Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! ΑΠΑΤΗ!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kostkont

kostkont

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 12:30

Αγαπητά μέλη του IPhoneHellas, έπεσα θύμα μιας ΑΠΑΤΗΣ του χρήστη Salajohn88! Πούλαγε iphone 7 black matte 32 gb καινούργιο με ζελατίνα από UK με τιμολόγιο από Apple Store. Ενώ όλες μου τις αγορές τις έκανα πάντα με αντικαταβολή, αυτή τη φορά έστειλα προκαταβολή και από εκείνη την ώρα έχει εξαφανιστεί. Του έκανα μήνυση και έμαθα ότι έχει και άλλες 3 καταγγελίες στο όνομα του. Μεγάλη προσοχή!!! Πάντα με αντικαταβολή παιδιά!! Εκτός αν έχετε εγγυήσεις και εμπιστεύεστε τον άλλον. 

 

 

Υ.Γ. Το ίδιο Username χρησιμοποιούσε και στο Insomnia.gr.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 30/03/2017 - 12:47

Αγαπητά μέλη του IPhoneHellas, έπεσα θύμα μιας ΑΠΑΤΗΣ του χρήστη Salajohn88! Πούλαγε iphone 7 black matte 32 gb καινούργιο με ζελατίνα από UK με τιμολόγιο από Apple Store. Ενώ όλες μου τις αγορές τις έκανα πάντα με αντικαταβολή, αυτή τη φορά έστειλα προκαταβολή και από εκείνη την ώρα έχει εξαφανιστεί. Του έκανα μήνυση και έμαθα ότι έχει και άλλες 3 καταγγελίες στο όνομα του. Μεγάλη προσοχή!!! Πάντα με αντικαταβολή παιδιά!! Εκτός αν έχετε εγγυήσεις και εμπιστεύεστε τον άλλον.


Υ.Γ. Το ίδιο Username χρησιμοποιούσε και στο Insomnia.gr.

Το πραγματικό του όνομα ποιο είναι;

#3   kostkont

kostkont

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 12:50

Το πραγματικό του όνομα ποιο είναι;

Το όνομα που μου έδωσε να του βάλω τα χρήματα είναι: ------------------. Η φωτογραφία που είχε βάλει στο profile του αντιστοιχούσε σε άλλο όνομα όμως. Προφανώς θα πήρε κάποιου τη φώτο για να καλυφθεί! Δυστυχώς αυτα τα έμαθα αφού έκανα την @@@@@. 


Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 25/04/2017 - 16:14
Αφαίρεση ονόματος - Προστασία Προσωπικών Δεδομένων


#4   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 30/03/2017 - 12:53

Το όνομα που μου έδωσε να του βάλω τα χρήματα είναι: ------------------------. Η φωτογραφία που είχε βάλει στο profile του αντιστοιχούσε σε άλλο όνομα όμως. Προφανώς θα πήρε κάποιου τη φώτο για να καλυφθεί! Δυστυχώς αυτα τα έμαθα αφού έκανα την @@@@@.

Όταν έκανες κατάθεση σου έβγαλε το ίδιο όνομα στον δικαιούχο του λογαριασμού;



#5   kostkont

kostkont

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 13:01

Όταν έκανες κατάθεση σου έβγαλε το ίδιο όνομα στον δικαιούχο του λογαριασμού;

Ναι ότι όνομα μου είπε στο μήνυμα βγήκε και στη τράπεζα. Είπα μην έπαθε κάτι ο άνθρωπος και δεν πρόλαβε να με ενημερώσει, αλλά στην Αστυνομία υπήρχαν άλλες 3 καταγγελίες στο όνομα του. Δεν μπήκε ξανά στο κόπο να μου απαντήσει αφότου έβαλα τα χρήματα. Μόνο μπήκε, αφαίρεσε την αγγελία και μην τον είδατε!


Τελευταία επεξεργασία από: kostkont, 30/03/2017 - 13:03


#6   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/03/2017 - 13:15

Κ τωρα εσυ πως μπορεις να δικαιωθεις; ο τυπος μπορει απλα να πει μου εβαλε τα λεφτα γιατι ειναι καλος ανθρωπος. Πως εξασφαλιζεσαι; τι σου ειπαν απο αστυνομια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#7   kostkont

kostkont

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 13:31

Κ τωρα εσυ πως μπορεις να δικαιωθεις; ο τυπος μπορει απλα να πει μου εβαλε τα λεφτα γιατι ειναι καλος ανθρωπος. Πως εξασφαλιζεσαι; τι σου ειπαν απο αστυνομια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μου είπαν ότι θα κινηθούν διαδικασίες, θα τον καλέσει ο ανακριτής, κάποια μέρα θα οριστεί δικάσιμος. Η απόφαση του δικαστηρίου μπορεί να είναι π.χ. 6 μήνες με αναστολή. Για μα μπω εγώ στη διαδικασία να πάρω τα λεφτά πρέπει να γίνει άλλη καταγγελία για να ζητάω τα λεφτά. Έξοδα δίκης περίπου 1000 ευρώ. Δεν με συμφέρει. Επίσης η καταγγελία για απάτη που έκανα σήμερα δεν έχει κάποιο κόστος



#8   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/03/2017 - 13:40

Ναι ρε στις αγγελίες κυκλοφορεί ένας συνέχεια που το παίζει μια γιατρός μια δικηγόρος και ζητάει προκαταβολές η κατάθεση όλου του ποσού..και λέει συνήθως ότι ζει σε κάποιο απομακρυσμένο νησί και ότι είναι δύσκολο το χέρι με χέρι που ζητάει γιαυτο ζητάει κατάθεση...τον πήρα χαμπάρι και δεν την πάτησα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/03/2017 - 15:14

Χέρι με χέρι και τσεκάρισμα πρώτα της συσκευής φίλοι μου


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#10   rs280ps

rs280ps

    iPH Enthousiast

  • 458 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/03/2017 - 19:02

Δυστυχώς φίλε δεν θα τον κάνουν τίποτα.. την πάτησα κ εγώ πριν 3 χρόνια με κάποιον του έκανα μήνυση στην αστυνομία κ ακόμη γίνεται δικαστήριο..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/03/2017 - 19:24

Σιγουρα χρειάζεται μεγάλη προσοχή στις συναλλαγές αλλά ρε παιδιά δε είμαστε όλοι Αθήνα για συναλλαγές χέρι χέρι ,μην μας βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι με τους απατεώνες που κυκλοφορούν είναι άδικο για εμάς στην επαρχία .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/03/2017 - 23:50

Σιγουρα χρειάζεται μεγάλη προσοχή στις συναλλαγές αλλά ρε παιδιά δε είμαστε όλοι Αθήνα για συναλλαγές χέρι χέρι ,μην μας βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι με τους απατεώνες που κυκλοφορούν είναι άδικο για εμάς στην επαρχία .


Sent from my iPhone using Tapatalk

οχι φίλε κανένας δεν βάζει όλους στο ίδιο τσουβάλι

Εγω απλός λέω ότι κι εσυ να θέλεις αύριο μεθαύριο να αγοράσεις κάτι θα θέλεις να το τσεκάρεις πρώτα να είσαι σίγουρος γι αυτό κι ηστερα να προχωρήσεις στην αγορά του

Γι αυτό λοιπόν το πιο σωστό είναι χέρι με χέρι

Διαφορετικά φίλοι μου κάντε τον σταυρο σας να μην πέσετε σε κάποιον απατεώνα


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#13   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 01/04/2017 - 01:24

Για δες 11888.gr μήπως μπορείς να βρεις τηλέφωνο και διεύθυνση κατοικίας, μήπως και μαζευτήτε οι εξαπατησθέντες να πάτε έξω από το σπίτι του να του πείτε 2-3 λόγια ευγενικά. Να δείτε έχει κανένα αμάξι να του αφήσετε κανένα χαρτάκι; έχει συγγενείς, παιδιά, γυναίκα; εσείς φυσικά ανώνυμα ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   kostkont

kostkont

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2017 - 17:17

Για δες 11888.gr μήπως μπορείς να βρεις τηλέφωνο και διεύθυνση κατοικίας, μήπως και μαζευτήτε οι εξαπατησθέντες να πάτε έξω από το σπίτι του να του πείτε 2-3 λόγια ευγενικά. Να δείτε έχει κανένα αμάξι να του αφήσετε κανένα χαρτάκι; έχει συγγενείς, παιδιά, γυναίκα; εσείς φυσικά ανώνυμα ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

xaxaxa....εχει 4 καταγγελίες στο ονομα του αυτη τη στιγμη! Εκανα αιτηση αμφισβητησης συναλλαγης στη τραπεζα και κατα πασα πιθανοτητα θα αποζημιωθω απο την ιδια την τραπεζα γιατι ευτυχως ειμαι και πελατης της! Βεβαια αν δεν ειχα κανει καταγγελια στο αποβρασμα να την δωσω μαζι με τη αιτηση αμφισβητησης δεν θα καταφερνα τιποτα!


Τελευταία επεξεργασία από: kostkont, 01/04/2017 - 17:17


#15   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/04/2017 - 18:48

xaxaxa....εχει 4 καταγγελίες στο ονομα του αυτη τη στιγμη! Εκανα αιτηση αμφισβητησης συναλλαγης στη τραπεζα και κατα πασα πιθανοτητα θα αποζημιωθω απο την ιδια την τραπεζα γιατι ευτυχως ειμαι και πελατης της! Βεβαια αν δεν ειχα κανει καταγγελια στο αποβρασμα να την δωσω μαζι με τη αιτηση αμφισβητησης δεν θα καταφερνα τιποτα!

Σου ευχομαι τα καλυτερα.
Αλλα πραγματικα με μεγαλη περιεργεια θα ηθελα να δω ποια τραπεζα θα σου επιστρεψει το ποσο η εστω σε αποζημιωσει μερικως για ποσο που κατεβαλλες οικοιοθελως σε αλλο πελατη της. Η καταγγελια δεν σημαινει τιποτα αφου δεν αποδεικνυει την απατη του αλλου, απλα καταγραφει την δικη σου αποψη.
Ελπιζω να μην με παρεξηγησεις και σου ευχομαι γρηγορα ξεμπερδεματα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες