Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πισω σε iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Statoyr

Statoyr

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/02/2017 - 22:29

Οκ so.. Το καλοκαιρι ειχε παιχτει κατι με το iphone μου(6αρι) και ειχα βαλει λαθος το Passcode αρκετες φορες λαθος απο πισμα (βεβαια αν δεν ειχα νευριασει ισος εβρισκα την λυση να το ξεκλειδωσω μιας και ητανε jailbroken) με αποτελεσμα να το κανω restore , βεβαια restore σημαινει No jb (για τοτε) και λεω ας το δωσω να παω σε samsung galaxy s6 γτ αποκλειεται να περιμενα να βγει νεο Jailbreak.Τελικα σημερα μετα απο τοσους μηνες κατι μεσα μου λεει να ξαναγυρισω σε Iphone. Η ερωτηση μου ειναι 

 

1)αξιζει ; 

2)Αυτα στο ebay τα εχει δοκιμασει κανενας ; γιατι με 220 περνεις 16αρι 6αρι (http://www.ebay.co.u...OtNzEYosAbeIZdA)

 

 

Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις ^_^ 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2017 - 10:58

γιατι δεν κοιτας κανενα μεταχειρισμενο απο εδω ελλαδισταν... πανω κατω την ιδια τιμη εχουν....και θα μπορεσεις να το ελεγξεις :)



#3   Statoyr

Statoyr

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 25/02/2017 - 13:57

γιατι δεν κοιτας κανενα μεταχειρισμενο απο εδω ελλαδισταν... πανω κατω την ιδια τιμη εχουν....και θα μπορεσεις να το ελεγξεις :)

Ε ναι λογικα απο ελλαδα , αλλα αμα μου βγει πιο φτηνα + οτι εχω την επιλογη για refund γιατι οχι ; Επισης αξιζει η αλλαγη ;



#4   Statoyr

Statoyr

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 25/02/2017 - 14:06

Edit 1 : https://www.amazon.c...7805165011&th=1

 

Ειναι απο την ιδια την apple σωστα ; Επισης αμα το παρω θα εχω και εγγυηση 1 χρονου λογικα γιατι ειναι απο apple ; 



#5   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/02/2017 - 14:45

Edit 1 : https://www.amazon.c...7805165011&th=1

Ειναι απο την ιδια την apple σωστα ; Επισης αμα το παρω θα εχω και εγγυηση 1 χρονου λογικα γιατι ειναι απο apple ;

δεν είναι από την apple. Από τρίτο πωλητή είναι το συγκεκριμένο.

#6   Statoyr

Statoyr

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 25/02/2017 - 18:51

δεν μου εχετε πει αν αξιζει η αλλαγη ομως :/ 



#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/02/2017 - 20:07

δεν μου εχετε πει αν αξιζει η αλλαγη ομως :/

Υποκειμενικο είναι αυτό. Ανάλογα τι ζητάει ο καθένας. Εννοείται ότι η απλότητα και η αμεσότητα του iOS δεν υπάρχει πουθενά αλλού. Αλλά....Το Android σου δίνει τεράστια ελευθερία και εμπειρία χρήσης. Διαλέγεις και παίρνεις. Προσωπικά μετά από 7 χρόνια με iPhone ,έχω αλλάξει μεριά. Και πραγματικα ώρες ώρες αναρωτιέμαι πως καθόμουν τόσα χρόνια στο iOS. Για την ώρα κράτησα μόνο το ipad.

#8   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/02/2017 - 22:04

Νομίζω οτι σε ταμπλετ δεν υπαρχει σύγκριση.Αν μπορούσες να βάλεις και το κοντι χωρις τζ-μπ και πολλές πολλές φασαρίες νομίζω οτι δεν θα έπαιρνα ποτε τιποτα άλλο.Κι εγω μονο το ipad εχω κρατήσει.


Same Sh1t...Different Day

#9   Statoyr

Statoyr

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 26/02/2017 - 01:50

Στο iphone που ειχα μου αρεσε η απλοτητα , η καμερα και η οθονη . Απο την αλλη στο s6 μπορω να κανω οτι θελω αλλα δεν εχω την ασφαλεια,το icloud η καμερα αρχιζει να με δυσανασχετει ! Φυσικα και το iphone αξιζει μονο με Jb για εμενα και χωρις αυτο πιστευω πως ειναι αχριστο και γι αυτο εξαλλου το πουλησα ! 



#10   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/02/2017 - 09:42

Άχρηστο δεν το λες..Για μένα δεν ειναι ολοκληρωμένο χωρις τζ-μπ..Ενα κοντι και μερικά ακομη tweaks απο σύντια αν υπήρχαν για μένα προσωπικά θα ηταν κομπλέ.


Same Sh1t...Different Day

#11   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/02/2017 - 10:10

Πλέον τα ios έχουν βελτιωθεί αρκετά το jb ειδικά έτσι όπως είναι τώρα είναι για τα μπάζα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   Statoyr

Statoyr

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 26/02/2017 - 18:29

Άχρηστο δεν το λες..Για μένα δεν ειναι ολοκληρωμένο χωρις τζ-μπ..Ενα κοντι και μερικά ακομη tweaks απο σύντια αν υπήρχαν για μένα προσωπικά θα ηταν κομπλέ.


Same Sh1t...Different Day

 

Πλέον τα ios έχουν βελτιωθεί αρκετά το jb ειδικά έτσι όπως είναι τώρα είναι για τα μπάζα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν ξερω το jb πιστευω το συμπληρωνουνε σαν κινητο.Τωρα περι καμερα απο την εμπειρια και των 2 τηλεφωνων πιστευω οτι το samsung ειναι καλυτερο + οτι τραβαει 60 fps video που στο iphone ηθελε tweak για να το κανει (εκτος κ αμα δεν χρειαζεται και δεν το ηξερα) . Αξιζουνε τα 100 ευρω που θα δωσω για το ιφον πλεον στο ios 10 που βρισκεται ; 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες