 17% και η Samsung με 15%, ενώ γίνεται ιδιαίτερη αναφορά στη Xiaomi που επίσης σημείωσε ρεκόρ αποστολών για το Mi Band 2s με 5.5 εκατ. τεμάχια μέσα στο τελευταίο τρίμηνο του 2016.

 

Όπως σημειώνουν, τα Android smartwatches αναμένεται ότι θα κερδίσουν μεγαλύτερο ποσοστό μέσα στο 2017, καθώς αρκετές εταιρείες περιμένουν το λανσάρισμα του Android Wear 2.0 για να προχωρήσουν στην κυκλοφορία των νέων μοντέλων τους.

via techgear


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sakisme

sakisme

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/02/2017 - 20:51

σκεφτομαι αρκετο καιρο να αγορασω το apple watch 2  38mm λογω μικρου καρπου αλλα δν το εχω δει απο κοντα.

μου προτειναν και το samsung gear s3 που ειναι εξισου ομορφο νομιζω αλλα μου φαινεται μεγαλο.

γιατι σε ολες τις συγκρισεις με το samsung τα σχολια υπερτερουν στο samsung ? 

προσωπικα βρισκω πανεμορφο το apple watch αλλα διαβασα σε πολλα σχολια στο utube οτι λογω μπαταριας δεν αρεσει σε πολυ κοσμο



#3   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 09/02/2017 - 21:50

Η μπαταρια κραταει ανετα δυο μερες οποτε δεν νομιζω πως υπαρχει θεμα μπαταριας ετσι κ αλλιως πολλοι οπως κ εγω τα βγαζουν τα ρολογια το βραδυ οποτε το φορτιζεις ανετα...Φορτιζει στο μπαμ οποτε δεν εχεις θεμα κ σε μιση ωρα με μια εχει φορτισει αρκετα...Οσο για το 38αρι νομιζω πως το 42αρι ειναι κομπλε για μας αν κ εγω θα το ηθελα λιγο μεγαλυτερο....Κ στρογγυλο θα μου αρεσε....






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες