Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Shop & Ship by Aramex ΜΟΝΟ με $1 για ΠΑΝΤΑ!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/02/2019 - 13:07

Πως ακριβώς έφτασε τα 85 ευρώ? Από την στιγμή που φεύγει απο την πρώτη διεύθυνση ανοίγει το σύστημα για online πληρωμή οπότε πληρώνεις επιτόπου το ποσό.

Δεν νομίζω τα 85 ευρώ να αφορούν την διαδρομή, αλλά το βάρους του πακέτου. Εδώ όντως θα συμφωνήσω, αύξησαν κατά πολύ τις τιμές.

 

 

Καπου 4-5 κιλα ηταν

Η πληρωμη εγινε αντικαταβολη

Το περιστατικο συνεβει περσι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/02/2019 - 13:09

@MethAvrio: Στο ίδιο δέμα βρίσκονταν όλα και αυτό ήταν που μου έκανε εξ αρχής την εντύπωση.

#48   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2019 - 13:16

Καπου 4-5 κιλα ηταν

Η πληρωμη εγινε αντικαταβολη

Το περιστατικο συνεβει περσι

Λόγο των κιλών είναι τότε.

 

Η πρώτη παραγγελία που έκανα ηταν με αντικαταβολή και επειδή ο ταχυδρόμος ζήτησε παραπάνω απο οτι μου έβγαζε το site +24% φπα, ναι μεν τον πλήρωσα επειδή ήθελα το πακέτο, όμως επικοινώνησα με την Aramex στο twitter τους είπα το περιστατικό και την επόμενη ημέρα ήρθε ο courier για να επιστρέψει τα ρέστα. Από τότε ποτέ ξανά δεν πήρα αντικαταβολή. Μάλιστα σε ορισμένες αγορές εκεί που έχουν τα στοιχεία του πακέτου και το κόστος αποστολής δεν βάζουν τον φπα με αποτέλεσμα να μην τον πληρώνω, μιας και η πληρωμή γίνεται online.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 12/02/2019 - 13:17


#49   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/02/2019 - 13:23

Λόγο των κιλών είναι τότε.

 

Η πρώτη παραγγελία που έκανα ηταν με αντικαταβολή και επειδή ο ταχυδρόμος ζήτησε παραπάνω απο οτι μου έβγαζε το site +24% φπα, ναι μεν τον πλήρωσα επειδή ήθελα το πακέτο, όμως επικοινώνησα με την Aramex στο twitter τους είπα το περιστατικό και την επόμενη ημέρα ήρθε ο courier για να επιστρέψει τα ρέστα. Από τότε ποτέ ξανά δεν πήρα αντικαταβολή. Μάλιστα σε ορισμένες αγορές εκεί που έχουν τα στοιχεία του πακέτου και το κόστος αποστολής δεν βάζουν τον φπα με αποτέλεσμα να μην τον πληρώνω, μιας και η πληρωμή γίνεται online.

 

Δεν πληρωθηκε παραπανω απ οσο εβγαζε το site

Ουτε μπορω να δεχτω 85 ευρω για 4-5 κιλα επειδη θελουν να το κανουν βολτα πανω κατω στας Ευρωπας, και οταν επικοινωνω μαζι τους και τηλεφωνικα και με mail, να μην απαντανε και να εχουν καταπιει τη γλωσσα τους

Πλεον ειμαι πολυ επιφυλακτικη μαζι τους

Τεσπα, το ανεφερα ως παραδειγμα για προσοχη

Ας ελπισουμε να ειναι καλυτεροι φετος



#50   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2019 - 13:34

Η χρέωση τους γίνεται με βάση το βάρος και όχι την διαδρομή.

Η αργοπορία της παράδοσης είναι άλλο θέμα. 4-5 κιλά δεν έχω πάρει ποτέ, κάτι ηλιακά πάνελ που είχα πάρει απο Αμερική σε μέγεθος φορητού υπολογιστή και γύρο στα 2.5 κιλά, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, στις 7 εργάσιμες είχε παραδοθεί.



#51   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/02/2019 - 14:29

Εγώ πάντως από την σημερινή εξυπηρέτηση που είχα, έχω να πω ότι ήταν πολύ εξυπηρετικοί και ήδη το επόμενο δέμα μου είναι καθ’οδόν και χωρίς να πληρώσω κάτι έξτρα. Η κοπέλα μάλλον που με εξυπηρέτησε ήξερε και ξέρει προφανώς να κάνει την δουλειά της.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 12/02/2019 - 14:30


#52   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2019 - 19:54

Να ρωτήσω γιατί πρώτη φορά χρησιμοποιώ την υπηρεσία αυτή. Αγόρασα από το eBay ένα Apple Watch S2 για ανταλλακτικά και επειδή ο πωλητής δεν μπορούσε να το στείλει Ελλάδα του έδωσα διεύθυνση από το SHOP&SHIP. Θα έρθει σε εμένα το ρολόι; Έχω κάποιες αμφιβολίες. Το βάρος είναι μικρό, τι θα πληρωθεί και πως η ARAMEX?

#53   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/09/2019 - 20:07

Η χρέωση τους γίνεται με βάση το βάρος και όχι την διαδρομή.
Η αργοπορία της παράδοσης είναι άλλο θέμα. 4-5 κιλά δεν έχω πάρει ποτέ, κάτι ηλιακά πάνελ που είχα πάρει απο Αμερική σε μέγεθος φορητού υπολογιστή και γύρο στα 2.5 κιλά, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, στις 7 εργάσιμες είχε παραδοθεί.


Αν παραγγειλεις απο Αμερικη πχ amazon.com γλιτώνεις το τελωνειο με Aramex ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#54   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2019 - 20:10

Αν παραγγειλεις απο Αμερικη πχ amazon.com γλιτώνεις το τελωνειο με Aramex ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δεν νομίζω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#55   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2019 - 21:34

Αν παραγγειλεις απο Αμερικη πχ amazon.com γλιτώνεις το τελωνειο με Aramex ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Οχι!!! Σίγουρα οχι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#56   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 13/12/2020 - 19:55

Καλησπερα παιδια , εχω κανει εγγραφη στο Shop & Ship και εκανα μια αγορα απο ebay.uk γιατι δεν εστελνε ελλαδα , εδωσα κανονικα την διεύθυνση την αγγλικη που μου εβγαλε η Shop & Ship 

μολις τωρα ειδα οτι το στειλανε απο ebay.uk δηλαδη το παραλαβανε , απο το Shop & Ship  δεν βλεπω κατι ομως , πως θα δω οτι το πειρανε αυτοι ; θα μου στειλουνε καποιο mail ; γιατι στο λογαριασμο στο Shop & Ship  δεν φαίνεται κατι ! 



#57   nicolas123

nicolas123

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2021 - 01:34

Δεν δουλεύει πλέον το σχέδιο με shop and ship, ειδικά τα Apple stores αλλά και καταστήματα τύπου media markt Γερμανίας και να σου εγκρίνουν την αγορά σε πρώτη φάση την ακυρώνουν λίγες ώρες μετά. Ίσως να έπαιζε ως σχέδιο 2-3 χρόνια πριν 



#58   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/01/2021 - 05:46

Καλησπερα παιδια , εχω κανει εγγραφη στο Shop & Ship και εκανα μια αγορα απο ebay.uk γιατι δεν εστελνε ελλαδα , εδωσα κανονικα την διεύθυνση την αγγλικη που μου εβγαλε η Shop & Ship 

μολις τωρα ειδα οτι το στειλανε απο ebay.uk δηλαδη το παραλαβανε , απο το Shop & Ship  δεν βλεπω κατι ομως , πως θα δω οτι το πειρανε αυτοι ; θα μου στειλουνε καποιο mail ; γιατι στο λογαριασμο στο Shop & Ship  δεν φαίνεται κατι ! 

Βεβαιωσου οτι εχεις βαλει τον αριθμο χρηστη σωστα, ειναι πολυ σημαντικο

Χωρις αυτον, δεν χανεται, αλλα μπλεκεται

Τσεκαρε το με το ebay αν οντως εχει παραδοθει,

Επικοινωνησε με το γραφειο στην Αθηνα να προσπαθησουν και εκεινοι να εντοπισουν το πακετο σου

Μπορεις να τους στειλεις μειλ εδω : ath.cs@aramex.com ή να τηλεφωνησεις στο 2111 05 2540






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες