Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Home Button σε 5S!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   NIKOSTITO

NIKOSTITO

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2017 - 01:47

Παιδια καλησπερα! Η κοπελα μου εχει ενα 5S και της το εχω κανει Jb στην 10.2 και τησ εχω αγορασει και το Touchr ωστε να μην παταει το Home Button αλλα αντι αυτου να χρησιμοποιει το Touch id... Στα ξαφνικα ομως και χωρις τη χρηση του Home Button αυτο σταματησε να λειτουργει. Γνωριζω πως επδ το touch id ειναι συνδεμενο αποκλειστικο με τη μητρικη καθε κινητου πως εχουν ενα ειδικο μηχανημα για να κανουν re-calibrate το καινουριο σενσορα στην Apple. Απλα διαβασα online πως το επισημο Service κανει αντικατασταση της οθονης σε περιπτωση ελαττωματικου home button κατι το οποιο εγω δε χρειαζομαι. Αν το παω σε καποια εταιρια οπως η iRepair πιστευετε οτι θα δουλεθει το touch id μετα ή δεν θα εχουν το μηχανημα για callibration?

 

Θα το πηγαινα στο επισημο service απλα δε θα ηθελα να χαθει το Jb...

Ευχαριστω εκ των προτερων



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/05/2017 - 03:12

Όχι μόνο στην επίσημη αντιπροσωπία μπορεί να γίνει αυτό που λες με το αντίστοιχο κόστος εάν είσαι εκτός εγγύησης..

Τελευταία επεξεργασία από: Slacker, 25/05/2017 - 03:13


#3   NIKOSTITO

NIKOSTITO

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2017 - 03:28

Όχι μόνο στην επίσημη αντιπροσωπία μπορεί να γίνει αυτό που λες με το αντίστοιχο κόστος εάν είσαι εκτός εγγύησης..

Γνωριζεις ποσο ειναι το κοστος?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/05/2017 - 03:48

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι λογικά μιλάμε για αντικατάσταση της συσκευής εκτός εγγύησης.Δεν γνωρίζω ακριβώς το κόστος αλλά μπορείς να το το μάθεις εύκολα με ένα τηλέφωνο σε κάποιον εξουσιοδοτημενο όπως infoquest, document, κλπ και σίγουρα δεν θα σου αρέσει αυτό που θα ακούσεις...

Τελευταία επεξεργασία από: Slacker, 25/05/2017 - 03:49


#5   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/05/2017 - 05:59

Προηγήθηκε κάποια κάποια πτώση στο κινητό; Υγρασία ή οτιδήποτε άλλο;; Πως γίνεται να χαλάει χωρίς καν να τη χρησιμοποιεί; Έχω αγοράσει και εγώ το touch r για τον ίδιο ακριβώς λόγο!


Sent from my 4s 7.1,1 using Tapatalk!

#6   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 25/05/2017 - 11:40

Κι εγω στο 5s μου στην 9.3.3 jailbreak έχω αγορασμένο το tage για να μην πατάω home button

Τι να πω ίσως ήταν η ώρα του


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#7   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/05/2017 - 12:13

Παιδιά το Home button/touch Id είναι και αυτό ένα κύκλωμα με κάποια parts να βρίσκονται στο ίδιο το κουμπί όπως πυκνωτές αντιστασεις κλπ. μπορεί να υπάρξει αστοχία χωρίς να υπάρχει χρήση δηλαδή σε κάποιες περιπτώσεις δεν χαλάει το μηχανικό μέρος του κουμπιού αλλά κάποιο άλλο κομμάτι του κυκλώματος.

#8   NIKOSTITO

NIKOSTITO

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2017 - 12:33

Προηγήθηκε κάποια κάποια πτώση στο κινητό; Υγρασία ή οτιδήποτε άλλο;; Πως γίνεται να χαλάει χωρίς καν να τη χρησιμοποιεί; Έχω αγοράσει και εγώ το touch r για τον ίδιο ακριβώς λόγο!


Sent from my 4s 7.1,1 using Tapatalk!

Καμια πτωση αυτο ειναι το περιεργο....

Ισως το ανοιξω το κινητο να δω μηπως εχει μετακινηθει το καλωδιο του touch id...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες