Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote one απάτη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/04/2017 - 11:47

Πρόσφατα ενεργοποίησα την υπηρεσία για το καρτοκινητό του παιδιού μου όπου θα μπορούσε να καλεί χωρίς χρέωση το σταθερό και τα κινητά του οικογενειακού πακέτου όπως αναφέρει το διαφημιστικό spot του cosmote("Με 1.000 λεπτά για δωρεάν κλήσεις προς το σταθερό του σπιτιού και τα κινητά της οικογένειας, τα παιδιά έχουν πάντα πρόσβαση στους γονείς τους, ακόμα και χωρίς μονάδες").

http://www.cosmoteone.gr/benefits3

Αλλά η πραγματικότητα ήταν ότι μόνο προς το ένα κινητό της οικογένεια τελικά μπορεί να καλεί χωρίς χρέωση το καρτοκινητό. Αυτό είναι εξαπάτηση διότι δεν αναφέρεται πουθενά και μάλιστα όταν το ρώτησα σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον cosmote (πριν κάνω την ενεργοποίηση της εν λόγω υπηρεσίας) η απάντηση σε κλήση που ηχογραφούνταν του εργαζόμενου στην εταιρεία σας ήταν κατηγορηματική ότι το καρτοκινητό θα μπορεί να επικοινωνεί χωρίς χρεώσεις τόσο στο σταθερό όσο και στα κινητά της οικογένειας που είναι δηλωμένα στο οικογενειακό πακέτο. Τελικά κατάλαβα ότι αυτό είναι μια απάτη διότι ξαφνικά τα χρήματα που είχε το παιδί μου στο καρτοκινητό του έκαναν φτερά διότι έκανε κλήσεις συνεχώς προς το δεύτερο κινητό της οικογένειας που είναι δηλωμένο στο οικογενειακό πακέτο και είναι το κινητό της μητέρας του παιδιού.Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία στο 13888 με ενημέρωσαν πως μόνο προς το ΕΝΑ κινητό το παιδί μου με το καρτοκινητό του μπορεί να καλεί χωρίς χρεώσεις.Αν είναι δυνατόν !!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! Μετά από τα έντονα παράπονα μου για αυτήν την καθαρή εξαπάτηση και επικαλούμενος φυσικά ότι όταν ενεργοποίησα την εν λόγο υπηρεσία η κλήση μου ηχογραφούνταν η απάντηση του υπαλλήλου του 13888 ήταν μια ξερή συγνώμη για την αναστάτωση και για να με αποζημιώσουν μου έδωσαν 500 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας στο καρτοκινητό του παιδιού μου.Αυτό κάνει to cosmote μια εταιρεία αναξιόπιστη χωρίς λόγο κατά την γνώμη μου. Γιαυτό και κατάργησα την υπηρεσία αυτή ακόμα και αν δεν είναι προς συμφέρον μου.Δέχτηκα φυσικά την πενιχρή αποζημίωση των 500 λεπτών για μία εβδομάδα(σιγά τα αυγά) για την χασούρα που είχα λόγω εξαπάτησης.Θα το σκεφτώ μάλιστα πολύ να ξανά ασχοληθώ στο μέλλον με προσφορές τους που θα διαφημιζονται στα ΜΜΕ.
COSMOTE One: Δωρεάν επικοινωνία με την οικογένεια σου!
www.cosmoteone.gr
Με 1.000 λεπτά για δωρεάν κλήσεις προς το σταθερό του σπιτιού και τα κινητά της οικογένειας ...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/04/2017 - 13:04

Κατι παιζει με
Τον οτε γενικα. Προσπαθει οως και πως να διωξει τον κοσμο του...


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#3   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/04/2017 - 15:25

Τέτοια απάτη από τον ΟΤΕ. Πέφτω από τα σύννεφα. Σε εμένα πριν από χρόνια είχα κάνει διακοπή συμβολαίου λόγου μονομερούς αύξησης των χρεώσεων και μου είχαν στείλει χρέωση για πρόωρη διακοπή και χρέωση για εξοπλισμό που είχα επιστρέψει. Φυσικά μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου σβήσανε το πρόστιμο και μου έκαναν και καλύτερη προσφορά. Για αυτό θα σε συμβούλευα να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μπορείς και διαδικτυακά www.eett.gr


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 18/04/2017 - 15:25


#4   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2017 - 15:56

Τέτοια απάτη από τον ΟΤΕ. Πέφτω από τα σύννεφα. Σε εμένα πριν από χρόνια είχα κάνει διακοπή συμβολαίου λόγου μονομερούς αύξησης των χρεώσεων και μου είχαν στείλει χρέωση για πρόωρη διακοπή και χρέωση για εξοπλισμό που είχα επιστρέψει. Φυσικά μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου σβήσανε το πρόστιμο και μου έκαναν και καλύτερη προσφορά. Για αυτό θα σε συμβούλευα να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μπορείς και διαδικτυακά www.eett.gr


Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν ξέρω φίλε μου αν αξίζει να μπλεχτώ  με κάτι τέτοιο που ίσως να είναι και ψυχοφθόρο.Εγώ το αναφέρω για να μην την πατήσει και κάποιος άλλος. Πριν το ενεργοποιήσετε να ζητήσετε επίμονα να σας δώσουν διευκρινίσεις για το πόσα κινητά του οικογενειακού σας πακέτου στο cosmote one καλύπτει.

Ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή.

Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία παρακαλώ ας το αναφέρει.



#5   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 22/04/2017 - 17:43

Δεν είναι καθόλου μπλέξιμο. Απλά μπαίνεις στο site και δημιουργείς μια φόρμα με το πρόβλημα σου. Μετά αναλαμβάνουν αυτοί. Στέλνουν ερώτημα στον ΟΤΕ με την υποχρέωση να σε ενημερώσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες