Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 12:10

Θα με ενδιέφερε να μάθω την άποψη σας για το Zagg invisibleSHIELD Full Cover.
Σκέφτομαι να το αγοράσω.. αλλά κάποιοι μου έχουν εκφράσει αντίθετη άποψη!
Θα προτιμούσαν κάποιο άλλο πιο φθηνό απλό cover!!

Εσείς τι άποψη έχετε;
Ύπέρ/Κατά για το συγκεκριμένο προϊόν;
Κάποια άλλη πρόταση σε αντιπαράθεση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 15:35

Έχω ακούσει ότι δεν είναι εύκολο στην χρήση της οθόνης αφής. Αληθεύει;
Κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι πολυ καλό σε σχέση με τον ανταγωνισμό! B)
Παρακαλώ κάντε τον κόπο όσοι θέλετε να απαντήστε στο poll μου. :D

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Κάποιος στο poll το χαρακτήρισε μέτριο. Έχει κάποιο άλλο που θα πρότεινε;
Από που λέτε να το αγοράσω;

Τελευταία επεξεργασία από: idomeneas, 14/02/2010 - 15:41


#3   fakoxoiros

fakoxoiros

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:10

εγω που εχω αυτη την στιγμη στο κινητο την προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα θα πρεπει να ξερεισ να βαλεις σωστα ωστε να εφαρμοσει τελεια εγω για παραδειγμα εκανα ενα μικρο λαθακι και μπηκε στραβα :unsure:

οσο για την ερωτηση:Έχω ακούσει ότι δεν είναι εύκολο στην χρήση της οθόνης αφής. Αληθεύει;


η απαντηση ειναι οχι το χερι γλυστραει αρκετα καλα και δεν σου αφηνει την αισθηση του πλαστικου!!!!!

και τελος εγω την παρειγγηλα απο e-galaxy και μου την εφεραν την επομενη εργασιμη μερα

ελπιζω να σε καλυψα με την απαντηση μου..!!

Τελευταία επεξεργασία από: fakoxoiros, 14/02/2010 - 16:12


#4   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:15

Θα με ενδιέφερε να μάθω την άποψη σας για το Zagg invisibleSHIELD Full Cover.
Σκέφτομαι να το αγοράσω.. αλλά κάποιοι μου έχουν εκφράσει αντίθετη άποψη!
Θα προτιμούσαν κάποιο άλλο πιο φθηνό απλό cover!!

Εσείς τι άποψη έχετε;
Ύπέρ/Κατά για το συγκεκριμένο προϊόν;
Κάποια άλλη πρόταση σε αντιπαράθεση;

Σκέφτομαι να το αγοράσω.. αλλά κάποιοι μου έχουν εκφράσει αντίθετη άποψη!
Θα προτιμούσαν κάποιο άλλο πιο φθηνό απλό cover!!
ρε φιλε εχεις κινητο 600ε και σκεφτεσαι αν θα δωσεις 20-25ε για μια μεβρανη???που εκανες και poll για να δεις τα απολεσματα ελεος δλδ αλλα ετσι ειμαστε εδω στην ελλαδα.......

Τελευταία επεξεργασία από: giorgossssss, 14/02/2010 - 16:15


#5   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:19

Εμένα η γνώμη είναι να πάρεις μια θήκη που θα έχει και cover γιατί αυτή που λες σκέτη δεν προσφέρει σχεδόν καθόλου ασφάλεια σε περίπτωση πτώσης!!!
Δεν είναι και ότι καλύτερο να σου πέσει κάτω ένα μηνιάτικο μισθού και μετά να θέλουν και 200 ευρώ το ελάχιστο για επιδιόρθωση και ένα μήνα+ αναμονή!!!
Ρίξε μια ματιά εδώ (όχι στην nude , γιατί και αυτή δεν ενδείκνυται για πτώσεις)... είναι πολύ ποιοτικές και προσφέρουν τρομερή ασφάλεια!!!
(άσε που το πακέτο είναι πλήρης , δεν τα ξαναγράφω έχουν αναφερθεί σε ΠΟΛΛΑ ποστ)
Σε γενικές γραμμές όμως , σου προτείνω να πάρεις κάτι ποιοτικό και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να προσφέρει ασφάλεια στο iPhone ... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 14/02/2010 - 16:20


#6   fakoxoiros

fakoxoiros

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:20

σε αυτα τα 25 ευρω ομως εχεις εγγυηση εφορου ζωης εκτος του οτι η μεμβρανη αντεχει ακομα και σε δυνατα χτυπηματα απο κλειδια (tested απο εμενα ) ,σκεψου το λιγο πιο αλλο προιον μπορει να στα προσφερει ολα αυτα?????

#7   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:28

Σκέφτομαι να το αγοράσω.. αλλά κάποιοι μου έχουν εκφράσει αντίθετη άποψη!
Θα προτιμούσαν κάποιο άλλο πιο φθηνό απλό cover!!
ρε φιλε εχεις κινητο 600ε και σκεφτεσαι αν θα δωσεις 20-25ε για μια μεβρανη???που εκανες και poll για να δεις τα απολεσματα ελεος δλδ αλλα ετσι ειμαστε εδω στην ελλαδα.......


Η αναφορά μου στο πιο φθηνό ήταν επειδή ίσως είναι καλύτερο στην χρήση της οθόνης αφής από το zagg!
Εννοείται όχι για τα λεφτά!!!! :P

#8   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:49

Εμένα η γνώμη είναι να πάρεις μια θήκη που θα έχει και cover γιατί αυτή που λες σκέτη δεν προσφέρει σχεδόν καθόλου ασφάλεια σε περίπτωση πτώσης!!!
Δεν είναι και ότι καλύτερο να σου πέσει κάτω ένα μηνιάτικο μισθού και μετά να θέλουν και 200 ευρώ το ελάχιστο για επιδιόρθωση και ένα μήνα+ αναμονή!!!
Ρίξε μια ματιά εδώ (όχι στην nude , γιατί και αυτή δεν ενδείκνυται για πτώσεις)... είναι πολύ ποιοτικές και προσφέρουν τρομερή ασφάλεια!!!
(άσε που το πακέτο είναι πλήρης , δεν τα ξαναγράφω έχουν αναφερθεί σε ΠΟΛΛΑ ποστ)
Σε γενικές γραμμές όμως , σου προτείνω να πάρεις κάτι ποιοτικό και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να προσφέρει ασφάλεια στο iPhone ... ;)


Από αυτές ίσως η vulcan να με ενδιαφέρει απλά δεν θέλω κάποια που να είναι πολύ
χοντρή γιατί θέλω να το βάζω στην τσέπη στο παντελόνι το τζιν χωρίς να με ζορίζει! :D
Δεν αναφέρει όμως το πάχος της αυτή!! :unsure:

Σκέφτομαι ομώς τελικά και το συνδυασμό της zagg με μια θήκη κανονική σαν φάκελο για προστασία από πτώση!

#9   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:50

σε αυτα τα 25 ευρω ομως εχεις εγγυηση εφορου ζωης εκτος του οτι η μεμβρανη αντεχει ακομα και σε δυνατα χτυπηματα απο κλειδια (tested απο εμενα ) ,σκεψου το λιγο πιο αλλο προιον μπορει να στα προσφερει ολα αυτα?????

Δίκιο έχεις... μάλλον αυτή θα πάρω, αφού είναι οκ και στην χρήση της οθόνης αφής!
Ευχαριστώ

#10   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/02/2010 - 16:55

Θα ήθελα πολύ να διαβάσω απο αυτούς τους τρείς που ψήφισαν "Μέτριο, εγώ έχω καλύτερο" ποιό είναι αυτό που έχουν και είναι καλύτερο απο το Zagg...

Κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο cover που παίζει. Έχει φοβερή αντοχή σε γρατζουνιές, πολύ καλή αφή, και καθαρίζεται πολύ εύκολα απο τις δακτυλιές, τις οποίες παρεπιμπόντως δεν τραβάει σαν μαγνήτης όπως συμβαίνει με άλλα covers. Το full cover ενδύκνυται αν δεν σκοπεύεις να πάρεις θήκη, αλλά το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μόνο το front cover και μια θήκη που να καλύπτει το πίσω μέρος. Φυσικά είναι και η ακριβότερη λύση, αλλά έχεις σκάσει κοντά 600 ευρώ για τη συσκευή, τώρα θα λυπηθείς τα λεφτά σου;

Σχετικά με τις γρατζουνιές: είμαστε μια παρέα και πίνουμε καφέ, και ζητάω απο ένα φίλο το iPhone του, και καλά να δώ κάτι. Χωρίς να το αντιληφθεί, το αλλάζω στο χέρι μου με το δικό μου, παίρνω ένα κλειδί στο άλλο μου χέρι και του λέω, "κοίτα", και τραβάω 3 βαρβάτες χαρακιές απ΄ άκρη σ΄ άκρη στην οθόνη. Το παιδί απλά πάγωσε, έμεινε με το στόμα ανοικτό και κοίταζε τις χαρακιές στην οθόνη. Πρωτού προλάβει να βρίσει, του του δίνω και αντιλαμβάνεται πως κάτι δεν πάει καλά: έμοιαζε λίγο διαφορετικό απο το δικό του. Όταν αρχίσαμε οι υπόλοιποι να γελάμε (ήταν και οι άλλοι στο κόλπο) κατάλαβε ότι του την είχαμε φέρει. Του έδωσα πίσω την δική του συσκευή, του είπα για το cover, και μετά απο μερικές ώρες οι χαρακιές στη συσκευή μου είχαν εξαφανιστεί... Την άλλη μέρα παρείγγειλε και ο ίδιος Zagg. Τώρα, 3 κολλητοί που κάνουμε παρέα, έχουμε και οι 3 Zagg front cover και θήκη Switch Easy Capsule Rebel (οι 2 M, ο τρίτος Serpent)...

#11   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 17:41

Δεν είναι κι άσχημη η λύση που μου προτείνεις!!! :D
Αν ειναι να πάρω το ίδιο με σας θα προτιμούσα όμως το Capsule Rebel (όχι το Μ ή το Serpent γιατί θέλω να είναι όσο πιο λεπτό γίνεται!! Αναφέρει κάπου πόσο λεπτό είναι; )
Αλήθεια το δικό σας μπαίνει σε τζιν παντελόνι; Πόσο λεπτό είναι; ???

Εναλλακτικά σκέφτομαι το zagg full cover με μια θήκη σα φάκελο..

Ευχαριστώ

#12   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/02/2010 - 18:11

Τόσο το Capsule Rebel όσο και το capsule Rebel Serpent έχουν πάχος γύρω στο ενάμισι χιλιοστό. Το M είναι το ίδιο, αλλά στα σημεία των εξωγκομάτων του φτάνει τα 2 χιλιοστά. Φυσικά υπάρχουν πιο λεπτές θήκες, με παχος μισού χιλιοστού ή και λιγότερο, αλλά η προστασία που προσφέρουν είναι αμφίβολη. Η σειρά Capsule Rebel έχει την ιδιαιτερότητα ότι αποτελείται απο 2 κομμάτια: το "μαλακό" που αποροφάει τους κραδασμούς, και το "σκληρό" (ο εξωσκελετός) που συγκρατεί το μαλακό στην θέση του και που βλετιώνει το grip της συσκευής. Χωράει άνετα σε τζίν παντελόνι, είτε σε μπροστινή θέση είτε σε πίσω. Θεωρώ πως είναι η καλύτερη θήκη που μπορεί να πάρει κανείς όσον αφορά την σχέση πάχους/προσφερόμενης προστασίας. Φυσικά υπάρχουν και πολύ πιο ασφαλείς θήκες, αλλά αρκετά πιο ογκώδεις...

#13   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/02/2010 - 18:21

Συμφωνώ 100% με τον φίλο Tillter... αυτά ακριβώς ξεκίνησα να γράφω και γω!!
Και γω έχω αυτή την θήκη και δεν πρόκειται να την αλλάξω με τίποτα! :D

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 14/02/2010 - 18:23


#14   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/02/2010 - 18:42

Απο πίσω μια BSE (είναι παρόμοια με τη ZAGG αλλα φθηνότερη και με καλύτερα οπτικά αποτελέσματα) και απο μπροστά μια anti-fingerprint SGP. Αν θες σκληρές θήκες βάλε κάτι διακριτικό στύλ (more engraved) αν και το χαλάνε οπτικά.
Απο μπροστά αν βάλεις zagg χάνεις 30%-40% της αίσθησης του touch στο τηλέφωνο.

#15   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 14/02/2010 - 18:42

kaλυτερα να δεις καποιο κινητο πρωτα με zagg πριν αποφασισεις,εμενα δεν μου αρεσε η αισθηση που ειχε,αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου,αν & πιστευω με μια switcheazy θα εισαι οκ και αυτη που λενε παραπανω αλλα & η CapsuleNeo ειναι πολυ καλες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες