Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/06/2017 - 14:21

Ναι αν κ πιο γενικό ( εννοω με πιο πολλα πράγματα ) φαίνεται οκ, θα το τεσταρω αμεσα , ευχαριστω πολυ


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk


Ναι το ξερω, για να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να προτεινεις καποιος κατι καλυτερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2017 - 16:00

Όντως κ εγώ με τα φαρμακεία ρε γμτ όπως κ το εορτές ειχα βολευτει τρομερά.Κρίμα...

Ειδικά αν τσεκάρεις συχνα για φάρμακα με μικρό παιδί ή κ ηλικιωμενους ανθρώπους βολευε σε ταχυτητα, χαρτες κτλ.

Κάτι ανάλογο έχουμε σε App? Μη δαιδαλώδη δλδ με τις ινφο που θελουνε;




Sent from my iPhone 7 using Tapatalk


iTunes Link
Big things have small beginnings

#408   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/06/2017 - 18:30

Συνέχεια στις ανακαλύψεις νέων χαρακτηριστικών του iOS 11 με την εφαρμογή Messages όπου η Apple έχει προσθέσει 2 νέα εφέ πλήρους οθόνης. Το Echo (προβολή με ηχώ) και Spotlight (προβολή με προβολέα) εφέ.

 

Με τα εφέ πλήρους οθόνης, μπορείτε να ζωντανεύετε την οθόνη σας με μπαλόνια, κομφετί και πολλά άλλα. Για να στείλετε ένα εφέ πλήρους οθόνης, ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

  • Ανοίξτε τα Μηνύματα.
  • Πατήστε ios7_compose_icon.png και καταχωρίστε μια επαφή ή μεταβείτε σε μια υπάρχουσα συζήτηση.
  • Καταχωρίστε το μήνυμά σας.
  • Πατήστε παρατεταμένα ios10-messages-imessage-send-message-ico και μετά πατήστε "Οθόνη".
  • Σαρώστε προς τα αριστερά, για να δείτε εφέ πλήρους οθόνης, όπως μπαλόνια, κομφετί και πυροτεχνήματα.
  • Πατήστε ios10-messages-imessage-send-message-ico για αποστολή.

Παρακολουθήστε τα 2 νέα εφέ πλήρους οθόνης του Messages.app στο iOS 11:

 

 

 

Διαβάστε επίσης:


Behind the Scenes...

#409   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/06/2017 - 20:52

Παντως σε μενα στο air μουχει κανει αρκετα κολλημματα, ελεω 1ης beta γιαυτο και επαναλαμβανω ειδικα στο iphone περαστε το ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ και μαλιστα θα ελεγα να μην το περασετε αν ειναι η βασικη σας συσκευη.
Σε εμενα πχ ενω γενικα προσεχω παρα πολυ το air για το πως το φορτιζω, με την νεα beta εχω θεμα με το οτι πολλες φορες σκαλωνει και δειχνει οτι δεν φορτιζει..
Τρωει ενα hard reset και στρωνει.. Οπως επισης καμμια φορα η νεα μπαρα εφαρμογων κολλαει και ενω το εχω οριζοντιο προσανατολισμο, η μπαρα παραμενει για λιγο καθετη...
Με το ζορι κρατηθηκα σημερα να μην επιστρεψω γιατι πολυ απλα το ipad δεν ειναι και iphone που αναγκαστικα ειναι πιο αναγκαιο να μην τρωωει κολλημματα

Επισης εχω ηδη διαβασει σε πολλες site αλλα και σε group στο fb οτι υπαρχουν πολλοι που φωναζουν να μην βιαστει κανεις ειδικα στο iphone του να την περασει...
Τα κολλημματα ειναι αρκετα - γιατι ειδικα η 1η beta αφορα developers και τα πισωγυρισματα ειναι συχνα..
Οποτε παιδες καλυτερα, γνωμη μου, να περιμενουμε και κανα δυο betes ακομα ωστε να στρωσει λιγο το πραγμα…

thanx και σορυ για το γραμμα :)

#410   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/06/2017 - 07:55

https://youtu.be/oYe_GhAYKhM

 

Αξιζει τελικα να περαστει ακομη ή οχι?

 

Καλημερα



#411   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/06/2017 - 08:40

ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα την αξια.  Εγω θα την οριζα σαν την διαφορα του τι κερδιζεις πλην του τι χανεις. Αν το προσημο ειναι θετικο, αξιζει, αν οχι δεν αξιζει.


legit


#412   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 09/06/2017 - 08:55

Ειναι δυνατον να μην αναβαθμιζουν τοσο καλες εφαρμογες οπως τα farmakeia και το eortes, εκατομμυριουχο, efuel κλπ; Κριμα ειναι...

Επειδή την εφαρμογή αυτή τη χρησιμοποιώ και εγώ πάρα πολύ (farmakeia), έστειλα χτες e-mail στην ομάδα που την αναπτύσσει και μου έστειλαν πριν από λίγο ότι γνωρίζουν για την ασυμβατότητα και ότι έχουν δρομολογήσει το update. Απλά λόγω των δυνατοτήτων που έχει, θα πρέπει να γίνει σχεδόν από το μηδέν και αυτό θέλει κάποιο χρόνο...

 

Για να δούμε γιατί είναι από τις καλύτερες εφαρμογές που είχα χρησιμοποιήσει!!



#413   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/06/2017 - 09:06

ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα την αξια.  Εγω θα την οριζα σαν την διαφορα του τι κερδιζεις πλην του τι χανεις. Αν το προσημο ειναι θετικο, αξιζει, αν οχι δεν αξιζει.

Εγω που ειμαι "αρρωστακι" με τις beta επειδη το jb γενικα το αποφευγω (εχω φαει πακετα στο παρελθον και θελω να μην εχω παλι θεματα) ειναι η 1η beta για την οποια οπως ξαναειπα δεν θα ελεγα να βιαστουμε να την περασουμε..

Πιστευω οτι στις επομενες λογικα θα στρωσει το θεμα οποτε τοτε η διαφορα του κερδους θα ειναι σιγουρα υπερ του 11 :)

Καλημερα



#414   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/06/2017 - 10:10

Εγω που ειμαι "αρρωστακι" με τις beta επειδη το jb γενικα το αποφευγω (εχω φαει πακετα στο παρελθον και θελω να μην εχω παλι θεματα) ειναι η 1η beta για την οποια οπως ξαναειπα δεν θα ελεγα να βιαστουμε να την περασουμε..
Πιστευω οτι στις επομενες λογικα θα στρωσει το θεμα οποτε τοτε η διαφορα του κερδους θα ειναι σιγουρα υπερ του 11 :)
Καλημερα

θυμαμαι περσυ τουλάχιστον στο iOS 10 μετά την 4 beta είχαν στρώσει κάποια θεματάκια που είχε

Παντα εξαρτάται πως περνάς κάτι και αλλιως ειναι σε καθαρή συσκευή που πιστεύω ότι θα κάτσει και καλύτερα κάποια beta

Αρκετοι τρέχουν για οτι το καινουργειο χωρίς να σκέφτονται ξέρω πως θα γυρίσω πίσω αν χρειαστεί


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#415   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/06/2017 - 10:14

θυμαμαι περσυ τουλάχιστον στο iOS 10 μετά την 4 beta είχαν στρώσει κάποια θεματάκια που είχε

Παντα εξαρτάται πως περνάς κάτι και αλλιως ειναι σε καθαρή συσκευή που πιστεύω ότι θα κάτσει και καλύτερα κάποια beta

Αρκετοι τρέχουν για οτι το καινουργειο χωρίς να σκέφτονται ξέρω πως θα γυρίσω πίσω αν χρειαστεί


Rafael Nadal

Εγω παλι θυμαμαι οτι απο την 2η Beta της 10αρας τα πραγματα ηταν οκ..Την ειχα περασει στο 6s και μια χαρα δουλευε

Τωρα πια δεν το σκεφτομαι και οπως σωστα ειπες φιλε παντα πρεπει ναχουμε καβατζα backup πριν παμε στην 11αρα ωστε να τα ξαναβρουμε οταν επιστρεψουμε.

Αντε να δουμε ποτε θα ερθει η 2η beta



#416   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/06/2017 - 10:19

Εγω παλι θυμαμαι οτι απο την 2η Beta της 10αρας τα πραγματα ηταν οκ..Την ειχα περασει στο 6s και μια χαρα δουλευε
Τωρα πια δεν το σκεφτομαι και οπως σωστα ειπες φιλε παντα πρεπει ναχουμε καβατζα backup πριν παμε στην 11αρα ωστε να τα ξαναβρουμε οταν επιστρεψουμε.
Αντε να δουμε ποτε θα ερθει η 2η beta

μια βδομάδα μετά θα βγει από την μέρα που δώθηκε η πρώτη beta

Πρέπει να θυμάσαι λάθος γιατί είχε τρελό πρόβλημα η μπαταρία τότε στο iOS 10

Γι αυτό κι έλεγα να μην περαστεί στις βασικές σας συσκευές

Θέλοντας και μη θα χει θέματα μικρά μεγάλα γι αυτό και λέγεται beta και δεν λέγεται κάπως αλλιως




Rafael Nadal
Rafael Nadal

#417   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2017 - 12:24

Εγω δεν την παλεψα με την πρωτη beta ios11. πολλα bugs και κολληματα σε iphone7 plus. To γυρισα στην 10.3.3 beta και ολα κομπλε



#418   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 09/06/2017 - 14:29

Εγω δεν την παλεψα με την πρωτη beta ios11. πολλα bugs και κολληματα σε iphone7 plus. To γυρισα στην 10.3.3 beta και ολα κομπλε

το παραλογο ηταν να την παλευες


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#419   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/06/2017 - 15:40

Εγω δεν την παλεψα με την πρωτη beta ios11. πολλα bugs και κολληματα σε iphone7 plus. To γυρισα στην 10.3.3 beta και ολα κομπλε


Επιστρεφω και γω φιλε…
Μονοδρομος
Μουχει σπασει τα νευρα!
70% χθες βραδυ η μπαταρια, το κλεινω και το ανοιγω σημερα και μου λεει 1%
Hard reset κλασικα και στην αρχη δεν δεχεται καν τον φορτιστη του και μετα αρχιζει να φορτιζει απο το 12%……
Ουτε πνευμα να ειχε μπει μεσα στο air xaxaxa

#420   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/06/2017 - 15:42

Επιστρεφω και γω φιλε…
Μονοδρομος
Μουχει σπασει τα νευρα!
70% χθες βραδυ η μπαταρια, το κλεινω και το ανοιγω σημερα και μου λεει 1%
Hard reset κλασικα και στην αρχη δεν δεχεται καν τον φορτιστη του και μετα αρχιζει να φορτιζει απο το 12%……
Ουτε πνευμα να ειχε μπει μεσα στο air xaxaxa

τι σε πειράζει αφού το έχεις για τεστ

Χαχαχαχαχαχαχαχ

Όλοι η εάν όχι όλοι ακόμα την περάσατε ταλαιπωρηθήκαμε και πάλι ξανά πίσω


Rafael Nadal
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες