Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

πρόβλημα χώρου / αλλαγή library φωτογραφιών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/04/2017 - 20:53

Καλησπέρα παιδιά. Γέμισα το κινητό μου με φωτογραφίες μετά από ένα ταξίδι που έκανα, και μόλις γύρισα σύνδεσα το τηλέφωνο με τον υπολογιστή, άνοιξα το Photos app, και έκανα εισαγωγή των νέων φωτογραφιών. Το πρόβλημά μου είναι πως ο σκληρός δίσκος είναι ssd, και είναι μικρός, με αποτέλεσμα να έχω 40gb ελέυθερα, το κινητό μου να έχει 80gb χρησιμοποιημένα, οπότε όταν πάω να κάνω backup, να μου βγάζει μήνυμα πως δεν υπάρχει αρκετός χώρος για να πραγματοποιηθεί το backup. Φυσικά εξαιτίας αυτού δε μπορώ να κάνω και αναβάθμιση στην 10.3.1 Το θέμα μου τώρα είναι πως η database του Photos app έχει φτάσει στα 100gb. Μπορώ να αλλάξω την εφαρμογή να ανοίγει από άλλο path η κάτι παρόμοιο ? 'Η έστω γίνεται να διαγράψω παλαιότερα backup των iphone, και να κάνω άλλο set location για να αποθηκεύει τα backup;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/04/2017 - 21:01

Καλησπέρα παιδιά.Γέμισα το κινητό μου με φωτογραφίες μετά από ένα ταξίδι που έκανα, και μόλις γύρισα σύνδεσα το τηλέφωνο με τον υπολογιστή, άνοιξα το Photos app, και έκανα εισαγωγή των νέων φωτογραφιών.Το πρόβλημά μου είναι πως ο σκληρός δίσκος είναι ssd, και είναι μικρός, με αποτέλεσμα να έχω 40gb ελέυθερα, το κινητό μου να έχει 80gb χρησιμοποιημένα, οπότε όταν πάω να κάνω backup, να μου βγάζει μήνυμα πως δεν υπάρχει αρκετός χώρος για να πραγματοποιηθεί το backup. Φυσικά εξαιτίας αυτού δε μπορώ να κάνω και αναβάθμιση στην 10.3.1Το θέμα μου τώρα είναι πως η database του Photos app έχει φτάσει στα 100gb. Μπορώ να αλλάξω την εφαρμογή να ανοίγει από άλλο path η κάτι παρόμοιο ? 'Η έστω γίνεται να διαγράψω παλαιότερα backup των iphone, και να κάνω άλλο set location για να αποθηκεύει τα backup;


Δες το άρθρο από την Apple πως θα αλλάξεις location της library σε κάποιον άλλο δίσκο.

https://support.appl.../en-us/HT204414


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες