Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Heartwatch-προβλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/03/2017 - 18:02

Καλησπερα σε ολους τους apple watchers (αν υπαρχει τετοια λεξη :lol:  ),

Μετα την αναβαθμιση στο watchOS 3.1.3 το heartwatch πολλες φορες δεν ανανεωνει την τελευταια μετρηση στο face, εκτος και εαν μπω στην εφαρμογη και το τσεκαρω μονος μου. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ευθυνεται για αυτο;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/03/2017 - 18:17

Καλησπερα σε ολους τους apple watchers (αν υπαρχει τετοια λεξη :lol:  ),

Μετα την αναβαθμιση στο watchOS 3.1.3 το heartwatch πολλες φορες δεν ανανεωνει την τελευταια μετρηση στο face, εκτος και εαν μπω στην εφαρμογη και το τσεκαρω μονος μου. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ευθυνεται για αυτο;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Το έχω εγώ το πρόγραμμα και λειτουργεί τέλεια! Απο τότε που το αγόρασα το έχω μόνιμα στο face και αργότερα πήρα και το Autosleep (που δεν με βόλεψε αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

Για να σε βοηθήσω με το πρόβλημα σου. Λογικά εννοείς ότι δεν ανανεώνει στο face. Ελεγξε αν έχεις ενεργοποιημένα τα :

 

Πολυπλοκότητα για το heartwatch

ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο. 

 

Προσωπικά δεν το έχω στο dock - Ούτως η αλλως δεν χρειάζεται με την πολυπλοκότητα που έχω στο face



#3   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/03/2017 - 02:37

Το έχω εγώ το πρόγραμμα και λειτουργεί τέλεια! Απο τότε που το αγόρασα το έχω μόνιμα στο face και αργότερα πήρα και το Autosleep (που δεν με βόλεψε αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

Για να σε βοηθήσω με το πρόβλημα σου. Λογικά εννοείς ότι δεν ανανεώνει στο face. Ελεγξε αν έχεις ενεργοποιημένα τα :

 

Πολυπλοκότητα για το heartwatch

ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο. 

 

Προσωπικά δεν το έχω στο dock - Ούτως η αλλως δεν χρειάζεται με την πολυπλοκότητα που έχω στο face

Γενικα και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος οσο αναφορα την ακριβεια παλμων που δειχνει (με εξαιρεση κατι κουλαμαρες του στυλ 120 παλμους που μπορει να δειξει στιγμιαια, ειδικα εαν φοραω το ρολοι πολυ κοντα στο τελος του καρπου).

Ενεργοποιημενα ειναι και τα δυο. Οταν κανω κλεινω και ξανα ανοιγω το ρολοι λειτουργει μια χαρα η αμα το αφησω καμια ωρα χωρις να τα ανανεωνει αυτοματα στο face καποια στιγμη αρχιζει και το κανει μονο του. Το εχω και στο dock γιατι το χρησιμοποιω πολυ λογω γυμναστηριου.



#4   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 22/03/2017 - 23:15

Επειδη εχω και εγω αυτη την εφαρμογη εχω να πω το εξης...Δεν ανανεωνει στο face γιατι γενικα δεν λειτουργει απο μονη της...Μονο αν μπεις μεσα στην εφαρμογη αρχιζει και μετραει!Μολις βγεις κραταει την τελευταια μετρηση...

Πως ηταν πριν την αναβαθμιση δεν ξερω γιατι δεν το ειχα...Τωρα ομως ετσι εχω δει οτι λειτουργει!Μολις μπω στην εφαρμογη τοτε μετραει τον σφυγμο και σταματαει μετα απο λιγο αν δεν ξαναπατησω να τον μετρησει!


XS Max 256 Gb Space Gray

#5   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/03/2017 - 23:37

Επειδη εχω και εγω αυτη την εφαρμογη εχω να πω το εξης...Δεν ανανεωνει στο face γιατι γενικα δεν λειτουργει απο μονη της...Μονο αν μπεις μεσα στην εφαρμογη αρχιζει και μετραει!Μολις βγεις κραταει την τελευταια μετρηση...

Πως ηταν πριν την αναβαθμιση δεν ξερω γιατι δεν το ειχα...Τωρα ομως ετσι εχω δει οτι λειτουργει!Μολις μπω στην εφαρμογη τοτε μετραει τον σφυγμο και σταματαει μετα απο λιγο αν δεν ξαναπατησω να τον μετρησει!

Κάνεις λάθος! Το πρόγραμμα δεν μετράει γιατί εκμεταλλεύεται το HealthKit API Κοινώς τις μετρήσεις που ούτως η αλλως τις παίρνει το ρολόι σου!

Απλά αυτό στα δείχνει - υποτίθεται - πιο όμορφα και αναλυτικά.

Την μέτρηση που κάνει μόνο του την χρησιμοποιείς απλά για εκείνη την δεδομένη στιγμή σαν να χρησιμοποιείς την μαμά εφαρμογή. 

Για του λόγου το αληθές σύγκρινε τα αποτελέσματα με την μαμα εφαρμογή.



#6   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 22/03/2017 - 23:39

Κάνεις λάθος! Το πρόγραμμα δεν μετράει γιατί εκμεταλλεύεται το HealthKit API Κοινώς τις μετρήσεις που ούτως η αλλως τις παίρνει το ρολόι σου!

Απλά αυτό στα δείχνει - υποτίθεται - πιο όμορφα και αναλυτικά.

Την μέτρηση που κάνει μόνο του την χρησιμοποιείς απλά για εκείνη την δεδομένη στιγμή σαν να χρησιμοποιείς την μαμά εφαρμογή. 

Για του λόγου το αληθές σύγκρινε τα αποτελέσματα με την μαμα εφαρμογή.

Οποτε αν καταλαβα καλα απλα ειναι για στατιστικους λογους...Και μετραει μονο οταν θα μπω εγω στην εφαρμογη1Αλλιως απο μονη της η συγκεκριμενη εφαρμογη δεν μετραει τιποτα...

Μπηκα πχ στην μαμα εφαρμογη...Μου εβγαλε 67 παλμους βγηκα και στο face μου γραφει 63 παλμους που ειναι η τελευταια μετρηση του heartwatch...Οποτε ειναι αυτονομα μαλλον!


Τελευταία επεξεργασία από: georgioskio, 22/03/2017 - 23:41

XS Max 256 Gb Space Gray

#7   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/03/2017 - 23:42

Οποτε αν καταλαβα καλα απλα ειναι για στατιστικους λογους...Και μετραει μονο οταν θα μπω εγω στην εφαρμογη1Αλλιως απο μονη της η συγκεκριμενη εφαρμογη δεν μετραει τιποτα...

σωστά! Δηλαδή είτε βάλεις αυτό στο face είτε της μαμάς είναι το ίδιο. Αλλά δεν σου "πασαραν" κάτι διαφορετικό. Η ίδια η apple απο την στιγμή που έδωσε το API μετά την 3 έκδοση του WatchOS ολοι μπορούν να το αξιοποιήσουν. 

Θεωρώ πως είναι ότι καλύτερο, δεδομένου πως μετράει αξιόπιστα το ρολόι, για να μην υπάρχουν χιλιάδες services απο πίσω. Τρέχει το μαμά και οι άλλοι απλά θα πάρουν τις πληροφορίες όταν χρειαστεί. Εγώ πρόσφατα επειδή είχα μέρες να ανοίξω το πρόγραμμα έκανε αισθητά περισσότερο χρόνο να φορτώσει τα στοιχεία απο το healthkit παρόλο που το έχω στο face! 

 

Πάντως για το πρόβλημα του φίλου παραπάνω δεν το κάνει σε εμένα! Εγώ όσες φορές το πρόσεξα ανανεώθηκε κανονικά. Μήπως έχει "φορτώσει" το dock?



#8   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 22/03/2017 - 23:46

σωστά! Δηλαδή είτε βάλεις αυτό στο face είτε της μαμάς είναι το ίδιο. Αλλά δεν σου "πασαραν" κάτι διαφορετικό. Η ίδια η apple απο την στιγμή που έδωσε το API μετά την 3 έκδοση του WatchOS ολοι μπορούν να το αξιοποιήσουν. 

Θεωρώ πως είναι ότι καλύτερο, δεδομένου πως μετράει αξιόπιστα το ρολόι, για να μην υπάρχουν χιλιάδες services απο πίσω. Τρέχει το μαμά και οι άλλοι απλά θα πάρουν τις πληροφορίες όταν χρειαστεί. Εγώ πρόσφατα επειδή είχα μέρες να ανοίξω το πρόγραμμα έκανε αισθητά περισσότερο χρόνο να φορτώσει τα στοιχεία απο το healthkit παρόλο που το έχω στο face! 

 

Πάντως για το πρόβλημα του φίλου παραπάνω δεν το κάνει σε εμένα! Εγώ όσες φορές το πρόσεξα ανανεώθηκε κανονικά. Μήπως έχει "φορτώσει" το dock?

Και εγω το ιδιο προβλημα παντως εχω με τον φιλο πιο πανω...

Και εννοω για το face του heartwatch!

Συγκεκριμενα ενω η μαμα εφαρμογη ανα τακτα διαστηματα μετραει τους παλμους μου,και ενω εχω συνδεσει τη μαμα εφαρμογη με το heartwatch(εννοω να αντλει πληροφοριες) δεν μου ανανεωνει τους παλμους!!

Αυτο το κανει μονο αν μπω και μετρησω τους παλμπους απο την εφαρμογη heartwatch και οχι απο την μαμα!

Δεν θα ηταν προβλημα βεβαια αυτο εαν οπως η μαμα εφαρμογη και η επι πληρωμη εκανε αυτοματη ανανανεωση χωρις να μπω και να κανω εγω την μετρηση....

Ελπιζω να καταλαβες τωρα τι ακριβως εννοω και τι προβλημα εχουμε με τον φιλο πιο πανω!


XS Max 256 Gb Space Gray

#9   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/03/2017 - 23:54

Κατάλαβα τι εννοείς. Δοκιμάστε απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση αφού κάνετε restart και το κινητό και το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/03/2017 - 03:37

Έκανα απεγκατάσταση και restart και όλα κομπλέ για τη ώρα με το θέμα του φεις. Αλλά τώρα μου κάνει τους παλμούς της ημέρας με τους παλμούς στα workout αχταρμά ....



Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες