Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Please log in to reply
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2017 - 08:45

 

 


Έτσι είναι, δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει... Εγώ βάζω τις beta για να τις δω μόνο και μετά από μια μέρα τις βγάζω, αυτό ήταν κάτι που δεν περίμενα και σίγουρα δεν αξίζει την όλη αναστάτωση. Είμαι χωρίς τηλέφωνο ακόμα.


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 23/06/2017 - 08:45.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2017 - 09:06

 

Έτσι είναι, δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει... Εγώ βάζω τις beta για να τις δω μόνο και μετά από μια μέρα τις βγάζω, αυτό ήταν κάτι που δεν περίμενα και σίγουρα δεν αξίζει την όλη αναστάτωση. Είμαι χωρίς τηλέφωνο ακόμα.

 

Και εγω που εχω κολλημα και μαρεσει να τις κατεβαζω, με την beta 1 ειχα τρελα θεματα..

Την περασα σε air για να τεσταρω και ξαναγυρισα

 

Τελικα για το τηλεφωνο πρεπει να περιμενουμε γιατι άλλο να μην εχεις πχ ipad και άλλο να μην εχεις τηλεφωνο..

Προσπαθησε να σβησεις το προφιλ και γυρνα στην beta 1 τουλαχιστον

Ενημερωσε μας οτι και αν καταφερεις

καλημερα 



#498   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2017 - 09:14

Και εγω που εχω κολλημα και μαρεσει να τις κατεβαζω, με την beta 1 ειχα τρελα θεματα..

Την περασα σε air για να τεσταρω και ξαναγυρισα

 

Τελικα για το τηλεφωνο πρεπει να περιμενουμε γιατι άλλο να μην εχεις πχ ipad και άλλο να μην εχεις τηλεφωνο..

Προσπαθησε να σβησεις το προφιλ και γυρνα στην beta 1 τουλαχιστον

Ενημερωσε μας οτι και αν καταφερεις

καλημερα 

Καλημέρα!

 

Το προφίλ το είχα διαγράψει ήδη πριν κάνω restore στη 10... Για την ώρα κατάφερα ευτυχώς να περάσω τη beta 2 μέσω iTunes, παρ'όλο που δεν έχω προφίλ εγκατεστημένο αλλά ούτε Developer account.

 

Κατεβάζω τη beta 1 τώρα, γιατί διάβασα ότι αν βάλεις αυτή μέσω iTunes, μετά μπορείς να ξαναγυρίσεις στο 10.3.2.

 

Γολγοθάς πρωί-πρωί...



#499   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2017 - 09:20

Καλημέρα!

 

Το προφίλ το είχα διαγράψει ήδη πριν κάνω restore στη 10... Για την ώρα κατάφερα ευτυχώς να περάσω τη beta 2 μέσω iTunes, παρ'όλο που δεν έχω προφίλ εγκατεστημένο αλλά ούτε Developer account.

 

Κατεβάζω τη beta 1 τώρα, γιατί διάβασα ότι αν βάλεις αυτή μέσω iTunes, μετά μπορείς να ξαναγυρίσεις στο 10.3.2.

 

Γολγοθάς πρωί-πρωί...

Υποτιθεται οι beta δινονται επισημα απο την μαμα εταιρεια και δεν ειναι τιποτα jb ωστε να υπαρχει τετοιο θεμα....

Μου κανει εντυπωση που δεν αφηνει το πισωγυρισμα...Σε ολες τις beta που εχω κατεβασει απο την 9 και μετα, πρωτη φορα δεν αφηνει την επιστροφη...

 

Καλη επιτυχια και αν τα καταφερεις ενημερωσε το πως ξαναγυρισες (καλο ειναι αναλυτικα για οποιον τραβηξει τον ιδιο γολγοθα)..

 

Υπομονη...



#500   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2017 - 09:42

Υποτιθεται οι beta δινονται επισημα απο την μαμα εταιρεια και δεν ειναι τιποτα jb ωστε να υπαρχει τετοιο θεμα....

Μου κανει εντυπωση που δεν αφηνει το πισωγυρισμα...Σε ολες τις beta που εχω κατεβασει απο την 9 και μετα, πρωτη φορα δεν αφηνει την επιστροφη...

 

Καλη επιτυχια και αν τα καταφερεις ενημερωσε το πως ξαναγυρισες (καλο ειναι αναλυτικα για οποιον τραβηξει τον ιδιο γολγοθα)..

 

Υπομονη...

Οι public beta είναι αυτές που σίγουρα δεν έχουν περιορισμό...

Νομίζω δε μπορείς να βάλεις beta που προορίζεται για developer account, χωρίς να έχεις profile εγκατεστημένο ή developer account ενεργό. Τώρα βέβαια το ότι σε μένα πέρασε η developer beta μέσω iTunes χωρίς να έχω τίποτα από τα δύο, μάλλον αποδεικνύει το αντίθετο.

 

Πάντως κατάφερα επιτυχώς να κάνω restore στο 10.3.2 ως εξής:

 

Κατέβασα αυτό το IPSW: http://www.ipodhacks...he-air-profile/

 

Έβαλα DFU και το πέρασα με Restore.

 

Μόλις άνοιξε το iPhone στη setup screen, ξαναέβαλα DFU και πέρασα με Restore το 10.3.2 (δεν κατέβασα το αρχείο, το είχε ήδη κατεβασμένο το iTunes)

 

Τώρα κάνει επαναφορά από iCloud backup, οπότε τέλος καλό, όλα καλά!


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 23/06/2017 - 09:48.


#501   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:05

Οι public beta είναι αυτές που σίγουρα δεν έχουν περιορισμό...

Νομίζω δε μπορείς να βάλεις beta που προορίζεται για developer account, χωρίς να έχεις profile εγκατεστημένο ή developer account ενεργό. Τώρα βέβαια το ότι σε μένα πέρασε η developer beta μέσω iTunes χωρίς να έχω τίποτα από τα δύο, μάλλον αποδεικνύει το αντίθετο.

 

Πάντως κατάφερα επιτυχώς να κάνω restore στο 10.3.2 ως εξής:

 

Κατέβασα αυτό το IPSW: http://www.ipodhacks...he-air-profile/

 

Έβαλα DFU και το πέρασα με Restore.

 

Μόλις άνοιξε το iPhone στη setup screen, ξαναέβαλα DFU και πέρασα με Restore το 10.3.2 (δεν κατέβασα το αρχείο, το είχε ήδη κατεβασμένο το iTunes)

 

Τώρα κάνει επαναφορά από iCloud backup, οπότε τέλος καλό, όλα καλά!

Έπαθα χθες το βράδυ ακριβώς το ίδιο πράγμα... Σε ευχαριστώ πολύ για την λύση που παρέχεις. Κατεβάζω ήδη το ipsw της 10.3.3! Ελπίζω να φτιάξει και το δικό μου...



#502   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3,911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:08

Ναι ρε παιδια, σε αφηνει να γυρισεις πισω, αρκει να μην γυρισεις με backup του 11. Αν εχεις backup απο την εκδοση που θες να γυρισεις σε αφηνει να το κανεις. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#503   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:11

 

 

Πάντως κατάφερα επιτυχώς να κάνω restore στο 10.3.2 ως εξής:

 

Κατέβασα αυτό το IPSW: http://www.ipodhacks...he-air-profile/

 

Έβαλα DFU και το πέρασα με Restore.

 

Μόλις άνοιξε το iPhone στη setup screen, ξαναέβαλα DFU και πέρασα με Restore το 10.3.2 (δεν κατέβασα το αρχείο, το είχε ήδη κατεβασμένο το iTunes)

 

Τώρα κάνει επαναφορά από iCloud backup, οπότε τέλος καλό, όλα καλά!

To ιδιο εκανα και εγω ακριβως οταν γυρισα..

DFU mode και ξερο ψωμι, και μεχρι να ανοιξει λιγακι ετρεμα μπας και κανω καμμια πατατια 

:)

 

Τωρα βεβαια να θες να ξαναbetaρεις, πας στην 10.3.3 που ειναι σαφως καλυτερη!


Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 23/06/2017 - 10:13.


#504   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:17

Ναι ρε παιδια, σε αφηνει να γυρισεις πισω, αρκει να μην γυρισεις με backup του 11. Αν εχεις backup απο την εκδοση που θες να γυρισεις σε αφηνει να το κανεις. 

Λάθος, δεν παίζει ρόλο... Το τηλέφωνο brickαρει anyway, συγκεκριμένα εγώ πάντα κλείνω το διακόπτη του iCloud backup πριν περάσω οποιαδήποτε beta. Ούτως ή άλλως εδώ δε λέμε απλά ότι δε σε αφήνει να επαναφέρεις backup της 11, δεν ανοίγει καν η συσκευή...



#505   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3,911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:40

Λάθος, δεν παίζει ρόλο... Το τηλέφωνο brickαρει anyway, συγκεκριμένα εγώ πάντα κλείνω το διακόπτη του iCloud backup πριν περάσω οποιαδήποτε beta. Ούτως ή άλλως εδώ δε λέμε απλά ότι δε σε αφήνει να επαναφέρεις backup της 11, δεν ανοίγει καν η συσκευή...



Μα κ εγώ έβαλα την 11 κ τώρα είμαι στην 10. Μπόρεσα να γυρίσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#506   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:52

Οι public beta είναι αυτές που σίγουρα δεν έχουν περιορισμό...

Νομίζω δε μπορείς να βάλεις beta που προορίζεται για developer account, χωρίς να έχεις profile εγκατεστημένο ή developer account ενεργό. Τώρα βέβαια το ότι σε μένα πέρασε η developer beta μέσω iTunes χωρίς να έχω τίποτα από τα δύο, μάλλον αποδεικνύει το αντίθετο.

 

Πάντως κατάφερα επιτυχώς να κάνω restore στο 10.3.2 ως εξής:

 

Κατέβασα αυτό το IPSW: http://www.ipodhacks...he-air-profile/

 

Έβαλα DFU και το πέρασα με Restore.

 

Μόλις άνοιξε το iPhone στη setup screen, ξαναέβαλα DFU και πέρασα με Restore το 10.3.2 (δεν κατέβασα το αρχείο, το είχε ήδη κατεβασμένο το iTunes)

 

Τώρα κάνει επαναφορά από iCloud backup, οπότε τέλος καλό, όλα καλά!

Κατέβασα το ipsw της 10.3.3 beta αλλά το itunes μου βγαζει error 4014 πριν καν ξεκινησει το restore. Το κινητό είναι σε dfu. Διαβάζοντας τα προηγούμενα ποστς σου μάλλον πρέπει υποχρεωτικά να πάω πρώτα σε iOS 11 beta 2 με restore και μετα στην 10.3.3, σωστά;



#507   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/06/2017 - 11:00

Για να μη παιδεύεστε τσάμπα, εφόσον το PC σας βλέπει τη συσκευή, δε χρειάζεται κανένα DFU.

 

Όπως επίσης και αλχημείες με πέρασμα της #2 Beta απο iOS 11.

 

Κατευθείαν στη 10.3.1 ή 10.3.2 που έχει πρόβλημα κατανάλωσης.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#508   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/06/2017 - 11:03

Για να μη παιδεύεστε τσάμπα, εφόσον το PC σας βλέπει τη συσκευή, δε χρειάζεται κανένα DFU.

 

Όπως επίσης και αλχημείες με πέρασμα της #2 Beta απο iOS 11.

 

Κατευθείαν στη 10.3.1 ή 10.3.2 που έχει πρόβλημα κατανάλωσης.

Μα το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει το κινητό μετά από το restore στην 10.3.2. Το δοκίμασα και με απλό restore απο recovery mode (εκεί που καταλήγει το iPhone να είναι), το δοκίμασα και απο DFU, τίποτα! Με το που τελειώνει το restore το κινητό μπαίνει πάλι σε recovery mode και δείχνει την οθόνη connect to iTunes. Για περισσότερες πληροφορίες κοιτάξτε το λινκ που έδωσε η soniasim από το thread στο macrumors...



#509   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/06/2017 - 11:08

Αν καταλήξει σε Recovery, να το βάλεις σε DFU. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος.

 

Όσο για το Macrumors δε βλέπω κάτι περίεργο. Υπάρχουν σχόλια που πήγαν χωρίς θέμα στη 10.3.2.

 

Κατέβασε και πέρασε τη 10.3.1.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#510   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/06/2017 - 11:14

Αν καταλήξει σε Recovery, να το βάλεις σε DFU. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος.

 

Όσο για το Macrumors δε βλέπω κάτι περίεργο. Υπάρχουν σχόλια που πήγαν χωρίς θέμα στη 10.3.2.

 

Κατέβασε και πέρασε τη 10.3.1.

Ναι το κινητό καταλήγει σε recovery μετά από κάθε restore στην 10.3.2 είτε από recovery είτε από dfu... Στο macrumors η λύση που προτείνουν είναι restore από ipsw για την beta 2, μετά restore από ipsw για την beta 1 και μετά restore στην 10.3.2. Προφανώς και είναι θέμα της beta 2 να μην σε αφήνει να γυρίσεις στην 10. Όσοι το δοκιμάσατε και γυρίσατε κανονικά στην 10, λογικά θα τρέχατε την πρώτη beta του 11.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες