Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια με επιστροφή προϊόντος από eBay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 15:31

Καλησπέρα άνοιξα ένα case στο eBay ζητώντας return Γτ ήταν λάθος ένα μπλουζάκι που παρέλαβα και οι μετρήσεις ήταν λάθος του πωλητή και ζήτησα να το στείλω πίσω πληρώνοντας τα έξοδα αποστολής ο πωλητής και το eBay λογικά δεν διάβασε το κείμενο που έγραψε και έβγαλε σαν απόφαση να το στείλω πίσω.Ναι θα το στείλω αλλά θέλω ο πωλητής να πληρώσει τα έξοδα.Τι κάνω τώρα;Επίσης ο πωλητής σε pm όταν τον ρώτησα την διεύθυνση μου έστειλε μια διεύθυνση στην Κίνα ενώ το eBay μου έστειλε μια διεύθυνση στην Αμερικη.Που να το στείλω;το eBay δεν έχει κάποιο είδους τεστ να με καθοδηγήσουν;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   foccacia

foccacia

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 15:53

Τι λογο έβαλες για επιστροφή ; Πριν αγοράσεις είδες τι πολιτική έχει ο πωλητής για επιστροφή προϊόντων; Κανονικά αφού ήταν λάθος αυτό που παρέλαβες επρεπε απλά να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 15:55

Έβαλα return item doesn't fit,μπορώ να το διορθώσω τώρα;μπορώ να ανοίξω στο PayPal case?
994607722f9ece2dac669ea47899087d.png

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: karless, 02/05/2017 - 15:58


#4   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/05/2017 - 16:21

Όπως λέει παραπάνω ο focaccia γνώμη μου ειναι να του πεις να σε κάνει ένα ποσό refund. Δεν θα σου δώσει όλο το ποσό σίγουρα αλλα ίσως συμφωνήσει να σου δώσει ένα μέρος. Γιατί συνήθως ζητάνε να στείλεις το προϊόν πριν σπυ βάλουν τα λεφτά και μετά λένε πως δεν το παρέλαβαν.
Κάνε νύξη για την διεύθυνση του καταστήματος στο eBay και ρωτά τους κιόλας αν έπεσες θύμα απάτης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 16:28

Όπως λέει παραπάνω ο focaccia γνώμη μου ειναι να του πεις να σε κάνει ένα ποσό refund. Δεν θα σου δώσει όλο το ποσό σίγουρα αλλα ίσως συμφωνήσει να σου δώσει ένα μέρος. Γιατί συνήθως ζητάνε να στείλεις το προϊόν πριν σπυ βάλουν τα λεφτά και μετά λένε πως δεν το παρέλαβαν.
Κάνε νύξη για την διεύθυνση του καταστήματος στο eBay και ρωτά τους κιόλας αν έπεσες θύμα απάτης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

πως μπορώ να μιλήσω με το eBay?και γω αυτό φοβάμαι μην πληρώσω έξοδα αποστολής το στείλω πίσω και χαθεί ή δεν το παραλάβουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#6   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 16:38

Άνοιξα case στο PayPal και μου ήρθε email ότι το case στο EBay έκλεισε.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#7   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/05/2017 - 16:39

Γιατί έκλεισε στο eBay? Σου έβαλε τα λεφτά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 16:51

Γιατί έκλεισε στο eBay? Σου έβαλε τα λεφτά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

εκλεισε μόνο του επειδή μάλλον άνοιξα στο PayPal??στο eBay βγήκε απόφαση να την στείλω πίσω..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#9   foccacia

foccacia

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 17:09

Φιλαράκι μην τα κανεις βιαστικά όλα.. τώρα που έκλεισε η υπόθεση έχεις άλλη επιλογή να πατήσεις για αυτό το προϊόν; απο PayPal τι ζήτησες ; τι αξιολόγησης και πωλήσεις έχει ο πωλητής σου; αν είναι εύκολο Στειλε ένα λινκ να τον δω.. ψωνίζω χρόνια απο eBay και δεν έχω χάσει ούτε €.. και έχω πάρει αποστροφή άπειρες φορές.. απλά θέλει σωστές κινήσεις και όχι βιαστικές..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 17:17

Φιλαράκι μην τα κανεις βιαστικά όλα.. τώρα που έκλεισε η υπόθεση έχεις άλλη επιλογή να πατήσεις για αυτό το προϊόν; απο PayPal τι ζήτησες ; τι αξιολόγησης και πωλήσεις έχει ο πωλητής σου; αν είναι εύκολο Στειλε ένα λινκ να τον δω.. ψωνίζω χρόνια απο eBay και δεν έχω χάσει ούτε €.. και έχω πάρει αποστροφή άπειρες φορές.. απλά θέλει σωστές κινήσεις και όχι βιαστικές..


Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτος είναι56e783369af97d381d17a424c02ebf91.jpg

Αφού το eBay μου έβγαλε πόρισμα να στείλω πίσω και να πληρώσω εγώ τα έξοδα άνοιξα case στο PayPal γράφοντας πως η μπλούζα είναι replica (γιατί πρόκειται για μια εμφάνιση NBA)και έτσι τα μεγέθη είναι λάθος,ζήτησα όλα τα χρήματα από το PayPal.Ο πωλητής επιμένει όταν την στείλω πίσω θα μου κάνει full refund.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#11   foccacia

foccacia

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 17:27

Είσαι σίγουρος ότι έχει κλείσει η υπόθεση στο eBay? Γιατί γράφουν θα το εξετάσουν..συνήθως σε ενημερώνουν σε μερικές μέρες.. δεν έχει σχέση με PayPal όμως για να κλείσει αυτόματα.. λογικά είναι σε επεξεργασία το αίτημα σου.. με 27€ μπλουζάκι η επιστροφή θα είναι ακριβότερη απο το μπλουζάκι.. Στειλε ένα μήνυμα στον πωλητή και πες του ότι δεν θα πληρώσεις εσυ την επιστροφή αφού δεν φταις στο λάθος τους.. και περίμενε να σου απαντήσουν αυτοί και το eBay.. το επόμενο βήμα σου αφού σου απαντήσουν και είναι αρνητικοί θα του κανεις αρνητικό σχόλιο και αμέσως θα σου μιλήσει.. δεν έχει καθόλου αρνητικά και θα του κακοφανεί πολύ.. αλλά σιγά σιγά μην βιάζεσαι να τα κανεις όλα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 17:42

Μου απάντησαν από το eBay να το στείλω πίσω και μου έλεγε να βάλω το tracking number έως 12 Μαΐου.Αν του κάνω αρνητικό σχόλιο δεν πρόκειται ο πωλητής ούτε να μου κάνει refund ούτε τπτ.μπορω να ανοίξω πάλι case στο eBay?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#13   foccacia

foccacia

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 19:59

Φιλαράκι δεν μου έχει τύχει μετά απο κλείσιμο να θέλω να ανοίξω και δεν θυμάμαι.. εσένα στην αγορά σου τι επιλογές σου βγάζει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   foccacia

foccacia

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 20:05

Αν δεν βγάζει επιλογή φταίξε ένα ωραία μήνυμα με στοιχεία και τα γεγονότα και Στειλε στο help and contact.. πες τους ότι τα αγγλικά σου δεν είναι πολύ καλά και εννοείται πως δεν θες να πληρώσεις μεταφορικά για δικό τους λάθος.. στείλε αναλυτικά τι λάθος κάνανε.. και πες ότι θέλεις να σου επιστρέψουν τα λεφτά η να στείλουν άλλο σωστό προϊόν .. και επιστροφή δεν κανεις γιατί τα μεταφορικά είναι ακριβότερα απο το μπλουζάκι.. όπως και να έχει εξήγησε τους ότι είναι 100% δικό τους λάθος και στείλανε λάθος προϊόν..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2017 - 20:11

Αν αφήσω αρνητική αξιολόγηση μετά σβήνετε ;έχεις κάποιο ακριβές link που να πρέπει να στείλω email?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: karless, 02/05/2017 - 20:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες