Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο εξευτελισμός τής Ελληνικής Επανάστασης τού 1821


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:11

Για την διαφημιση της Cosmote που ξευτιλίζει τον Μέγα Ελληνικό στρατό τι έχετε να πείτε;

- Είναι ντροπη να δυσφημιζεται ετσι ο ελληνικος στρατος ιδιως σε εποχες εθνικης κρισης! Μας βλεπουν και οι Τουρκοι και θα μας κανουν ντου και θα μας παρουν και τα σωβρακα κτλπ

- Οι νεοτεροι προγονοι μας πολεμησαν πεθαναν και εμεις τους γελοιοποιουμε παρουσιαζοντας εναν τετοιο στρατο κτλπ

- Τα παιδια που πεθαναν στα Ιμια αν το δουν θα σηκωθουν απο τον ταφο τους κτλπ

Περιμενω τα σχολια σας.

Μετα θα παραθεσω και αλλες διαφημισεις για να βγαλετε τα αποθημενα σας :-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:14

Ρε παιδιά έλεος.......... χαλαρώστε λίγο.. Μου ρχεται να βουτήξω κάτω με αυτά που ακούω.. Αν δεν υπήρχεκ αι λίγη πλάκα στην διαφήμιση θα ταν βαρετές... ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ.. αυτό έχω να πω :lol: :lol:

#18   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:35

Έλεος με το κομπλεξ σας μερικοί.. Πλάκα κάνουν τι σας πειράζει?????? Γιατί με το μεγα αλεξανδρο, τροια κτλ ήταν έτσι όπως τα έδειχναν?? Τουλάχιστον εκεί δεν έκαναν πλάκα.. Εδώ φαίνεται καθαρα ότι είναι χιουμοριστικό.. Τι θα γίνει? Θα σηκωθεί ο Κολωκοτρώνης από τον τάφο ή θα πάμε στην κόλαση??? Λίγη πλάκα δεν βλάπτει...
Μια διαφήμιση είναι.. Ο άλλος το πήγε και στους πολιτικούς και λέει ότι καταστρεφόμαστε.. Πραγματικά έβαλα τα γέλια.. :D

Προτείνω μάλιστα να διορθωθεί ο τίτλος, γιατί έτσι δυσφημίζεται και η εταιρία..
Πραγματικά απορώ πως τα λέτε όλα αυτά..

μαλον δεν εχεις παρει γραμμη τι συμβαινει με την ελλαδα φιλε, 270 δις χρεως ξερεις τι σημαινει?? σημαινει οτι και τα παιδια των παιδιων σου θα πληρουνε τοκους, οχι το αρχικο ποσό, μόνο τους τόκους, τοοποίο σημαινει πως θα είσαι έρμαιο των οίκων και των πάντων. γι αυτο βάλε τα γέλια, άραξε, πιες και την φραπεδια σου και ελα μωρε τπτ δεν συμβαινει...οι πολιτικοι θα τα πληρωσουν όλα!! εμείς χαλαρα...

#19   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:43

θα ηθελα να ηξερα αμα ημαστα εμεις τοτε μαλλον με αυτη την συμπεριφορα ακομα με σκυμμενο κεφαλη θα ημαστα...δε μπορω να καταλαβω γιατι ολα σαν ειναι αδιαφορα και αστεια...ετσι γινεται ομως...τοσο χαλαρους μας βλεπουν και μονο που δε μας εχουν γ...σει ακομα...ξερετε οτι στην θρακη ...ολα τα εχουνε αγορασει οι τουρκοι...οσο οσο...και οτι με ολα αυτα δινουμε δικαιοματα σε ολους...στους σκοπιανους που θελουν να λεγονται μακεδοκες και σε ολοθς τους αλλους ...αμα τα δεχομασταν αυτα τοτε θα ερθει και η αλβανια και θα θελει να ονομαστει ηπειροτικη ελλαδα...δε ειναι απλα τα πραγματα...

#20   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:49

Έχει σημα καμπανα... για ποιον χτυπα η καμπανα;

Τελικά όντως η Vodafone έφερε την επανασταση! (στο forum) xaxa

#21   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:03

Η αλήθεια είναι πως οι διαφημιστικές εταιρίες το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα ...
Έχουν χάσει την εφευρετικότητα, την αίσθηση του χιούμορ, το σεβασμό κλπ...
Στην Ελλάδα μας είμαστε πίσω και σε αυτόν τον τομέα !
Κατα πολύ μάλιστα!!!
Οι περισσότερες διαφημίσεις είναι χαζές, προκλητικές και όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση προσβλητικές!!!
Το θέμα είναι πως οι μεγάλες εταιρίες διαλέγουν αυτά τα προιόντα για να διαφημιστούν ....
Μέγα Λάθος...
Και ακόμα μεγαλύτερο ότι δεν επαιμβένει το ραδιοτηλεοπτικό.....
Τι να πούμε!!!!
Προβλέπω και ελπίζω πάντως να τη βγάλουν την διαφήμιση!!!!

#22   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 00:47

Πηγε φιλος και ακυρωσε μια καρτοκινητη της vodafone και τους εκανε ξεφτιλα μεσα στο μαγαζι.Τον πηρε τηλ ενας υπευθυνος αργοτερα και του ειπε οτι εχουν μεταφερθει τα παραπονα στο αρμοδιο τμημα γιατι παραπονεθηκε πολυς κοσμος για αυτο το αισχος.Οι υποστηρικτες της διαφημησης απο δω μεσα προφανως δε σας καιγεται καρφι για ανθρωπους που πολεμησαν για τα οσια και τα ιερα της πατριδας και λετε οτι λετε.Απο καποιους τετοιους καταντησαμε εδω που καταντησαμε.

#23   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 01/02/2010 - 00:55

Ψίτ, φίλος, αυτοί που πολέμησαν για τα "ιερά και τα όσια της πατρίδας" δεν νομίζω να έδιναν πεντακοσάρες και εξακοσάρες για να παίρνουν iPhone και να ζητάνε και απο τα fora οδηγίες για το που να βρούν σπασμένα. Πολύ καραμέλα την έχετε κάνει την ιστορία με τα ιερά και τα όσια, μιλάτε για πράγματα που δεν ζήσατε και θίγεστε για πράγματα που δεν γνωρίζετε, και μιλάτε με ύφος χιλίων καρδιναλίων, λές και ΕΣΕΙΣ οι ίδιοι πολεμήσατε για αυτά τα ρημάδια τα ιερά και τα όσια, ενώ δεν ξέρετε να συντάξετε μια πρόταση, δεν γράφετε ελληνικά αλλά greeklish για να μην φαίνονται τα ορθογραφικά σας, και δεν ξέρετε ούτε τόνους να βάλετε στις λεξεις σας. Αυτή είναι η πραγματική κατάντια, και όχι η διαφήμιση της Vodafone...

#24   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 01/02/2010 - 00:59

Επειδή μου το εσβησαν το προηγουμενο μνμ. και επειδη εχεις μάθει να μιλας πολυ και απλα να μιλας... σε θέματα πατριδας δεν άστο .. πριν τετρακοσια χρόνια η κοινωνια δεν ηταν εγωκεντρική (τουλ στο βαθμο που είναι σημερα) και κάποιοι έδωσαν οτι ειχαν κ δεν είχαν για να μπορούμε σήμερα να καθομαστε στο πισι και να λεμε οτι θέλουμε αλλα μάλλον δεν το εχεις παρει χαμπαρι αυτο. οσο για την εκκλησια, πριν 400 χρόνια, κάτω απο τους τουρκους δεν ηταν η εταιρια που ειναι σημερα. το να εξευτελίζεις έτσι τους προγονους είναι το λιγοτερο άθλιο και ελλεεινο. μπορει να είσαι κατα της πειρατιας και εγω να είμαι υπερ αλλα στο θέμα της πατρίδας κάθεσαι φρόνιμα και ρουφας φρεντοτσινο...


Ψίτ, φίλος, να σου πω και σένα μια ιστορία γιατί και εσύ πολύ ψηλά τον έχεις πάρει τον αμανέ. Η εκκλησία πριν τετρακόσια χρόνια τα ίδια χάλια με σήμερα ήταν, και αν δε το ξέρεις είσαι απλά ανιστόριτος. Και τους προγόνους μου δεν τους ξεφτιλίζω εγώ, γιατί εγώ τουλάχιστον έμαθα να γράφω σωστά τη ρημάδα τη γλώσσα μου. Μάθε λοιπόν πρώτα να γράφεις, και μετά έλα να μου πείς για πατρίδες και άλλες τέτοιες ιστορίες...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 01/02/2010 - 00:59


#25   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:05

Που τα ειδες τα greeklish ακριβως?Τι σχεση εχει αυτο που ειπα με τις πεντακοσαρες και εξακοσαρες?Αγορι μου απ'οτι καταλαβα εισαι ο γραφικος του φορουμ γιατι εχω δει ουκ ολιγες φορες να σε κραζουνε.Α,βρες και τα ορθογραφικα μου μιας και εισαι τοσο επιστημονας.Οσο για τους τονους απλα εχω προβλημα με το πληκτρολογιο.Αν ζουσαν αυτοι που πολεμησαν πραγματικα θα σε εφτυναν στη μαπα.

#26   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:14

Προφανώς επικοινωνείς με τους νεκρούς για να γνωρίζεις τόσο καλά το τι θα έκαναν αν ζούσαν αυτοί που πολέμησαν... απο την άλλη βέβαια είναι κοινό γνώρισμα όλων των δήθεν να κάνουν τέτοιες δηλώσεις όταν δεν έχουν κάτι άλλο να πουν. Είναι πολύ εύκολο να μιλάς εκ μέρους των άλλων, ειδικά όταν αυτοί οι άλλοι δεν μπορούν να απαντήσουν οι ίδιοι επειδή είναι νεκροί. Τι τα θες όμως, όλοι εσείς που "αγαπάτε την πατρίδα" μια ζωή έτσι φέρεστε, και στα δύσκολα γίνεστε καπνός, ή στην καλύτερη τρέχετε στα σούπερ μάρκετ και σηκώνετε τα νουνού και τα κωλόχαρτα...

#27   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:17

Όσο αναφορά για την εκκλησία, ο Π.Π. Γερμανός με το κουμπούρι στην πλάτη τη σήκωσε τη σημαία της Επανάστασης. Γενικότερα η εκκλησία ήταν απο τους ευνοημένους στο Οθωμανικό κράτος σε οικονομικά επίπεδα προφανώς για να κρατάνε τους "γκιαούριδες" ήσυχους. Φυσικά δεν μπορούμε όμως με αυτό να μηδενίσουμε την λαμπρή προσφορά κάποιων κληρικών με το κρυφό σχολειό.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 01/02/2010 - 01:18


#28   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:22

οσοι πολεμισαν δε ηταν ουτε επιστιμονες ουτε πλουσιοι....αυτοι πολεμησαν για την παρτιδα και για να μην ειναι υπο την βλεψη κανενος....οκ...μαλλον Tillterξεχνας τον Παλαιο Πατρων Γερμανο και ολους...τωρα τι σχεσει εχουν οι 600αρες και ολα αυτα δε ξερω...αυτοι τα καναννε ολα αυτα για να εισι τωρα εσυ ελευθερος...και ολοι μας...αλλα δε μπορει να τους κρινεις...κατι τετοια μυαλα μας κυβερνανε και οι τουρκοι ειναι τοσο προκλητικοι...και τα κανουν ολα αυτα...και σε λεει ανηκουμε στην ευρωπαικη ενωση...οταν εγιναν αυτο απο τι θυμαμαι καλα με τα Ιμια...η ευρωπαικη ενωση ειπε στους υπευθυνους οτι αμα κανενε κατι εναντιον των τουρκων ειστε μονοι...αρα στην ευρωπη ειμαστε μονο για να μας ελεγχουνε και οχι για να πιστευουμε οτι μας στηριζει...τοτε μονο ενας μικρος αριθμος ανθρωπων ξεηκωθηκε κι εγινε η επανασταση...αμα αυτο δε μας λεει κατι σαν ελληνες δε ξερω τι να πω...δε ειμαι ρατσιστης προς αλλους λαους...αλλα οπως σκλαβωθηκε ο δικο μας λαος δε σκλαβωθηκες κανενας...αν δε σκλαβωνομασταν ...η αναπτυξη του πολιτισμου μας θα ηταν 1000 φορες μεγαλυτερη απο οτι ειναι τωρα...

#29   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:26

Γιατί; Έχουν ανάπτυξη οι Τούρκοι; :lol:

xilaren

#30   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:27

Ψίτ, φίλος, αυτοί που πολέμησαν για τα "ιερά και τα όσια της πατρίδας" δεν νομίζω να έδιναν πεντακοσάρες και εξακοσάρες για να παίρνουν iPhone και να ζητάνε και απο τα fora οδηγίες για το που να βρούν σπασμένα. Πολύ καραμέλα την έχετε κάνει την ιστορία με τα ιερά και τα όσια, μιλάτε για πράγματα που δεν ζήσατε και θίγεστε για πράγματα που δεν γνωρίζετε, και μιλάτε με ύφος χιλίων καρδιναλίων, λές και ΕΣΕΙΣ οι ίδιοι πολεμήσατε για αυτά τα ρημάδια τα ιερά και τα όσια, ενώ δεν ξέρετε να συντάξετε μια πρόταση, δεν γράφετε ελληνικά αλλά greeklish για να μην φαίνονται τα ορθογραφικά σας, και δεν ξέρετε ούτε τόνους να βάλετε στις λεξεις σας. Αυτή είναι η πραγματική κατάντια, και όχι η διαφήμιση της Vodafone...

ου 666 αντιΧριστοι με σπασμενα κυκλοφορειτε?πως πηδαμε απο το να θεμα στο αλλο...και επειδη εγω τυγχανει να ειμαι Μακεδονας νιωθω αισχος που αμαυρωνουν ετσι την Επανασταση και αυτους που πολεμησαν για να μαστε ελευθεροι για να νιωθουμε Ελληνες....δεν ζηταω να ενστερνιστειτε τις αποψεις μας Tillter απλα να τις σεβαστεις και οχι να μας λογοκρινεις εισαι ο μονος κοντρα σε ολους?μηπως ολοι δεν ειμαστε λαθος αλλα ειναι καποιος αλλος?

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 01/02/2010 - 01:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες