Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με macbook pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/06/2017 - 18:16

Καλησπερα . Με ειχε ενημερωσει για τις τιμες ειχα συμφωνησει και μου το ειπε πριν το αλλαξει στο τελος του ωραριου το Σαββατο . Το backlight ομως δουλευει και πριν λογο που του το ειπα μου ειπε οτι μαλλον ο φωτισμος του χωρου δεν τον αφησε να το δει !!!! Λιγο με την παλαμη αν σκιασουμε και στον ηλιο φαινεται αν δουλευει του ειπα

 

Οχι ...Μιλαω για easy service στο Μαρουσι  και το μηχανημα αυτο πια δεν υποστηριζεται απο τον περασμενο μηνα απο τα επισημα service . Ειναι το Mid2010

 

http://www.macuser.g..._13-2010-25261/

 

Mου ειπε πτο εχει οξυδωθει  η lcd οθονη

Άρα στο είπε πριν το παραλάβεις επισκευασμένο. Το θέμα είναι πως, αφού λες ότι δεν το είχε αυτό το πρόβλημα έπρεπε εκείνη την ώρα να μην το παραλάβαινες - αν πίστευες ότι ευθύνεται το κατάστημα. Από την στιγμή που στο ανέφεραν έστω και προφορικά και το παρέλαβες είναι σαν να το δέχτηκες. 

 

Πέρα απο αυτό, όπως διάβασα και στο fb μάλλον είχε υγρασία η οποία μερικές φορές δεν εμφανίζεται. Και δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση. Γιατί εδώ μιλάμε για πρόβλημα υγρασίας. Απορώ πως δεν το κατάλαβαν σε αυτό το σερβις και να στο πούνε εξαρχής παρά μόνο άλλαξαν το ελαττωματικό εξάρτημα (ένα από αυτά).

Δυστυχώς, αν είναι υγρασία μάλλον μιλάμε πλέον για αντικατάσταση οθόνης!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Giannis58

Giannis58

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2017 - 18:21

Άρα στο είπε πριν το παραλάβεις επισκευασμένο. Το θέμα είναι πως, αφού λες ότι δεν το είχε αυτό το πρόβλημα έπρεπε εκείνη την ώρα να μην το παραλάβαινες - αν πίστευες ότι ευθύνεται το κατάστημα. Από την στιγμή που στο ανέφεραν έστω και προφορικά και το παρέλαβες είναι σαν να το δέχτηκες. 

 

Πέρα απο αυτό, όπως διάβασα και στο fb μάλλον είχε υγρασία η οποία μερικές φορές δεν εμφανίζεται. Και δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση. Γιατί εδώ μιλάμε για πρόβλημα υγρασίας. Απορώ πως δεν το κατάλαβαν σε αυτό το σερβις και να στο πούνε εξαρχής παρά μόνο άλλαξαν το ελαττωματικό εξάρτημα (ένα από αυτά).

Δυστυχώς, αν είναι υγρασία μάλλον μιλάμε πλέον για αντικατάσταση οθόνης!

Εγραψα νομιζω οτι το πηρα και το ειδα μολις πηγα σπιτι αλλα ηταν  Σαββατο 4μμ και ειχαν κλεισει .

 

Δεν μου ειπε για το προβλημα που εχει αλλα για backlight  που δουλευει μια χαρα .



#18   Giannis58

Giannis58

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2017 - 16:23

Πολυ φοβαμαι οτι κατι επαιξε με την οθονη.....

Οσο κουφο και αν ακουγεται αυτο οτι   ισως να μου αλλαξαν και οθονη .

Σημερα που ασχοληθηκε η κορη μου μηπως και βρει λυση μου ειπε οτι η οθονη εχει χασει την φωτεινοτητα της οσο και αν την ρυθμιζει και μοιαζει σαν κιτρινισμενη απο τσσγαρο η απεικονηση που δειχνει και οχι μονο κατω χαμηλα . Δεν εχει καμμια σχεση με την οθονη που ειχε  πριν κολησει το mac και το βγαλει απο το ρευμα για να σβησει.

Φοβαμαι οτι ουτε τροπος να το αποδειξω υπαρχει ουτε να ειμαι 100% σιγουρος.

Για oem οθονες ξερει καποιος κατι ? Κοστος , εγγυηση κλπ ? Ευχαριστω.

 



#19   Giannis58

Giannis58

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2017 - 15:19

Αλλαχτηκε η οθονη απο irepair 160 ευρω ανταλλακτικο και εργασια και ολα καλα .

Συνημμένα αρχεία






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες