Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

How to turn your iPhone into iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:01

εγω προσωπικα δεν το θεωρω αναγκαιο να γινει αυτο απο χρηστη εφοσον δεν υπαρχει προβλημα με το winterboard

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:04

Τα παρακατω png τα εχω 'ζωγραφισει' ωστε να ταιριαζουν μονο με το wallpaper του ipad το οποιο δινεται..αφτα για οσους θελουν να αποφυγουν το winterboard(προσωπικα νιωθω το κινητο μου 'βαρυ' με το winterboard γι'αυτο και προτεινω αυτον τον τροπο)

Συνημμένα αρχεία



#33   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:07

Τα παρακατω png τα εχω 'ζωγραφισει' ωστε να ταιριαζουν μονο με το wallpaper του ipad το οποιο δινεται..αφτα για οσους θελουν να αποφυγουν το winterboard(προσωπικα νιωθω το κινητο μου 'βαρυ' με το winterboard γι'αυτο και προτεινω αυτον τον τροπο)

συμφωνω οτι βαραινει αν και στο 3gs δεν το καταλαβαινω
λοιπον παιδια οποιος το κανει με αυτον τον τροπο να κρατησει πρωτα backup τα αρχεια που θα αλλαξει γιατι θα μεινουν ετσι και μετα για επαναφορα restore παλι

#34   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:07

Τα παρακατω png τα εχω 'ζωγραφισει' ωστε να ταιριαζουν μονο με το wallpaper του ipad το οποιο δινεται..αφτα για οσους θελουν να αποφυγουν το winterboard(προσωπικα νιωθω το κινητο μου 'βαρυ' με το winterboard γι'αυτο και προτεινω αυτον τον τροπο)

και επειδη οποτε το κανω install το winterboard στο καινουργιο μου 3GS μπαινει σε safemode

#35   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:08

και επειδη οποτε το κανω install το winterboard στο καινουργιο μου 3GS μπαινει σε safemode

ειχες δοκιμασει να κανεις restore ποτε ?
ειναι πολυ κουφο αυτο :mellow:

#36   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:09

Σε περιπτωση που δεν κανει καποιος backup σας δινω τα αρχικα :)

Συνημμένα αρχεία



#37   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:12

ειχες δοκιμασει να κανεις restore ποτε ?
ειναι πολυ κουφο αυτο :mellow:

ναι ναι εχω δοκιμασει 3 φορες πριν 2 βδομαδες και τωρα με ολα αυτα που γινονται με την 3.1.3 δεν θελω να ξαναμπλεξω...γιατι το χρησιμοποιω εντατικα το κινητο

#38   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 18:14

ναι ναι εχω δοκιμασει 3 φορες πριν 2 βδομαδες και τωρα με ολα αυτα που γινονται με την 3.1.3 δεν θελω να ξαναμπλεξω...γιατι το χρησιμοποιω εντατικα το κινητο

ειχες κανει set as new?

#39   Panoulio

Panoulio

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 00:37

Οτι πρεπει για το 3g μου!!ωραιο θεματακι παιδια μιας και δε θα αποκτησουμε ποτε το ipad.. :P

#40   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 04:12

Τα παρακατω png τα εχω 'ζωγραφισει' ωστε να ταιριαζουν μονο με το wallpaper του ipad το οποιο δινεται..αφτα για οσους θελουν να αποφυγουν το winterboard(προσωπικα νιωθω το κινητο μου 'βαρυ' με το winterboard γι'αυτο και προτεινω αυτον τον τροπο)

Ελαφρως βελτιωμενα..

Συνημμένα αρχεία



#41   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 09/04/2010 - 17:16

Τα καταφερα ολα εκτος απο το να γρααψω iPad mini με το make it mine.Εχω βαλει το λογο της vodafone χειροκινητα και δεν φευγει με το make it mine.Καμια ιδεα;

#42   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/04/2010 - 17:31

Τα καταφερα ολα εκτος απο το να γρααψω iPad mini με το make it mine.Εχω βαλει το λογο της vodafone χειροκινητα και δεν φευγει με το make it mine.Καμια ιδεα;

Αν έχεις βάλει το πρόγραμμα τις Dev
Πήγαινε Ρυθμίσεις -> RipDev -> Λογότυπο Παροχέα και βάλε και τις 3 επιλογές στο 0, δηλαδή off
Άν όχι τότε με κάποιον Iphonebrowser πήγαινε στον φάκελο που είναι και βάλε το default αρχείο

Τελευταία επεξεργασία από: GoS, 09/04/2010 - 17:33


#43   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 09/04/2010 - 18:40

Σ'ευχαριστω φιλε μου! Μαλλον πρεπει να βαλω το default αρχειο στον φακελο!

#44   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2010 - 06:39

Το εγκατέστησα και όντως είναι πολύ όμορφο αλλά..έκανα μια γκάφα και έκανα remove το weathericon για το lockinfo και όταν πήγα να το εγκαταστήσω ξανά ώστε να ταιριάζει απόλυτα με το simpleipad theme, μου έβγαζε error το Cydia. Διαγράφω λοιπόν το theme και εγκαθιστώ ξανά το weathericon. Όλα καλά ως εδώ. Στην συνέχεια πάω να εγκαταστήσω το theme ξανά και μου βγάζει 2-3 errors το Cydia.

Ενδεικτικά:

1o error: sub-process/usr/bin/dpkg returned an error code(1)

2o error: /var/cache/apt/archives/com.modmyi.simpleipadtheme_1.1_iphoneos-arm.deb trying to overwrite /Library/.DS_Store" which is also in package com.ashman.weathericon

Καμιά ιδέα; Επίσης μετά από αυτά τα errors έχει φρικάρει το Cydia κάνοντας πολύ ώρα Loading και μου πετάει κι άλλα errors του στυλ cannot fetch data από διάφορα repos.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! :)

#45   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 21:32

Το εγκατέστησα και όντως είναι πολύ όμορφο αλλά..έκανα μια γκάφα και έκανα remove το weathericon για το lockinfo και όταν πήγα να το εγκαταστήσω ξανά ώστε να ταιριάζει απόλυτα με το simpleipad theme, μου έβγαζε error το Cydia. Διαγράφω λοιπόν το theme και εγκαθιστώ ξανά το weathericon. Όλα καλά ως εδώ. Στην συνέχεια πάω να εγκαταστήσω το theme ξανά και μου βγάζει 2-3 errors το Cydia.

Ενδεικτικά:

1o error: sub-process/usr/bin/dpkg returned an error code(1)

2o error: /var/cache/apt/archives/com.modmyi.simpleipadtheme_1.1_iphoneos-arm.deb trying to overwrite /Library/.DS_Store" which is also in package com.ashman.weathericon

Καμιά ιδέα; Επίσης μετά από αυτά τα errors έχει φρικάρει το Cydia κάνοντας πολύ ώρα Loading και μου πετάει κι άλλα errors του στυλ cannot fetch data από διάφορα repos.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! :)


Kανείς;;; :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες