Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Spotify iOS app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/12/2017 - 21:58

Το Spotify, η δημοφιλέστερη μουσική υπηρεσία του κόσμου (και αντίπαλο δέος του Apple Music), προχώρησε σήμερα στην ανακοίνωση μίας αξιοσημείωτης προσφοράς12 μήνες συνδρομής μόνο με €69!

 

%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%

 

 

Μετά από 12 μήνες, οι συνδρομητές θα επιστρέψουν στην προηγούμενη συνδρομή τους, στην τότε τρέχουσα τιμή.

 

Η προσφορά λήγει στις 31 Δεκεμβρίου 2017. Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/12/2017 - 22:42

Πληρώνω λιγότερο από 10 ευρώ το μήνα, άρα δεν συμφέρει και τόσο...!


Τελευταία επεξεργασία από: iStar, 01/12/2017 - 22:43

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#153   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 02/12/2017 - 01:24

Πληρώνω λιγότερο από 10 ευρώ το μήνα, άρα δεν συμφέρει και τόσο...!


12 στην τιμη των 10 εννοει οτι πληρωνεις για 10 μηνες και σου δινουν 12...
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#154   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2017 - 15:24

83.88 ?



#155   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 02/12/2017 - 17:08

83.88 ?


Πληρωνεις 10 αντί 12. Πληρώνεις 69 το χρόνο αντί 84.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#156   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/12/2017 - 23:57

με ενα οικογενειακο των 6 ατομων, βγαινει ~25το χρονο το ατομο ;)



#157   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/01/2018 - 10:56

Σύμφωνα με αναφορά του Variety, το Spotify δέχτηκε αγωγή ύψους $1.6 δισ. από την Wixen Music Publishing η οποία εκπροσωπεί καλλιτέχνες όπως οι Tom Petty, Neil Young, Steely Dan’s Donald Fagen, Weezer’s Rivers Cuomo, Stevie Nicks κ.α.

 

Η αγωγή της Wixen Music Publishing κατατέθηκε στις 29 Δεκεμβρίου στο ομοσπονδιακό δικαστήριο της Καλιφόρνια με την κατηγορία πως το Spotify χρησιμοποιεί χιλιάδες τραγούδια των καλλιτεχνών που η ίδια εκπροσωπεί χωρίς την κατάλληλη αδειοδότηση. Η αγωγή επιδιώκει αποζημίωση ύψους τουλάχιστον 1,6 δισεκατομμυρίων δολαρίων με αναστολή απαλλαγής.

 

Το "Free Falling" του Tom Petty, το "Calm Like A Bomb" των Rage Against the Machine και περισσότερα από 10.000 άλλα τραγούδια αναφέρονται στην αγωγή. Η Wixen ζητά αποζημίωση ύψους 150.000 δολαρίων ανά τραγούδι, το μέγιστο δυνατό χρηματικό ποσό βάσει του νόμου περί πνευματικών δικαιωμάτων των Η.Π.Α.

 

Το Spotify μαστίζεται από καταγγελίες και αγωγές από τη μουσική βιομηχανία. Τον Μάιο, η εταιρεία πρότεινε διακανονισμό ύψους 43 εκατομμυρίων δολαρίων για την εξωδικαστική επίλυση παρόμοιας αγωγής από ομάδα συνθετών, μεταξύ των οποίων οι David Lowery και Melissa Ferrick. Οι συνθέτες είχαν κατηγορήσει τον Spotify ότι χρησιμοποίησε τα τραγούδια χωρίς άδεια και χωρίς να καταβάλει τα απαραίτητα δικαιώματα.

 

Η αξία του Spotify, εκτιμάται στα 19 δισεκατομμύρια δολάρια.


Behind the Scenes...

#158   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2018 - 10:06

Με Premium συνδρομή αναφέρετε ότι μπορεί να αποθηκεύει τραγούδια για εκτός σύνδεσης αναπαραγωγή. Γίνεται να εξαχθούν αυτά σε MP3; Αν κάποιος γνωρίζει κάτι και για δεν θέλει να το αναφέρει εδώ, παρακαλώ πολύ ας στείλει pm. Ευχαριστώ.

#159   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2018 - 10:41

Οχι δεν γίνεται. Εχει διαφορετικο τυπο αρχειου απο mp3 wav flac κτλ
Το πιο συμφέρον ειναι να μαζευτούν φιλοι γνωστοι συνάδελφοι κτλ κ να φτιάξουν ενα εικονικο οικογενειακό
Εγω πληρωνω 1.83€/μηνα

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#160   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/01/2018 - 11:00

Με Premium συνδρομή αναφέρετε ότι μπορεί να αποθηκεύει τραγούδια για εκτός σύνδεσης αναπαραγωγή. Γίνεται να εξαχθούν αυτά σε MP3; Αν κάποιος γνωρίζει κάτι και για δεν θέλει να το αναφέρει εδώ, παρακαλώ πολύ ας στείλει pm. Ευχαριστώ.

Δημιουργεί ένα δικό του σύστημα αρχείων και δεν μπορεί να γίνει μετατροπή.

Συνημμένο αρχείο  Screenshot 2018-01-04 10.41.46.png   122,21KB   20 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  Screenshot 2018-01-04 10.43.18.png   31,32KB   21 λήψεις

 

Η δικιά μου απορία είναι γιατί δεν έχουν βγάλει ακόμα μια native εφαρμογή για το Apple watch??? Μόνο προσπάθειες από third party εφαρμογές έχουν γίνει που έχουν αποτύχει παταγωδώς. Τόσο δύσκολο είναι να μπορεί να λειτουργήσει η εφαρμογή στο ρολόι όπως το apple music? Η τους περιορίζει η μαμά λόγω ανταγωνισμού?



#161   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2018 - 19:48

Οχι δεν γίνεται. Εχει διαφορετικο τυπο αρχειου απο mp3 wav flac κτλ
Το πιο συμφέρον ειναι να μαζευτούν φιλοι γνωστοι συνάδελφοι κτλ κ να φτιάξουν ενα εικονικο οικογενειακό
Εγω πληρωνω 1.83€/μηνα

Ισχύει αυτό, κι εγώ αυτό κάνω... Πληρώνω εγώ και μου δίνουν το ποσό μαζεμένο, για ένα χρόνο. Έχω διαβάσει βέβαια περιπτώσεις, που το Spotify βγάζει από το πακέτο άτομα τα οποία φαίνεται ότι δεν είναι πραγματική οικογένεια και μάλιστα μετά, δεν τα αφήνει να ξαναμπούν ποτέ. Ο τρόπος που το διαπιστώνουν αυτό, είναι βλέποντας το wifi network που συνδέονται τα μέλη της οικογένειας, αν δεν είναι κοινό και τα μέλη μπαίνουν μονίμως από τελείως άσχετα location, προβαίνουν στην προαναφερθείσα ενέργεια...

Το έχει πάθει κανείς αυτό στην Ελλάδα, αλήθεια; Μόνο για εξωτερικό έχω διαβάσει...

#162   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2018 - 20:00

Ισχύει αυτό, κι εγώ αυτό κάνω... Πληρώνω εγώ και μου δίνουν το ποσό μαζεμένο, για ένα χρόνο. Έχω διαβάσει βέβαια περιπτώσεις, που το Spotify βγάζει από το πακέτο άτομα τα οποία φαίνεται ότι δεν είναι πραγματική οικογένεια και μάλιστα μετά, δεν τα αφήνει να ξαναμπούν ποτέ. Ο τρόπος που το διαπιστώνουν αυτό, είναι βλέποντας το wifi network που συνδέονται τα μέλη της οικογένειας, αν δεν είναι κοινό και τα μέλη μπαίνουν μονίμως από τελείως άσχετα location, προβαίνουν στην προαναφερθείσα ενέργεια...
Το έχει πάθει κανείς αυτό στην Ελλάδα, αλήθεια; Μόνο για εξωτερικό έχω διαβάσει...



Δεν παίζει αυτο ουτε καν :)

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 04/01/2018 - 20:01

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#163   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2018 - 20:03

Δεν παίζει αυτο ουτε καν :)

Μακάρι, γιατί κάθε τόσο, ένα άγχος το έχω!

#164   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2018 - 20:27

Μπα χαλάρωσε

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#165   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/03/2018 - 13:42

Spotify-smart-speaker.jpg

 

 

Το Spotify, o ηγέτης των μουσικών συνδρομητικών υπηρεσιών και αντίπαλο δέος του Apple Music, δοκιμάζει μία νέα λειτουργία ψηφιακού φωνητικού βοηθού (Spotify Voice) εντός της εφαρμογής η οποία επιτρέπει στους χρήστες να βρίσκουν γρήγορα τραγούδια, άλμπουμ, playlist, καλλιτέχνες και πολλά άλλα με μία μόνο ερώτηση.

 

Παράλληλα, η δοκιμαστική αυτή λειτουργία περιλαμβάνει και δυνατότητες ελέγχου αναπαραγωγής (έναρξη, παύση, μεταπήδηση κτλ.) γεγονός το οποίο υποδηλώνει πιθανή ενσωμάτωση της υπηρεσίας με έξυπνες συσκευές ηχείων - πιθανώς Spotify branded.

 

Θα δούμε λοιπόν ένα έξυπνο ηχείο από το Spotify; Η ιδέα δε φαντάζει καθόλου απίθανη!
 


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες