Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

πωληση ebay help


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/04/2017 - 20:44

θελω βοηθεια απο καποιον που εχει πουλησει ξανα πουλησα σε δημοπρασια κατι παπουτσια....εληξε πριν κατι ωρες λεφτα δεν μ εχουν μπει στο παυπαλ ....και εκει στα bid στον buyer μ γραφει send invoice ξερει κανεις αν πρεπει να το στειλω η οχι?? εστειλα μηνυμα και στον buyer αλλα δεν μ εχει απαντησει ακομα για να δω τις προθεσεις του γτ ακομα δδεν εχει πληρωσει η μηπως θελει το invoice ? ας μου απαντησει οποιος ξερει  :rolleyes:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/04/2017 - 20:46

Δεν νομιζω πως πρεπει να πληρωσει αμεσως. Με το invoice δεν ξερω τι παιζει, δεν θυμαμαι να μου στελνει ποτε καποιος πωλητης ομως. 



#3   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/04/2017 - 20:51

καπου ειδα σε εναν αλλον seller που εγραφε οτι αν δε τον πληρωσουν στο 24ωρο θα ανοιγε Unpaid buyer...εγω εχω στειλει στον buyer ενα γεια σου τι κανεις :P ....να τα πουμε αλλα δεν μ εχει απαντησει ...οποτε θα περιμενω ενα 24ωρο για τη πληρωμη ...



#4   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/04/2017 - 21:10

Ο bidder δεν είναι υποχρεωμένος να πληρώσει αμέσως. Λογικό αφού μπορείς να χτυπήσεις μια δημοπρασία και να την νικήσεις 5 ώρες μετά που θα τελειώσει. 

Να στείλεις invoice σου βγάζει σε περίπτωση που δεν έχεις ορίσει κόστος μεταφορικών για την τοποθεσία του αγοραστή επομένως σου ζητάει να στείλεις invoice μαζί με shipping cost και μετά πληρώνει. 



#5   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 15/04/2017 - 12:44

μου την εκανε τη πληρωμη οκ απλα σαν νεος seller μ τα κραταει 21 μερες το παυπαλ και πρεπει να βαλω και το Tracking ...θα τα στειλω με ελτα μιας και ειναι το ποιο φτηνο μεταφορικο ...ξερει κανεις ποσες μερες ειναι ο χρονος παραδοσης με τα ελτα?



#6   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/04/2017 - 19:36

μου την εκανε τη πληρωμη οκ απλα σαν νεος seller μ τα κραταει 21 μερες το παυπαλ και πρεπει να βαλω και το Tracking ...θα τα στειλω με ελτα μιας και ειναι το ποιο φτηνο μεταφορικο ...ξερει κανεις ποσες μερες ειναι ο χρονος παραδοσης με τα ελτα?

αν μας πεις και που θα το στείλεις ίσως σου πούμε...πάντως το send invoice δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, είναι απλά μια υπενθύμιση στον αγοραστή να τακτοποιήσει την πληρωμή.


Sent from my iPad using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες