Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Watch gen 1 or gen 2?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 13/02/2017 - 20:11

Παιδιά ενδιαφέρομαι να πάρω ένα Apple Watch αλλά δεν αν αξίζει να πάρω το watch 2 μιας και οι τιμές για το watch 1 είναι πλέον πολύ καλές.
Αν πάρω το watch 1 εννοείτε ότι θα είναι το stainless.

Εσείς τι λέτε;

Thanks in advance.


Tapatalked with my 7+

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/02/2017 - 21:56

Εγώ έχω το δύο. Το ένα δεν το είχα και δεν μπορώ να σου πω διαφορές. Από ότι έχω δει πάντως το ένα δεν είναι αδιάβροχο δεν έχει GPS και είναι μισό σε σχέση επεξεργαστή με το δύο. Μπαταρία δεν ξέρω πως είναι το ένα αλλα το δύο είναι καταπληκτικό. Πάω τρεις μέρες άνετα απλά το βράδυ το κλείνω και το ανοίγω κάθε πρωί.


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 13/02/2017 - 22:15

Έχω πάρει από τους πρώτους το first generation και μόλις βγήκε το 2 το πήρα κατευθείαν. Δεν έχουν καμία σχέση. Αν μπορείς να πάρεις το sport 2 μη το σκέφτεσαι δεν θα το μετανιώσεις. Αν πάρεις το πρώτο τότε πάντα το μάτι σου θα είναι στο δεύτερο. Το πρώτο βγάζει ημέρα με το ζόρι με μια προπόνηση 60 λεπτών ενώ το 2 άνετα και δεύτερη μέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#4   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/02/2017 - 22:58

Πήρα το πρώτο,λόγω τιμής μεταχειρισμένου.βγαζω άνετα την μέρα με ειδοποιήσεις συνέχεια,απαντάω μηνύματα με Siri κτλ συν παλμούς και γενικά δραστηριότητες ενεργές. Σίγουρα το 2 είναι καλύτερο αλλά μην το φοβάσαι και το ένα. Φυσικά κάθε βράδυ το βάζω φόρτιση δεν υπάρχει λόγος να το φοράω στον ύπνο μου.

#5   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 14/02/2017 - 00:15

Έχω πάρει από τους πρώτους το first generation και μόλις βγήκε το 2 το πήρα κατευθείαν. Δεν έχουν καμία σχέση. Αν μπορείς να πάρεις το sport 2 μη το σκέφτεσαι δεν θα το μετανιώσεις. Αν πάρεις το πρώτο τότε πάντα το μάτι σου θα είναι στο δεύτερο. Το πρώτο βγάζει ημέρα με το ζόρι με μια προπόνηση 60 λεπτών ενώ το 2 άνετα και δεύτερη μέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Το θέμα είναι ότι θέλω το stainless steel και το δεύτερο ξεφεύγει στην τιμή ενώ το πρώτο το 42αρι βρίσκεις μεταχειρισμένο στα 280€-320€.


Tapatalked with my 7+

#6   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 14/02/2017 - 00:17

Εγώ έχω το δύο. Το ένα δεν το είχα και δεν μπορώ να σου πω διαφορές. Από ότι έχω δει πάντως το ένα δεν είναι αδιάβροχο δεν έχει GPS και είναι μισό σε σχέση επεξεργαστή με το δύο. Μπαταρία δεν ξέρω πως είναι το ένα αλλα το δύο είναι καταπληκτικό. Πάω τρεις μέρες άνετα απλά το βράδυ το κλείνω και το ανοίγω κάθε πρωί.


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk


Κώστα δεν θέλω ρε συ το aluminum θέλω το stainless steel και το 2ο είναι αρκετά ακριβό ενώ το 1ο πλέον σε 42αρι το βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή.
Εσυ το aluminum έχεις;


Tapatalked with my 7+

#7   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/02/2017 - 21:47

Το θέμα είναι ότι θέλω το stainless steel και το δεύτερο ξεφεύγει στην τιμή ενώ το πρώτο το 42αρι βρίσκεις μεταχειρισμένο στα 280€-320€.


Tapatalked with my 7+

Stainless Steel πήρα το δεύτερο. Αξίζει τα λεφτά του.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#8   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 14/02/2017 - 22:04

Εγω εχω το πρωτο και ειμαι ευχαριστημενος. Μου βγαζει περιπου μιαμιση μερα με ειδοποιησεις

 

μνμ και δραστηριοτητα χωρις να το κλεινω ποτε.

 

Βεβαια αν ειχα τα χρηματα θα πηγαινα στο στο δυο κυριως για την αυτονομια που λενε πως ειναι

 

καλυτερη αλλα και για μελλοντικα update.



#9   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/02/2017 - 22:30

Έχω πάρει από τους πρώτους το first generation και μόλις βγήκε το 2 το πήρα κατευθείαν. Δεν έχουν καμία σχέση. Αν μπορείς να πάρεις το sport 2 μη το σκέφτεσαι δεν θα το μετανιώσεις. Αν πάρεις το πρώτο τότε πάντα το μάτι σου θα είναι στο δεύτερο. Το πρώτο βγάζει ημέρα με το ζόρι με μια προπόνηση 60 λεπτών ενώ το 2 άνετα και δεύτερη μέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εντάξει το δεν έχουν σχέση υπερβολικό. Το 2 είναι "απλά" μια αναβάθμιση χωρίς να θέλω να μειώσω κάτι. Είναι όπως το iphone 7 με το 6S! Εγώ όπως θα δεις και στα γνωστά θέματα για το apple watch (btw το ανοίξατε σε λάθος σημείο το τόπικ) έχω άνετα 2 ημέρες! Ακόμα και με 400% υπέρβαση του στόχου που σε ορίζει το ρολόι είναι πολύ καλό. 

Σαφώς και το 2 είναι καλύτερο σε όλα. Μην υπερβάλουμε όμως κιόλας! Γνώμη μου πάντως είναι να πας με κλειστά μάτια στο 2. Εκτός και αν δεν βρήκες το 1 κοψοχρονιά δεν νομίζω πως συμφέρει να επενδύσεις στο παλιό. Το 2 θα σε κρατήσει σίγουρα 2 χρόνια, ίσως και παραπάνω. Ειδικά η οθόνη του είναι ίσως και το μόνο χτυπητό σημείο που καταλαβαίνεις διαφορά. Για τον επεξεργαστή έχει μεν πιο γρήγορη απόκριση αλλά σε γενικές γραμμές και το 1 ανταποκρίνεται πολύ ομαλά. Σε μπέρδεψα; :)

 

Μια υποσημείωση. Πλένω συνέχεια τα χέρια με το ρολόι. Η μεγάλη διαφορά στην αδιαβροχοποίηση του 1 με του 2 είναι στο γεγονός πως το ένα βυθίζεται κανονικά πχ σε πισίνα.



#10   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 14/02/2017 - 23:50

Εντάξει το δεν έχουν σχέση υπερβολικό. Το 2 είναι "απλά" μια αναβάθμιση χωρίς να θέλω να μειώσω κάτι. Είναι όπως το iphone 7 με το 6S! Εγώ όπως θα δεις και στα γνωστά θέματα για το apple watch (btw το ανοίξατε σε λάθος σημείο το τόπικ) έχω άνετα 2 ημέρες! Ακόμα και με 400% υπέρβαση του στόχου που σε ορίζει το ρολόι είναι πολύ καλό.
Σαφώς και το 2 είναι καλύτερο σε όλα. Μην υπερβάλουμε όμως κιόλας! Γνώμη μου πάντως είναι να πας με κλειστά μάτια στο 2. Εκτός και αν δεν βρήκες το 1 κοψοχρονιά δεν νομίζω πως συμφέρει να επενδύσεις στο παλιό. Το 2 θα σε κρατήσει σίγουρα 2 χρόνια, ίσως και παραπάνω. Ειδικά η οθόνη του είναι ίσως και το μόνο χτυπητό σημείο που καταλαβαίνεις διαφορά. Για τον επεξεργαστή έχει μεν πιο γρήγορη απόκριση αλλά σε γενικές γραμμές και το 1 ανταποκρίνεται πολύ ομαλά. Σε μπέρδεψα; :)

Μια υποσημείωση. Πλένω συνέχεια τα χέρια με το ρολόι. Η μεγάλη διαφορά στην αδιαβροχοποίηση του 1 με του 2 είναι στο γεγονός πως το ένα βυθίζεται κανονικά πχ σε πισίνα.


Το θέμα είναι ότι βρίσκω ελαφρός μεταχειρισμένο stainless steel 42αρι στα 270€, με αυτά τα χρήματα ούτε aluminum δεύτερης γενιάς δεν βρίσκω.....


Tapatalked with my 7+

#11   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/02/2017 - 23:56

Αφού είσαι πεπεισμένος και αποφασισμένος για το αλουμινένιο (αυτό αρέσει πολύ και σε εμένα αλλα πήρα το απλό άσπρο sport). Τότε να το πάρεις. Εχε υπόψιν σου αυτά που σου γράψαμε και αποφάσισε. Θέλεις σώνει και καλά να ειναι το "καλό" αλουμινένιο ή δίνεις κάτι παραπάνω να πάρεις το τελευταίο και πιο φρέσκο που ειναι μεν καλύτερο αλλα απο ότι κατάλαβα δεν ειναι αυτό που θέλεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/02/2017 - 00:03

Μπάμπη αφού την απόφαση σου την έχεις πάρει γιατί ρωτάς?

 

Anyway εγώ έχω το 2 το Sport και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μου το έκαναν δώρο βέβαια γιατί όπως έχω ξαναπει δεν θα έδινα λεφτά για τέτοιο ρολόι. Νομίζω βέβαια οτι το 2 είναι αρκετά καλύτερο απο το 1 οπότε μήπως να το ξανασκεφτείς ή να πάρεις ένα Sport 2 γενιάς μιας και είναι το πρώτο σου να δεις αν σου κάνει βρε αδερφέ και μετά το πουλάς και πάιρνεις το stainless πο τόσο θες.



#13   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 15/02/2017 - 00:13

Μπάμπη αφού την απόφαση σου την έχεις πάρει γιατί ρωτάς?

Anyway εγώ έχω το 2 το Sport και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μου το έκαναν δώρο βέβαια γιατί όπως έχω ξαναπει δεν θα έδινα λεφτά για τέτοιο ρολόι. Νομίζω βέβαια οτι το 2 είναι αρκετά καλύτερο απο το 1 οπότε μήπως να το ξανασκεφτείς ή να πάρεις ένα Sport 2 γενιάς μιας και είναι το πρώτο σου να δεις αν σου κάνει βρε αδερφέ και μετά το πουλάς και πάιρνεις το stainless πο τόσο θες.


Το θέμα είναι ρε συ Παρη ότι δεν θέλω αλουμίνιο. Τα έχω δοκιμάσει και τα 2 (αλουμίνιο & stainless steel) και το αλουμίνιο είναι σαν ψεύτικο. Εκτός απ´αυτο δεν θέλω μόνο stainless αλλά θα το πάρω με Milanaise ή με link bracelet.

Αλλά τα περισσότερα άτομα λένε για το 2ο και με έχουν βάλει σε σκέψεις. Το 2ο έχει Saphire Glass?


Tapatalked with my 7+

#14   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/02/2017 - 00:27

φιλε μου εγω πηρα μεταχειρισμενο stailness steel τον Σεπτεμβρη στα 220 ευρω και ειναι τρομερο νε milanese loop,σου βγαζει μερα ανετα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#15   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2017 - 22:22

Κώστα δεν θέλω ρε συ το aluminum θέλω το stainless steel και το 2ο είναι αρκετά ακριβό ενώ το 1ο πλέον σε 42αρι το βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή.
Εσυ το aluminum έχεις;


Tapatalked with my 7+


Ναι. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Του βάζω συνεχώς καπάκια να το προστατευω και να ταιριάζει και με τα λουρακια που του φοράω και είμαι μια χαρά.


ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Send from iPhone 7 plus using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες