Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Η Apple εξαγόρασε την RealFace η οποία εξειδικεύεται στην ανάπτυξη λογισμικού αναγνώρισης προσώπου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/02/2017 - 01:06

Η Apple εξαγόρασε την Ισραηλίτικη RealFace η οποία εξειδικεύεται στην ανάπτυξη "έξυπνου" λογισμικού αναγνώρισης προσώπου, σύμφωνα με αναφορά του Calcalist η οποία δημοσιεύτηκε στους Times του Ισραήλ.

 

Η RealFace δημιουργήθηκε το 2014 από τους Adi Eckhouse Barzilai και Aviv Mader προσφέροντας εξελιγμένες λύσεις ΑΙ όσον αφορά τη χρήση βιομετρικών δεδομένων του προσώπου των χρηστών για ασφαλέστερη πρόσβαση στις προσωπικές συσκευές τους. Η εξαγορά φαίνεται να ακολουθεί τις πρόσφατες φήμες που θέλουν το επερχόμενο "επετειακό" iPhone 8 να διαθέτει τεχνολογία αναγνώρισης προσώπου συμπληρωματικά ή σε αντικατάσταση του Touch ID και της αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος.

 

 

Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2017 - 01:32

προλαβαινουν σαν χαρακτηριστικο να το προσθεσουν σαν ξεκλειδωμα στο επομενο :huh:?  να μου πεις λογισμικο ειναι , μπορει.

 

 

καλα παρομοιο χαρακτηριστικο ειχε ενα vodafone του 13... ενταξει η apple μπορουσε να το προσθεσει και παλιοτερα αλλα πως καθε χρονο θα σου λεει " κοιτα τι νεο σ εχω ...σκασε τα χιλιαρικο..."


Τελευταία επεξεργασία από: grecophone, 20/02/2017 - 01:35


#3   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/02/2017 - 11:00

προλαβαινουν σαν χαρακτηριστικο να το προσθεσουν σαν ξεκλειδωμα στο επομενο :huh:? να μου πεις λογισμικο ειναι , μπορει.


καλα παρομοιο χαρακτηριστικο ειχε ενα vodafone του 13... ενταξει η apple μπορουσε να το προσθεσει και παλιοτερα αλλα πως καθε χρονο θα σου λεει " κοιτα τι νεο σ εχω ...σκασε τα χιλιαρικο..."

το ότι το είχε ένα Vodafone του 13 δεν σημαίνει ότι δούλευε κιόλας. Όλος ο τεχνολογικός τομέας είναι συνηθισμένο να δίνει με το σταγονόμετρο αναβαθμίσεις εδώ και δεκαετίες. δεν είναι ξαφνικά μόνο η apple.

#4   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2017 - 11:41

Μια χαρά δούλευε . Όχι τις βραδινές ώρες όμως .
Όσο Για τις αναβαθμίσεις με το σταγονόμετρο ... ούτε η πολιτική της apple κάθε χρόνο κινητό με λίγες διάφορες Ούτε της ζαμζουνγκ που δεν ξέρει πόσες συσκευές έχει βγάλει , μ αρέσει .

Τελευταία επεξεργασία από: grecophone, 20/02/2017 - 11:41


#5   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 20/02/2017 - 16:23

Πολυ android η κατασταση μετα

Αυτο μου θυμιζει
Rafael Nadal




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες