Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Mία γνώμη...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dm09

dm09

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/04/2017 - 15:28

το 6s plus αν δεις έχει πολύ καλύτερη μπαταρία από το 7plus φίλε μου συν ότι δεν ξέρω αναφέρθηκε ότι το 7 plus κατά μια έννοια είναι και αδιάβροχο

Γνώμη μου είναι το 7 plus

Εκτός αν μπορούσες να περιμένεις λίγο καιρό να έπαιρνες το καινουργειο αν είναι να δώσεις τόσα πολλά χρήματα


Vamos Rafa

 

 

Μπερδεύτηκα λίγο! Έχει καλύτερη μπαταρία το 6s plus αλλα προτείνεις το 7 plus? 

Ξερεις κάπως ετσι περίμενα τόσα χρόνια.. να βγει το επόμενο και το επόμενο και ποτέ δεν άλλαζα μιας κ το 5s την έκανε (και την κάνει ακόμα) τη δουλειά του! :P 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dm09

dm09

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/04/2017 - 15:30

Και τα δυο είναι πολύ κοντά δεν αξίζει να πας στο 7 και να μείνεις εκεί για κάποια χρόνια. Για μένα μην πάρεις κανένα (αν δεν έχεις θέμα με το υπάρχων) και περίμενε λίγο καιρό να βγει το επόμενο που σίγουρα θα είναι ανώτερο με αρκετές αλλαγές και κοντά στο μπατζετ που θα δώσεις για το 7 plus


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Λόγω δουλειάς έχω δύο νούμερα! Και χρειάζομαι μια συσκευή iphone.. θα δω, ίσως περιμένω! Να είσαι καλά : 



#18   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/04/2017 - 15:34

Μπερδεύτηκα λίγο! Έχει καλύτερη μπαταρία το 6s plus αλλα προτείνεις το 7 plus?
Ξερεις κάπως ετσι περίμενα τόσα χρόνια.. να βγει το επόμενο και το επόμενο και ποτέ δεν άλλαζα μιας κ το 5s την έκανε (και την κάνει ακόμα) τη δουλειά του! :P

εκανα λάθος φίλε μου σορυ

Σκεφτόμουν το 6s plus με το 6 και τα δυο σου βγάζουν μια μέρα άνετα χωρίς φόρτιση

Κι εγω έχω το 5&5s και ξέρω και πολλές φορές χρειάζομαι δυο φορές την ημέρα να φορτίσω

Κι εγω έχω σκοπό να κάνω μια αγορά φίλε μου αλλά θα περιμένω το καινούργιο όταν βγει

abbae25f8f2bd290c236eefbec42f4e4.jpg2df4d70cbc83eec15aa384ea85141e45.jpg

Στα αναρτώ αυτά για να δεις την μπαταρία



Vamos Rafa

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 02/04/2017 - 15:36

Rafael Nadal

#19   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 02/04/2017 - 15:50

Φίλε άκρη δε θα βρεις εδώ...Και το 8 όταν βγει θα είναι πανάκριβο και αν περιμένεις να πέσει η τιμή θα έχει παλιώσει και αυτό και θα σου πούνε περίμενε για το 9.Αν χρειάζεσαι κινητό αυτή τη στιγμή τότε πάρε ένα αυτή τη στιγμή.Επισης αν το budget σου είναι μεγάλο και είσαι άνετος τότε πας στο 7.Αν πάλι είσαι ανοιχτός και σε άλλες ναυαρχιδες τότε πήγαινε δες και το galaxy s8.Αυτα τα ολιγα και μη σκας τσάμπα.Οποιο και να πάρεις τη δουλειά σου θα την κανεις άψογα.

#20   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2017 - 16:03

Φίλε dm09 θα συμφωνήσω με τον τελευταίο φίλο. Το να περιμένεις ένα Iphone 8 που θα είναι ξεκάθαρα πολύ ακριβό και θα περιμένεις μετά να ξαναπέσει κ.ο.κ...δεν έχει λογική. Προσωπικά δεν θα αγόραζα Iphone 7 με 32 αλλά τουλάχιστον με 64 Gb. Εγώ έχω όπως βλεπεις το 6s plus και με το 7 δεν θα δείς καμία διαφορά στην απόδοση πλύν διαφόρων νούμερων. Για να επιλέξεις βάλε απο κάτω το budget σου και αυτό που σε φτάνει για 64 και άνω, καλύτερα 128 θα σου έλεγα πάρτο. Όποιο και να πάρεις θα έχεις την ίδια εμπειρία χρήσης. Το 4s έκανε πόσα χρόνια να ξεπεραστεί με 512 μνήμη. Με την ίδια λογική που αναφέρθηκαν τα 3 μνήμης, θα έπρεπε κανείς να μην αγοράζει το απλό Iphone 7. Ο Α9 μπαίνει αυτή την στιγμή σε καινούρια Ipads με την ίδια μνήμη. Λές η Apple να τα παρατήσει το λι΄γοτερο μετά απο 3-4 χρόνια; Άς είμαστε λίγο ρεαλιστές.Εγώ προσωπικά πήρα 6s plus λόγω και headphone jack. Είμαι παλιομοδίτης :D .Θα το χαρώ άνετα 3-4 χρόνια και ακόμη χωρίς αναβαθμίσεις άλλο τόσο άν δεν το αλλάξω μέχρι τότε. Μιλάμε για Iphone και όχι για android phone.

Συνεπώς, δές την τσέπη σου και πάρε άφοβα. Άν η κάμερα σε απασχολεί πάρα πολύ, πολύ περισσότερο απο το γενικό σύνολο του κινητού τότε πάρε 7 plus που είναι μονόδρομος αλλά όχι και με τεράστιες διαφορές θα έλεγα.



#21   dm09

dm09

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/04/2017 - 16:06

Φίλε άκρη δε θα βρεις εδώ...Και το 8 όταν βγει θα είναι πανάκριβο και αν περιμένεις να πέσει η τιμή θα έχει παλιώσει και αυτό και θα σου πούνε περίμενε για το 9.Αν χρειάζεσαι κινητό αυτή τη στιγμή τότε πάρε ένα αυτή τη στιγμή.Επισης αν το budget σου είναι μεγάλο και είσαι άνετος τότε πας στο 7.Αν πάλι είσαι ανοιχτός και σε άλλες ναυαρχιδες τότε πήγαινε δες και το galaxy s8.Αυτα τα ολιγα και μη σκας τσάμπα.Οποιο και να πάρεις τη δουλειά σου θα την κανεις άψογα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου αυτή!! 



#22   dm09

dm09

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/04/2017 - 16:10

Φίλε dm09 θα συμφωνήσω με τον τελευταίο φίλο. Το να περιμένεις ένα Iphone 8 που θα είναι ξεκάθαρα πολύ ακριβό και θα περιμένεις μετά να ξαναπέσει κ.ο.κ...δεν έχει λογική. Προσωπικά δεν θα αγόραζα Iphone 7 με 32 αλλά τουλάχιστον με 64 Gb. Εγώ έχω όπως βλεπεις το 6s plus και με το 7 δεν θα δείς καμία διαφορά στην απόδοση πλύν διαφόρων νούμερων. Για να επιλέξεις βάλε απο κάτω το budget σου και αυτό που σε φτάνει για 64 και άνω, καλύτερα 128 θα σου έλεγα πάρτο. Όποιο και να πάρεις θα έχεις την ίδια εμπειρία χρήσης. Το 4s έκανε πόσα χρόνια να ξεπεραστεί με 512 μνήμη. Με την ίδια λογική που αναφέρθηκαν τα 3 μνήμης, θα έπρεπε κανείς να μην αγοράζει το απλό Iphone 7. Ο Α9 μπαίνει αυτή την στιγμή σε καινούρια Ipads με την ίδια μνήμη. Λές η Apple να τα παρατήσει το λι΄γοτερο μετά απο 3-4 χρόνια; Άς είμαστε λίγο ρεαλιστές.Εγώ προσωπικά πήρα 6s plus λόγω και headphone jack. Είμαι παλιομοδίτης :D .Θα το χαρώ άνετα 3-4 χρόνια και ακόμη χωρίς αναβαθμίσεις άλλο τόσο άν δεν το αλλάξω μέχρι τότε. Μιλάμε για Iphone και όχι για android phone.

Συνεπώς, δές την τσέπη σου και πάρε άφοβα. Άν η κάμερα σε απασχολεί πάρα πολύ, πολύ περισσότερο απο το γενικό σύνολο του κινητού τότε πάρε 7 plus που είναι μονόδρομος αλλά όχι και με τεράστιες διαφορές θα έλεγα.

 

 

Και μενα αυτο με headphone jack ειναι το μόνο που με κολλάει λίγο! σε ευχαριστώ για την ρεαλιστική σου απάντηση ;-) 



#23   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 02/04/2017 - 16:12

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου αυτή!!

Όσο για plus ή απλό πήγαινε σε ένα μαγαζί πιαστο στο χέρι σου και θα καταλάβεις πιο είναι το ιδανικό για εσένα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#24   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2017 - 16:24

Να ξέρεις το plus στη αρχή θα σου φανεί μεγάλο σε μια εβδομάδα θα το έχεις συνηθίσεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#25   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 02/04/2017 - 17:41

Εχε στο μυαλό σου ,γιατί βλέπω κάποιοι φίλοι το αναφέρουν συχνά,ότι 7αρι στα 64 gb δεν βγαίνει.32,128,256 θα βρεις.

#26   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2017 - 19:17

Εχε στο μυαλό σου ,γιατί βλέπω κάποιοι φίλοι το αναφέρουν συχνά,ότι 7αρι στα 64 gb δεν βγαίνει.32,128,256 θα βρεις.

Δεκτή η παρατήρηση αλλά έχει ήδη αναφερθεί οτι δεν υπάρχει 64 απο τον kiriakosa. Συνεπώς αφήνεται να εννοηθεί πάνω απο 32...και άνω. Άν πάει σε 6s plus θα βρεί και σε πολύ καλή τιμή.



#27   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 02/04/2017 - 22:41

Δεκτή η παρατήρηση αλλά έχει ήδη αναφερθεί οτι δεν υπάρχει 64 απο τον kiriakosa. Συνεπώς αφήνεται να εννοηθεί πάνω απο 32...και άνω. Άν πάει σε 6s plus θα βρεί και σε πολύ καλή τιμή.

Δεκτη η διόρθωση αλλά αφού έχει ηδη αναφερθεί από τον Κυριακο δεν θα έπρεπε να αναφέρεσαι σε 64αρι iPhone 7 καθόλου.

#28   dm09

dm09

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 13/04/2017 - 03:57

Eδώ είμαι και πάλι! Τι έχετε να πείτε για διάφορα που διαβαζω σε reviews για το 7 plus... προβληματα στο touch, παραπονα για την καμερα οταν πας απο σκοταδι σε φως κλπ. Θα ψάξω κι εδω γνώμες, λογικά σε αντιστοιχο topic για το κινητό!

Καλό Πάσχα εύχομαι σε όλους! :)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες