Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 64gb 10.2.1 προβληματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/02/2017 - 06:13

Καλημερα στην ομάδα,αναβάθμιση το εξάρι μου σε 10.2.1 και ενώ έκανα σεταρισμα από την αρχή ,ξεκίνησε προβλήματα .Καταρχας η μπαταρία σαν νερό να φεύγει και το Touch ID να μην λειτουργεί. Είναι σουηδικό πέρασε ο πρώτος χρόνος εγγύησης, υπάρχει κάποια λύση στα παραπάνω ;η εγγύηση του δεύτερου χρόνου ισχύει;

Τελευταία επεξεργασία από: katharma30, 11/02/2017 - 06:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   comonadie

comonadie

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα

Δημοσίευση 11/02/2017 - 06:16

[quote name="katharma30" post="1874748" timestamp="1486786411"]Καλημερα στην ομάδα,αναβάθμιση το εξάρι μου σε 10.2.1 και ενώ έκανα σεταρισμα από την αρχή ,ξεκίνησε προβλήματα .Καταρχας η μπαταρία σαν νερό να φεύγει και το Touch ID να μην λειτουργεί. Είναι σουηδικό πέρασε ο πρώτος χρόνος εγγύησης, υπάρχει κάποια λύση στα παραπάνω ;η εγγύηση του δεύτερου χρόνου ισχύει;[/quote

#3   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 11/02/2017 - 08:02

Από την στιγμή που η αγορά επέχει γίνει εντός ΕΕ και επιχείρηση την απόδειξη αγοράς είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 11/02/2017 - 10:02

κανε παλι ενα ριστορ και σεταρε σαν νεο, ποσο καιρο το εχεις; απο κει και περα αμα δεις τα ιδια, με την αποδειξη πηγαινε το σε σερβις


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#5   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/02/2017 - 19:05

έκανα πολλές φορές restore και επαναφορά σαν καινούριο αλλά δυστυχώς τα ίδια. θα προσπαθήσω με εγγύηση ξανά.

#6   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/02/2017 - 15:47

Καλησπερα ξανά στην ομάδα.μετα από επίσκεψη στην TS SOLUTIONS στον κηφισοσο μόνο solutions δεν πήρα. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης για τον πρώτο χρόνο ο δεύτερος δεν υπάρχει,αυτό τους δίνει η apple και αυτό μπορούν να κάνουν,εξήγησα για τον δεύτερο χρόνο και μου είπαν να μιλήσω με την apple. Καμία ιδέα πως να συνεχίσω;;;;

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/02/2017 - 20:39

Καταρχάς να πούμε ξανά πως ο 2ος χρόνος της εγγύησης είναι ευθύνη του πωλητή.

 

Υποθέτω πως έχεις μπλέξει με Voda για να αναφέρεις την "αγαπημένη" Aravto.

 

Nα πας λοιπόν στο κατάστημα να απαιτήσεις την επιδιόρθωση της συσκευής.

 

Επειδή όμως και εκεί θα σου αρχίσουν τα δικά τους για τη 2ετία, θα το ζητήσεις μετά γραπτώς μαζί με το όνομα του υπ. του καταστήματος και στον ΣτΚ.

 

Εναλλακτικά, με την αποδειξη αγοράς πας σε Document ή InfoQuest.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/02/2017 - 21:01

Μίλησα με apple suport και με ενημερώσαμε να πάω infoquest. Αποδηξεις δεν έχω δυστυχώς είναι από δεύτερο χέρι το κινητό. Θα πάω αύριο βέβαια,λες να έχω πρόβλημα που δεν θα έχω την αποδηξει; Κάτι άσχετο παρατήρησα ότι το τηλ όταν το βάζω στην δόνηση δεν κάνει την δόνηση του iOS 10 αλλά την συνεχόμενη δόνηση του iOS 9 και πίσω.

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/02/2017 - 21:22

Θα τη χρειαστείς την απόδειξη για το 2ο χρόνο της εγγύησης.

 

Καλό θα ήταν να μιλήσεις με αυτόν που στο έδωσε να ζητήσει επανεκτύπωση.

 

Μπορεί να δώσει το Mail σου να στη στείλουν εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2017 - 16:35

Λοιπόν μια ενημέρωση προς όλους για τη TS SOLUTION που βρίσκεται στην λεωφόρο Κηφισός,παρέδωσα την συσκευή και την επόμενη ημέρα με ενημέρωσαν ότι θέλει αντικατάσταση και 264€ ευρώ διότι είναι εκτός εγγύησης. Οκ λοιπόν πάω να παραλάβω την συσκευή και ζητάνε 18,64 για να την δώσουν,αν και δεν το είχαν πει δεν υπήρχε ενημέρωση λέω οκ πείτε μου τι πρόβλημα υπήρχε στην συσκευή;;;Εκεί έρχεται το ΣΟΚ δεν ξέρουν τι έχει διότι το μόνο που κάνανε είναι να βάλουν το IMEI στην φόρμα να το δούνε ότι είναι εκτός και να το παραδώσουν. ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ πλήρωσα 18,64 για να μου πούνε ότι είναι εκτός εγγύησης να το δούνε μέσω imei και του άλλο. Μετά βέβαια πήρα την απάντηση ότι εκεί στην TS SOLUTION. Δεν επισκευάζουν συσκευές αλλά μόνο αντικατάσταση. Όποτε ας βάλουν ένα χαρτί στην είσοδο και να λένε ότι αν το iPhone είναι εκτός εγγύησης μην το φέρνετε διότι δεν τα επισκευάζουν αλλά τα αντικαθιστούν. Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/02/2017 - 18:04

ΣτΚ ή και καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ.

 

Δυστυχώς οι συγκεκριμένοι δεν θέλουν να καταλάβουν και νομίζουν πως έχουν να κάνουν με κορόιδα.

 

Που βέβαια έχει μια βάση αν καλοσκεφτείς πως μπλέκεις απο την αρχή μάζι τους με κάτι Voda κτλ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/02/2017 - 14:39

Ανανέωση του θέματος,απλά για να γνωρίζουμε η μάλλον να μην ξεχνάμε. Το τηλ πήγε σε επίσημο service για να μάθουμε το πρόβλημα,INFOQUEST στο ρεντη. Παραλάβαμε την συσκευή με τα γνωστά προβλήματα ,η μπαταρία φεύγει σαν νερό μέσα σε 3 ώρες σε airplane mode και το Touch ID δεν δουλεύει και όλα αυτά μετά το update σε iOS 10.2.1.Πριν η συσκευή ήταν άψογη. Το αποτέλεσμα του διαγνωστικού είναι πως η μπαταρία είναι μια χαρά με 261 κύκλους κτλ και το Touch ID έχει πρόβλημα!!!!χαιρω πολύ!!!Τι πρόβλημα έχει ρωτάω;βράχηκε;έσπασε; ΟΧΙ τπτ από όλα αυτά απλά σταμάτησε μόνο του να λειτουργεί. Η μπαταρία που φεύγει σαν νερό δεν έχει σχέση; Όχι η μπαταρία είναι μια χαρά σύμφωνα με τα διαγνωστικά. Τελικά πλήρωσα ξανά 20€ ευρώ για να μου πούνε πως είναι χαλασμένο πέρασε ο πρώτος χρόνος κτλ. Επίσης μίλησα με apple suport εξήγησα το πρόβλημα και η απάντηση ήταν πως ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ...ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ ΔΛΔ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. ΥΠΗΡΧΕ σε ένα άριστο τηλέφωνο χωρίς χτυπήματα χωρίς υγρασία.Οποτε έχω μείνει μείον 40€ και καμία λύση!!!!αυτα και εις αλλά με υγεία!!!!

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/02/2017 - 15:11

Δε σε καλύπτουν γιατί είναι εκτός 1ου χρόνου? Αυτό σου είπαν?

 

Για τη μπαταρία αν δε κλείνει π.χ σε άσχετα ποστοστά για να φανεί στο διαγνωστικό δε μπορούν να κάνουν κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/02/2017 - 15:18

Ναι ο πρωτοσ Χρόνος πέρασε 26 Δεκέμβρη,αν και στο apple suport είχανε πει σε εξαιρετικές περιπτωςεις αν η συσκευή είναι άψογη μπορεί και να γίνει αντικατάσταση,αλλά σήμερα που ξαναμίλησαν και μιλήσανε με infoquest δεν το αναφέρανε ξανά. Δεν έχω αποδηξει και μόνο αν την είχα θα με καλύπτανε και θα γινόταν αντικατάσταση,όσο για την μπαταρία αν την φόρτιζε και την άφηνε 10 λεπτά μπροστά του θα έβλεπε πως φεύγει σε airplane mode νερό!!!!Τους εξήγησα πω υπάρχει γενικά αυτό το πρόβλημα και μου υπέδειξε να μην διάβαζω διαφορά site που δεν ξέρουν τι γράφουν!!!!Δεν βγάζεις άκρη αυτό βλεπω

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/02/2017 - 15:34

... και μου υπέδειξε να μην διάβαζω διαφορά site που δεν ξέρουν τι γράφουν!!!!

Ε λογικό. Ο,τι πει το διαγνωστικό τους είναι σωστό.

 

Το τηλ απο που είναι αγορασμένο?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες