Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Spotify iOS app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/12/2013 - 18:26


Το περιμέναμε εδώ και λίγες μέρες και από σήμερα έγινε πραγματικότητα. H Spotify ανακοίνωσε σήμερα ότι μπορείτε να ακούσετε μουσική στο iOS ή Android tablet και smartphone σας εντελώς δωρεάν. Η δωρεάν έκδοση για φορητές συσκευές της δημοφιλούς μουσικής υπηρεσίας που έγινε διαθέσιμη και στη χώρα μας πριν από μερικές βδομάδες είναι διαθέσιμη σταδιακά για όλους από σήμερα με δύο διαφορετικά μοντέλα.

Για smartphones η αναπαραγωγή μουσικής γίνεται μόνο μέσω της λειτουργίας τυχαίας αναπαραγωγής (shuffle). Συγκεκριμένα, μπορείτε να ακούσετε όλες τις playlists που έχετε δημιουργήσει ή ακολουθείτε από την desktop και web εφαρμογή και το Spotify επιτρέπει να βρείτε νέα μουσική, να την σώσετε, να κάνετε shuffle και να την μοιραστείτε. Θέλετε να ακούσετε κάποιον συγκεκριμένο καλλιτέχνη; Πατήστε το πράσινο κουμπί shuffle και απολαύστε τη μουσική.

Ειδικότερα, όμως, για συσκευές tablet η αναπαραγωγή μουσικής δεν διέπεται από τον περιορισμό του shuffle αλλά μόνο από τις διαφημίσεις. Απολαμβάνετε δηλαδή την ίδια εμπειρία όπως θα είχατε μπροστά από τον υπολογιστή.
Η εταιρεία ανακοίνωσε, επίσης, ότι ο κατάλογος των Led Zeppelin θα γίνει αποκλειστικά διαθέσιμος στο Spotify ξεκινώντας από τα 'Led Zeppelin' και 'Led Zeppelin II' ενώ παράλληλα η υπηρεσία επεκτείνεται σε 20 νέες αγορές καλύπτοντας συνολικά 55 χώρες.

Θα βρείτε το Spotify για iPhone και iPad δωρεάν στο App Store [iTunes link]
 


Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/12/2013 - 18:29

Nice ! !


My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#3   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/12/2013 - 18:43

Αν η mobile εκδοση δεν ειχε λιγότερες λειτουργίες θα το σκεφτομουν (ακομα και αν εχει διαφημίσεις). Τώρα δύσκολα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#4   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/12/2013 - 19:07

Δηλαδη δεν ζητάει καθε μηνα πληρωμη πλεον?? Αξίζει το κατεβασμα?? Ας ενημερωσει καποιος.. :)



#5   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 11/12/2013 - 19:09

ας μα ς πει καποιος τι πρεπει να κανουμε;

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#6   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/12/2013 - 19:38

Anyone?????



#7   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 11/12/2013 - 19:39

εγγραφη παντως εκανα, χαχαχαχ

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#8   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2013 - 22:21

Βεβαίως και αξίζει.. Τζάμπα είναι έτσι κι αλλιώς και πλέον με αυτό γίνεται ακόμα καλύτερο :)  

Μπαίνετε κάνετε εγγραφή και ψάχνεται για μουσική. Φτιάχνεται playlists με τα τραγούδια. Μπορείτε να τα ακούσετε από web player στο pc αλλά και από εφαρμογή που μπορείτε να κατεβάσετε δωρεάν.

Υπάρχει και η επιλογή για συνδρομή με 7 ευρώ τον μήνα και απλά εξαφανίζονται τα διαφημιστικά τελείως, ακούτε σε καλύτερη ποιότητα και επίσης μπορείτε να ακούσετε χωρίς τυχαία αναπαραγωγή στα κινητά και να κατεβάσετε και τις playlists στην συσκευή. Πάντως ακόμα και δωρεάν είναι μια χαρά αξίζει η δοκιμή και με το παραπάνω  ;)



#9   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2013 - 22:38

Αξιζει τα 7 ευρω το μηνα.Κατεβαζεις τα τραγουδια που θες και τα ακους οποτε θες χωρις ιντερνετ.Λιγο το interface της εφαρμογης πρεπει να φτιαξουν ,δεν μου αρεσει ,θυμιζει κατι ξεπερασμενο.Αν εμοιαζε με το interface του music player τοθ iphone ,θα ηταν τελειο



#10   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/12/2013 - 22:44

Παιδιά , δεν κάνω διαφήμιση , αλλά συμφέρει συνδρομή μέσω Cosmote (για όσους είστε συνδρομητες).

 

Κοστίζει 5 αντί για 7 ευρώ και το Streaming δεν χρεώνεται στα δεδομένα.. Προσωπικά αυτό έχω επιλέξει :)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#11   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/12/2013 - 02:24

Αξιζει τα 7 ευρω το μηνα.Κατεβαζεις τα τραγουδια που θες και τα ακους οποτε θες χωρις ιντερνετ.Λιγο το interface της εφαρμογης πρεπει να φτιαξουν ,δεν μου αρεσει ,θυμιζει κατι ξεπερασμενο.Αν εμοιαζε με το interface του music player τοθ iphone ,θα ηταν τελειο

Κοίτα δεν τα λες και λίγα πάντως.. Για αυτό που τουλάχιστον προσφέρει πλέον. Πριν ναι, το σκεφτόμουν και εγώ να το έκανα κάποια στιγμή αλλά τώρα με αυτό δεν νομίζω να το κάνω.

Θέλει ένα φρεσκάρισμα όντως η εφαρμογή, αλλά σχετικά εύχρηστη είναι πάντως. Στα κινητά ναι είναι όμορφη η εφαρμογή..

 

Υ.Γ. Απ'ότι έχει πάρει το μάτι μου μπορείς να ανεβάσεις και τα δικά σου τραγούδια και να τα έχεις σε λίστες απευθείας μέσα στην εφαρμογή και να τα κατεβάζεις offline, οπότε άλλος ένας καλός λόγος και ειδικά για τους χρήστες iphone που παραπονιούνται με το itunes για να αναβαθμίσουν σε premium.



#12   StathisCh9

StathisCh9

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:StathisCh9

Δημοσίευση 12/12/2013 - 14:46

Κοίτα δεν τα λες και λίγα πάντως.. Για αυτό που τουλάχιστον προσφέρει πλέον. Πριν ναι, το σκεφτόμουν και εγώ να το έκανα κάποια στιγμή αλλά τώρα με αυτό δεν νομίζω να το κάνω.

Θέλει ένα φρεσκάρισμα όντως η εφαρμογή, αλλά σχετικά εύχρηστη είναι πάντως. Στα κινητά ναι είναι όμορφη η εφαρμογή..

 

Υ.Γ. Απ'ότι έχει πάρει το μάτι μου μπορείς να ανεβάσεις και τα δικά σου τραγούδια και να τα έχεις σε λίστες απευθείας μέσα στην εφαρμογή και να τα κατεβάζεις offline, οπότε άλλος ένας καλός λόγος και ειδικά για τους χρήστες iphone που παραπονιούνται με το itunes για να αναβαθμίσουν σε premium.

Δηλαδη για να καταλαβω και εγω, πλεον χωρις τα 7 ευρω ανα μηνα θα μπορουμε να παιζουμε τραγουδια οφφλινε που εχουμε σωσει και απο το pc και απο το κινητο η οχι; δεν καταλαβα η αληθεια ειναι..



#13   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/12/2013 - 15:01

Δηλαδη για να καταλαβω και εγω, πλεον χωρις τα 7 ευρω ανα μηνα θα μπορουμε να παιζουμε τραγουδια οφφλινε που εχουμε σωσει και απο το pc και απο το κινητο η οχι; δεν καταλαβα η αληθεια ειναι..

Όχι δεν θα μπορείς να ακούς offline. Απλά θα μπορείς να ακούς και από κινητά πλέον (που δεν μπορούσες πριν) αλλά μόνο τυχαία αναπαραγωγή από την playlist που θα επιλέξεις. Επίσης από tablet ακούς επίσης αλλά χωρίς τυχαία αναπαραγωγή, δηλαδή κανονικά όπως άκουγες και στο pc.



#14   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 12/12/2013 - 21:33

Πολλα ειναι τα 7€ το μηνα... :((

#15   jimiraklio

jimiraklio

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@dimitris_giak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/12/2013 - 22:08

το οτι ειναι free εστω και με τυχαια αναπαραγωγη ειναι καλο, δεν σου αχρηστευει την εφαρμογη μετα το πρωτο 48ωρο αν δεν θελεις να γινεις premium μελος.

ενημερωτικα αν ειστε στη vodafone, σε περιπτωση που κανετε συμβολαιο με internet sharing (μου το εδωσαν δωρεαν με την ανανεωση μου πριν 10 μερες), για να χρησιμοποιειτε τα MB σας και σε αλλες συσκευες, πχ ipad κλπ, εχετε δωρεν συνδρομη napster καθ' ολη τη διαρκεια του συμβολαιου, που σχεδον δεν εχει διαφορα σε περιεχομενο και υπηρεσιες απο το spotify.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες