Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πρόβλημα Philips Hue Siri HomeKit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 08/11/2017 - 11:45

@vrachamis φίλε μου με το συγκεκριμένο (eve weather) δεν είχα ποτέ θέμα με σύνδεση. Όπως ακριβώς έγραψες, το ipad λειτουργεί ως Hub. Το μόνο μικρό θεματάκι είναι ότι όταν συγχρονίζει τις προηγούμενες ημέρες (τα δεδομένα τους) λόγω Bluetooth υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση, ειδικά αν είσαι μακριά από τη συσκευή. Το παράπονο μου από την Elgato είναι ότι θα μπορούσε να βάλει τις λάμπες της Eve στο update για να τις κάνει HomeKit compatible, κάτι που δε βλέπω να γίνεται (έχω 2 τεμάχια παρατημένα πλέον λόγω Philips Hue)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#17   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2017 - 12:00

Μπορείς και έχεις πρόσβαση στις πληροφορίες που σου παρέχει το Eve Weather, Real Time, μέσω της εφαρμογής "Eve" ή Homekit, στο iPhone και ενώ πχ βρίσκεσαι στην εργασία σου; 

Ο συγχρονισμός για την ιστορικότητα των προηγούμενων ημερών, γίνεται χειροκίνητα και μόνο όταν είσαι στο σπίτι; Πως ; Ανοίγεις την εφαρμογή "Eve" από το iPad ; 

Μπορεί να γίνει ο συγχρονισμός απομακρυσμένα ;  

 

Ευχαριστώ πολύ!


Big things have small beginnings

#18   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/11/2017 - 12:08

....

ειδικά αν έχει και Lightstrip πίσω από την τηλεόραση είναι απαραίτητο :)

Ωραίος Μιχάλη, έψαχνα κάτι τέτοιο διότι έχω πίσω από την tv Light strips, βέβαια εγώ έψαχνα μήπως μπορούσα από την LG TV που έχω να στέλνει σήμα στο brige χωρίς να χρειάζεται pc,mac στην μέση, αλλά δεν γίνεται δυστυχώς. Θα το δοκιμάσω όμως με το macbook από περιέργεια. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#19   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 08/11/2017 - 13:51

Μπορείς και έχεις πρόσβαση στις πληροφορίες που σου παρέχει το Eve Weather, Real Time, μέσω της εφαρμογής "Eve" ή Homekit, στο iPhone και ενώ πχ βρίσκεσαι στην εργασία σου;
Ο συγχρονισμός για την ιστορικότητα των προηγούμενων ημερών, γίνεται χειροκίνητα και μόνο όταν είσαι στο σπίτι; Πως ; Ανοίγεις την εφαρμογή "Eve" από το iPad ;
Μπορεί να γίνει ο συγχρονισμός απομακρυσμένα ;

Ευχαριστώ πολύ!

Είναι Hit and miss. Άλλες φορές χωρίς πρόβλημα (με ipad μόνο, δεν έχω Apple TV) άλλες μου λέει εκτός σύνδεσης. Τώρα που προσπάθησα δεν μπορώ να το δω. Τις περισσότερες φορές όμως χωρίς πρόβλημα. Θα δω μήπως βγήκε το iPad
από hub μετά την αναβάθμιση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kiriakosa, 08/11/2017 - 13:52


#20   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 08/11/2017 - 19:24

@vrachamis update: νόμιζα πως τον τελευταίο καιρό έφταιγε το Elgato για το ότι δε μου εμφάνιζε τα στοιχεία απομακρυσμένα, αλλά τελικά ήταν ότι για κάποιο λόγο το ipad δεν το αναγνώριζε ως Hub το iPhone και δεν μπορούσα να ελέγξω τίποτα. Πλέον δείχνει να λειτουργεί άψογα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2017 - 10:42

Είμαι στο τσακ για να παραγγείλω το Elgato Eve Degree. Σαν "πελάτες" της Elgato με ενθαρρύνετε ; Από αξιοπιστία και συνδεσιμότητα πως τα πάει; Για πόσο delay μιλάμε στην Bluetooth σύνδεση; Η ζεύξη είναι μεταξύ της "Εύας" και του iPad που λειτουργεί ως Homekit Hub ;

 

 

@vrachamis update: νόμιζα πως τον τελευταίο καιρό έφταιγε το Elgato για το ότι δε μου εμφάνιζε τα στοιχεία απομακρυσμένα, αλλά τελικά ήταν ότι για κάποιο λόγο το ipad δεν το αναγνώριζε ως Hub το iPhone και δεν μπορούσα να ελέγξω τίποτα. Πλέον δείχνει να λειτουργεί άψογα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βρίσκεται ήδη στον δρόμο. 20 Νοεμβρίου θα είναι εδώ. Περιμένω πως και πως....

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες  :)


Big things have small beginnings




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες