Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Popping Sound MBP


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/06/2017 - 11:06

Καλησπέρα σας,

 

δυστυχώς αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με πολύ κόσμο ως παρακάτω :

 

https://discussions....tart=0&tstart=0

 

το ζήτημα είναι, πως μπορώ να κινηθώ στην Ελλάδα? 

 

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/06/2017 - 11:11

Καλησπέρα σας,

 

δυστυχώς αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με πολύ κόσμο ως παρακάτω :

 

https://discussions....tart=0&tstart=0

 

το ζήτημα είναι, πως μπορώ να κινηθώ στην Ελλάδα? 

 

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το κακό είναι ότι δεν είδα και κάποιον να το πήγε πίσω και να του το άλλαξαν στο Apple Store.


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/06/2017 - 11:47

Το κακό είναι ότι δεν είδα και κάποιον να το πήγε πίσω και να του το άλλαξαν στο Apple Store.

όχι έχεις δίκιο, εγώ τι μπορώ να κάνω από την πλευρά μου στην Ελλάδα? να ανοίξω και εγώ θέμα στο Us community? το λαπτοπ το πήρα από N.Ορλεάνη, μήπως κάνει investigation η Apple κάποια στιγμή. Η να το πάω σε κανένα istorm μήπως έχουν κάποια λύση ?



#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/06/2017 - 12:16

όχι έχεις δίκιο, εγώ τι μπορώ να κάνω από την πλευρά μου στην Ελλάδα? να ανοίξω και εγώ θέμα στο Us community? το λαπτοπ το πήρα από N.Ορλεάνη, μήπως κάνει investigation η Apple κάποια στιγμή. Η να το πάω σε κανένα istorm μήπως έχουν κάποια λύση ?

Καλά για iStorm ξέχασε το, τσάμπα ο κόπος. Άνοιξε ένα case όπως είπες να δεις τι θα σου πούνε και κάνε αναφορά ότι στην κοινότητα της Apple είναι κι άλλοι που έχουν το ίδιο θέμα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#5   nkarafo

nkarafo

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/06/2017 - 16:03

Εγώ δεν είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα αλλά είχα κάτι ενοχλητικούς θορύβους και δεν μπορούσα να καταλάβω τι έφταιγε. Αν ήταν σκληρός δίσκος ή τα ανεμιστηράκια. Μου το έκανε σε τακτά χρονικά διαστήματα όταν λειτουργούσε και ήταν συνεχές ο θόρυβος. Αυτό κράτησε για 2-3 μήνες και τελικά έφτιαξε μόνο του. Έλεγα συνέχεια να το πάω για service αλλά όλο κάτι παρουσιαζόταν και χρειαζόμουν το mac και μετά δεν θα είχα υπολογιστή γιατί ίσως να το άφηνα και δεν ξέρω πότε θα το έφτιαχναν. Είχα πάρει και στην αντιπροσωπεία και μετά πήρα στο isystem που είναι στο Χαλάνδρι. Αν έχεις apple care και είναι εντός εγγύησης, πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο από που το έχεις αγοράσει. Αν δεν έχεις, τότε πες τους ότι δεν είναι δικό σου φταίξιμο και γιατί να χρειαστεί να πληρώσεις αν σου πουν κάτι. Για πάρε στο isystem και εκεί να δεις τι θα σου πουν.



#6   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/06/2017 - 16:15

Εγώ δεν είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα αλλά είχα κάτι ενοχλητικούς θορύβους και δεν μπορούσα να καταλάβω τι έφταιγε. Αν ήταν σκληρός δίσκος ή τα ανεμιστηράκια. Μου το έκανε σε τακτά χρονικά διαστήματα όταν λειτουργούσε και ήταν συνεχές ο θόρυβος. Αυτό κράτησε για 2-3 μήνες και τελικά έφτιαξε μόνο του. Έλεγα συνέχεια να το πάω για service αλλά όλο κάτι παρουσιαζόταν και χρειαζόμουν το mac και μετά δεν θα είχα υπολογιστή γιατί ίσως να το άφηνα και δεν ξέρω πότε θα το έφτιαχναν. Είχα πάρει και στην αντιπροσωπεία και μετά πήρα στο isystem που είναι στο Χαλάνδρι. Αν έχεις apple care και είναι εντός εγγύησης, πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο από που το έχεις αγοράσει. Αν δεν έχεις, τότε πες τους ότι δεν είναι δικό σου φταίξιμο και γιατί να χρειαστεί να πληρώσεις αν σου πουν κάτι. Για πάρε στο isystem και εκεί να δεις τι θα σου πουν.

Καλησπέρα, το λάπτοπ αγοράστηκε Ιανουάριο MBP 15'' από Νέα Ορλεάνη, θα δοκιμάσω να καλέσω και θα σου πω...σε ευχαριστώ για την απάντηση.

υ.γ. είδα στο forum της Apple οτι ο ελέγχουν και θα έχουν μάλλον απάντηση μέχρι τέλος του μήνα.



#7   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/06/2017 - 11:00

Καλησπέρα, πήγα iStorm στο Golden Hall και μου πρότειναν να το πάω κατευθείαν στην infoquest για να γλιτώσω 1-2 μέρες αναμονής, Το mbp ειναι σε ΑΨΟΓΗ κατάσταση, θεωρείτε οτι υπάρχει φόβος να το γρατσουνήσουν όταν το δουν? μάλλον δεν έχω άλλη επιλογή παρά να το πάω






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες