Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με voice κλησεις - ΚΑΜΜΙΑ λογικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/05/2017 - 10:41

λοιπον..εχω iphone 7 plus με 10.3.1 iOS. εδω και 2 μερες οταν παιρνω ή με παιρνουν τηλεφωνο (voice call) δεν ακουω χριστο ουτε με ακουνε(ανοιχτη ακροαση ουτε μικροφωνο και ακουστικο)..απλα ακουω οταν μιλαω ξανα τη φωνη μου (echo)..ΜΟΝΟ οταν μιλαω με αλλο κινητο νουμερο εχω το θεμα αυτο..με σταθερα νουμερα δουλευει κανονικα. το μικροφωνο, το ακουστικο, και η ανοικτη ακροαση λειτουργουν κανονικα με internet calls..facetime, viber, whatsapp, skype..και voice calls σε σταθερα νουμερα...

 

δεν εχω καταφερει να βρω καπου αντιστοιχο προβλημα (ισως ειναι και δυσκολο να το περιγραψω στο search)..ειχε κανεις αντιστοιχο θεμα?

ευχαριστω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/05/2017 - 11:20

λοιπον..εχω iphone 7 plus με 10.3.1 iOS. εδω και 2 μερες οταν παιρνω ή με παιρνουν τηλεφωνο (voice call) δεν ακουω χριστο ουτε με ακουνε(ανοιχτη ακροαση ουτε μικροφωνο και ακουστικο)..απλα ακουω οταν μιλαω ξανα τη φωνη μου (echo)..ΜΟΝΟ οταν μιλαω με αλλο κινητο νουμερο εχω το θεμα αυτο..με σταθερα νουμερα δουλευει κανονικα. το μικροφωνο, το ακουστικο, και η ανοικτη ακροαση λειτουργουν κανονικα με internet calls..facetime, viber, whatsapp, skype..και voice calls σε σταθερα νουμερα...

 

δεν εχω καταφερει να βρω καπου αντιστοιχο προβλημα (ισως ειναι και δυσκολο να το περιγραψω στο search)..ειχε κανεις αντιστοιχο θεμα?

ευχαριστω

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις ένα reset network settings? Το μόνο που θα χάσεις είναι οι κωδικοί από τα Wi-Fi που έχεις μπει. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/05/2017 - 01:27

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις ένα reset network settings? Το μόνο που θα χάσεις είναι οι κωδικοί από τα Wi-Fi που έχεις μπει. 

ναι, δεν αλλαξε κατι δυστυχως..θα κανω setup as new τωρα και βλεπουμε.. ευχαριστω πολυ παντως!



#4   kmeletis

kmeletis

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2017 - 15:12

ναι, δεν αλλαξε κατι δυστυχως..θα κανω setup as new τωρα και βλεπουμε.. ευχαριστω πολυ παντως!

 

δοκίμασε να αλλάξεις και κάρτα SIM νέα ή αν έχει κανένας φίλος σου nano SIM δοκίμασε να βάλεις την δική του. Πάντως είναι πολύ περίεργο...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες