Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με skroutzoμαγαζο περί DOA


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/03/2017 - 07:04

Έτσι λες ε; Εγώ πάντως σε όσα iphone έχουν περάσει από τα χερια μου ποτε δεν είχα θέμα ούτε τις πρώτες ημερες. Είναι τραγικά μικρή η διάρκεια της μπαταριας. Το φόρτισα 2 φορές μεσα στην ημερα. Το λογισμικό είναι το τελευταίο 10.2.1. 

Από απόσταση θα τρέξουν τα διαγνωστικά;

φίλε μου και εγώ όταν το πήρα η μπαταρία έκανε κάτι τρελά 1-2 μέρες, το έκανα μια πλήρη αποφόρτιση και από τότε μου βγάζει μια μέρα και φτάνει στο 20-30 κατά τις 8 που γυρνάω σπίτι

(να πω βέβαια ότι ο χώρος εργασίας μου είναι στου διαόλου την μάνα) και λόγο hangar σήμα 0. αν είμαι όλη μέρα έξω γυρνάω σπίτι με 50 μπορεί και 60%

 

καλύτερη λύση είναι το restore set up as new και χειροκίνητα ότι θες και θα δεις ότι θα είναι μια χαρά


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/03/2017 - 07:52

Παλιά είχα κι εγώ σχεδόν ίδιο θέμα μ' ένα 5s από σκρουτζομάγαζο και όταν τους πήρα τηλέφωνο έκαναν τους χαζούς...! Τελικά το έστειλα στην Infoquest και μου το αντικατέστησαν! Τα σοβαρά καταστήματα πιστεύω  ότι είναι λίγα και μετριούνται  στα δάχτυλα του ενός χεριού!!! Εγώ δεν αγοράζω ξανά από τέτοιου είδους μαγαζιά , γιατί τελικά ίσως αυτό που αγοράζει κανείς , είναι πολύ πιο ακριβό , αν σκεφτεί και συνυπολογίσει την ψυχοφθόρα διαδικασία για να βρει το δίκιο του αν συμβεί κάτι ανάλογο... Άποψή μου πάντα , γνωρίζοντας ότι κάποιοι από το φόρουμ έχουν κι αυτοί την δική τους αντίθετη αλλά σεβαστή άποψη!



#18   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/03/2017 - 16:05

Κάνε μια καθαρή εγκατάσταση την 10.2.1 και μην επαναφέρεις back up.Απενεργοποιησε και αυτο που σου έγραψε πιο πάνω ο nikosgnr και κατά 99% δεν θα έχεις θέμα.
Αν θες πες μας πιο μαγαζί διαφημίζει DOA και μετά δεν το δίνει ώστε να αποφευχθούν παρόμοια περιστατικά στο μέλλον με άλλα μέλη του φόρουμ.

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 24/03/2017 - 16:05


#19   mournick

mournick

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2017 - 17:34

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες σας, δεν ειχα χρονο να απαντησω νωριτερα λογω δουλειας. Απενεργοποιησα αυτα που μου ειπατε, εκανα και ενα hard reset και εχω την εντυπωση οτι ειναι καλυτερα το θεμα μπαταριας. Περιμενω κανενα διημερο ακομα για να ειμαι σιγουρος και αν δεν εχει εξελιξη θα κανω και ενα clean install. Το καταστημα ειναι το easy buy world. ebw.gr. Απαισιοι...



#20   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/03/2017 - 21:32

Αν έχεις επαναφέρει backup καλό θα ήταν να κανείς restore και set up as new. Μπορεί να πέρασαν σκουπίδια από παλιό τηλέφωνο και να σου κάνει τη ζημιά


Sent from my iPad using Tapatalk

#21   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2017 - 20:40

Πως είναι τελικά το κινητό; Όλα καλά;



#22   mournick

mournick

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2017 - 22:38

Πως είναι τελικά το κινητό; Όλα καλά;

 

Το κινητό είναι μια χαρα τελικά.. Η μπαταρια διαρκεί άνετα μια ημερα. Οπως θα έπρεπε δηλαδή. Ευτυχως γιατί δεν ήθελα να μπλέξω με το κατάστημα ξανά..






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες