Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Οργάνωση Φωτογραφιών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 12/03/2017 - 14:42

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω έναν τρόπο ώστε να οργανώσω σωστά τις φωτογραφίες μου στον υπολογιστή.

 

Αρχικά μέχρι τώρα είχα συνδεδεμένο στο imac έναν εξωτερικό. Αυτός ενώ είχα μόνιμα τον υπολογιστή σε sleep, τυχαία άνοιγε. Επίσης ενώ άνοιγα μια άλλη συσκευή δίπλα άνοιγε και αυτός (μπορεί να είναι ηλεκτρολογικό το θέμα). 

 

Πάμε τώρα στο θέμα. 

 

Έχω έναν δικτυακό σκληρό στον οποίο θα ήθελα να έχω όλες τις φωτογραφίες με τη βοήθεια του icloud photo library, ώστε να τις βλέπω και από το mac, και από το iphone και από το ipad. 

 

Δυστυχώς δεν γίνεται σε δικτυακό σκληρό να ρυθμιστεί αυτό. 

 

Επίσης έχω στήσει ένα nas με xpenology. 

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο είτε για να λύσω το θέμα με τον σκληρο που ανάβει τυχαία είτε με την βιβλιοθήκη; 

 

Επίσης να αναφέρω ότι ψάχνομαι μονο και μονο γιατί μου τη σπάει να ανοίγει συνεχεια ο εξωτερικός και θέλω να τον συνδέσω με το ρουτερ ώστε να τον βλέπω δικτυακά. Αν λυθεί το θέμα με το τυχαίο άνοιξε - κλείσε δεν έχω κάποιο θέμα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/02/2021 - 12:26

Παιδιά επανέρχομαι στο θέμα.

Αρχικά έχω στήσει έναν ftp server που έχω περάσει εκεί όλες τις φωτογραφίες κυρίως για backup.
Στόχος τώρα είναι να τα περάσω όμως και στο κινητό και να τις βλέπω μέσω εφαρμογής αμιγώς φωτογραφίας.

Μου αρέσει η κλασική εφαρμογή photos αλλα όταν μέσω Mac πάω να τις περάσω παίρνω το παρακάτω μήνυμα.

Some items cannot be added to your Photo library because they may be an unrecognizable file format or the file may not contain valid data

Μου αρέσει η εφαρμογή γιστι, χωρίζει αυτόματα ανά ημερομηνία, εμφανίζει τοποθεσίες πρόσωπα αναμνήσεις κλπ.

Έχουμε καμία άλλη αντίστοιχη? Η Κάποιο τρόπο να τις περάσω στο photos?

#3   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2021 - 19:04

Ποια έκδοση macOS έχεις?



#4   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/02/2021 - 19:10

Big Sur το τελευταίο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες