Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 02:35

παντος η invisible shield κανει καλη δουλεια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 02:43

Βρε παιδιά... Μια και λέτε για θήκες:
Καμμιά καλή, αδιάβροχη, υπάρχει; Να, κάτι σαν τη κλασσική τη καουτσουκένια, αλλά πιο σφιχτή, να αγκαλιάζει καλύτερα το τηλεφωνάκι, και με ασορτί προστασία οθόνης. (Όχι καουτσουκένια, ε; Μην τρελλαθούμε! Αδιάβροχη εννοώ)
Βλέπετε, όταν πήρα εγώ το iPhone μου, (31/7) το καλοκαιράκι τελείωνε και δε το έψαξα το πράγμα. ::)

xilaren

#33   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 15/02/2010 - 16:11

H Θηκη παραχει την προστασια που μπορει αναλογα με την πτωση "δεν εξαφανιζεται"εσυ λες με λιγα λογια οτι αν παρουμε 2 κινητα το ενα με θηκη & ενα χωρις αν εχουν τις ιδιες συνθηκες πτωσης θα παθουν "εσωτερικα" την ιδια ζημια.οσο λεπτη & να ειναι η σιλικονη κατι θα αποροφησει απο την πτωση αρα λογικα εισαι ακυρος.


H ενέργεια η οποία απορροφάται απο την σιλικόνη είναι ένα σταθερό μικρό μέγεθος υπαρκτό μεν αλλά μικρό. Αν η ανταλλαγή ενέργειας κατα τη στιγμή της κρούσης είναι αρκετά πολλαπλάσια της απορροφούμενης απο την σιλικόνη ενέργεια είναι σαν να μην υπάρχει.

Στην τελική αν είσαι σίγουρος κάνε το πείραμα που σου είπα πιο πάνω και έλα πες μας μετά τα αποτελέσματα.

#34   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 15/02/2010 - 16:46

εσυ λογικα δεν θα εχεις θηκη τοτε αφου δεν παρεχει προστασια,δεν χρειαζεται να κανω κατι,σε ολα τα κινητα μου εχω θηκες & εχουν πεσει πολλες φορες χωρις να παθουν το παραμικρο,οι θηκες μπορει να σπασανε αλλα τα τηλ. μια χαρα,χτες μου επεσε to 3gs που εχει την vaja & δεν επαθε τιποτα.Εγω απλα λεω οτι δεν ειναι το ιδιο να το εχεις χωρις θηκη & οχι μονο για τις γρατζουνιες.

#35   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 18:51

Επειδή όλοι λίγο ή πολύ μιλάμε θεωρητικά..
τι θα λέγατε να έλεγε ο καθένας τι θήκη έχει
και θα φανεί αν η θεωρία του καθενός ακολουθεί την πράξη!! :rolleyes: :D

#36   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 19:10

Απο πίσω μια BSE (είναι παρόμοια με τη ZAGG αλλα φθηνότερη και με καλύτερα οπτικά αποτελέσματα) και απο μπροστά μια anti-fingerprint SGP. Αν θες σκληρές θήκες βάλε κάτι διακριτικό στύλ (more engraved) αν και το χαλάνε οπτικά.
Απο μπροστά αν βάλεις zagg χάνεις 30%-40% της αίσθησης του touch στο τηλέφωνο.


Είχες την zagg και δεν σου άρεσε στην ευκολία χρήσης της οθόνης;
Από την άλλη δεν θα προτιμούσες να χάσεις αυτό το 30-40% και να έχεις καλύτερη προστασία;

#37   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 19:19

Να πω και εγω τη γνωμη μου...

1.Η Zagg δεν προσφερει απολυτως καμια προστασια, παρα μονο απο γρατζουνιες. Γενικα παιδευεσαι να τη βαλεις (αν και εγω δεν παιδευτηκα σχεδον καθολου) και στο τελος καταληγεις μετα απο μηνες να την ξεφορτωθεις...
2. Η αισθηση που μου αφησε η μεμβρανη που ηρθε μαζι με την Rebel της SwitchEasy (και της iSkin Solo) ηταν μακραν καλυτερη απο την αισθηση που αφηνει η μεμβρανη της Zagg. Συγκεκριμενα με την μεμβρανη της Rebel, ηταν σαν να μην ειχα βαλει καθολου μεμβρανη και δεν εκανε διαφορα απο το γυαλι. Ενω με τη Zagg ενιωθα σαν να αγγιζω πλαστικο.


Να σε ρωτήσω κι εσένα το ίδιο.. δεν θα προτιμούσες να έχεις την καλύτερη προστασία
που σου προσφέρει η zagg, παρά κάποια άλλη όπως η Rebel για παράδειγμα;
Τόσο πιο σημάντική είναι η αίσθηση από την ασφάλεια;

#38   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 15/02/2010 - 19:36

Είχες την zagg και δεν σου άρεσε στην ευκολία χρήσης της οθόνης;
Από την άλλη δεν θα προτιμούσες να χάσεις αυτό το 30-40% και να έχεις καλύτερη προστασία;


Προστασία απο γρατζουνιές μου προσφέρει και μια antifingerprint ζελατίνα η οποία δεν μου αλλοιώνει και την αίσθηση του touch αλλά αντιθέτως την κάνει πιο "smooth".
Tώρα αν πέσει το τηλέφωνο απο την πλευρά της οθόνης κάπου και σπάσει δεν νομίζω ότι η zagg θα μπορούσε να καταφέρει κάτι καλύτερο. Κάτι διαφημίσεις με βάρη μπάρας που έχουν βγάλει είναι για να τσιμπάνε όσοι δεν ξέρουν.

Όσο για τη θήκη έχω πίσω πλέον δεν χρησιμοποιώ καμία ή ενίοτε την more engraved που μου φαίνεται ότι το ομορφαίνει. Ευτυχώς ξεπέρασα την "my precious" κατάσταση μου με το iPhone και το βλέπω ως μια ηλεκτρονική συσκευή, όπως του αρμόζει άλλωστε, αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν το προσέχω καθότι είναι πανάκριβο.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 15/02/2010 - 19:43


#39   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 19:59

Τις θήκες της SwitchEasy από που μπορούμε να της αγοράσουμε;
Κανένα site από ελλάδα που θα προτείνατε που να έχει και ποικιλία;

Ευχαριστώ :D

#40   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/02/2010 - 20:13

Από Public (Σύνταγμα) , Fnac (The Mall, Μοναστηράκι) και ίσως σε μερικά e-shops Ελληνικά!
Μπορείς εννοείτε και από το ίδιο το site τους να κάνεις παραγγελία και τέλος και από ebay!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 15/02/2010 - 20:14


#41   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 20:19

Από Public (Σύνταγμα) , Fnac (The Mall, Μοναστηράκι) και ίσως σε μερικά e-shops Ελληνικά!
Μπορείς εννοείτε και από το ίδιο το site τους να κάνεις παραγγελία και τέλος και από ebay!!


Σκέφτομαι για κάποιο ελληνικό e-shop αλλά δεν βρίσκω κανένα με ποικιλία!
Δεν είμαι Αθήνα.. οπότε μάλλον από την ίδια την εταιρία! (αυτά έχει η επαρχεία!! :( )

#42   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 16/02/2010 - 01:17

κοίτα το u-shop.

#43   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/02/2010 - 09:13

Να σε ρωτήσω κι εσένα το ίδιο.. δεν θα προτιμούσες να έχεις την καλύτερη προστασίαπου σου προσφέρει η zagg, παρά κάποια άλλη όπως η Rebel για παράδειγμα;Τόσο πιο σημάντική είναι η αίσθηση από την ασφάλεια;


Ποια προστασια προσφερει η Zagg? απο γρατζουνιες? Την ιδια προστασια προσφερει και μια απλη μεμβρανη καλης ποιοτητας (οπως της SwithEasy πχ) ενω ακομα και το ιδιο το γυαλι του κινητου εχει αντιχαρακτικες ιδιοτητες. Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η Zagg ειναι υπερτιμημενη και απατη. Και μονο που η αισθηση του touch χανεται κατα πολυ, ειναι λογος για αποφυγη.

Και για να πω και εγω την εμπειρια μου, οσον αφορα τις πτωσεις. Συνολικα δυο φορες. Και τις δυο με μια απλη hard case απο eBay (αυτες με τα 4 ευρω οι 10) στην πισω πλευρα και μεμβρανη απο SwitchEasy. Τη μια απο το υψος χεριου (1 μετρο περιπου), εσκασε με τα πλαγια σε πλακακι, εσπασε η θηκη σε δυο γωνιες, το κινητο αθικτο. Τη δευτερη απο υψος γραφειου (περιπου 70 εκατοστα), γλιστρησε και εσκασε με την οθονη να κοιταει το πατωμα (επενδυση με ενα ειδος πλαστικου), ραγισε η μια γωνια της θηκης, το κινητο αθικτο.

Οποτε καταληγω οτι ειναι ολα σχετικα, και παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο για το αν τελικα το κινητο θα παθει κατι. Και αφηστε τις ασκησεις φυσικης!


Σκέφτομαι για κάποιο ελληνικό e-shop αλλά δεν βρίσκω κανένα με ποικιλία!Δεν είμαι Αθήνα.. οπότε μάλλον από την ίδια την εταιρία! (αυτά έχει η επαρχεία!! :( )


Δες και εδω: http://www.twiinshop.gr/index.php?target=categories&category_id=302 (το καταστημα ειναι στη Βεροια).
Εγω παντως την ειχα αγορασει απο το ιδιο το site της SwitchEasy και ερχεται απο Γερμανια.
Ριξε μια ματια και στις iSkin Solo (ειναι πιο διακριτικες (χωρις τον εξωσκελετο) και παρεχουν παρομοια προστασια).

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 16/02/2010 - 09:14


#44   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2010 - 10:04

Τελικά κι εγώ απευθείας από το site της εταιρίας θα το πάρω!
Στην Ελλάδα όσα e-shop κοίταξα έχουν 2-3 επιλογές μόνο!
Άργησε να σου έρθει εσένα; Πόσα πλήρωσες για μεταφορικά;
Με το ταχυδρομείο σου ήρθε;

#45   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/02/2010 - 10:11

3ευρω για μεταφορικα. Ηρθε με ταχυδρομειο και αν θυμαμαι καλα περιπου σε μιαμιση εβδομαδα (με το σ/κ μεσα).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες