Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   babispppp

babispppp

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2017 - 21:34

To εγραψα εδω επειδη το topic  λεει  iphone 6 γενικα για να μην ανοιγω παλι αλλο topic .επειδη δε βρηκα κατι παρομοιο ειπα να ερωτησω εδω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/06/2017 - 02:06

καλησπερα σας εχω ενα προβλημα και δεν ξερω τι μπορει να φταιει μερικες φορες κολλαει το κινητο δηλαδη δεν μπορω να ανοιξω τις ρυθμισεις η να παω σε αλλη σελιδα και πρεπει να hard reset για να ερθει στα ισια του αλλα οχι για πολυ ομως τι πρεπει να κανω ?


Με λίγα λόγια δεν κολλάει το τηλέφωνο απλά σταματάει να ανταπικρινεται στην αφή..
Είναι κλασσικό πρόβλημα του 6. Μπορείς να βρεις πληροφορίες στο ίντερνετ ψάχνοντας για Touch ic disease.

#18   mrgiannis

mrgiannis

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2017 - 07:48

καλημερα σας μιλαγα με ενα παιδι εχθες για ενα προβλημα που ειχα στο 6 με χιλιους τροπους και με την βοηθεια του gismo καταφεραμε σην αρχικη μορφη για set up λοιπν οταν το ανοιγω και παω να πατησω ελληνικα μου ζηταει να βαλω την καρτα σιμ την βαζω αλλα δεν πατιεται για να ξεκλειδωσω την σιμ ωστε να σεταρω το iphone τι αλλο μπορω να κανω



#19   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/06/2017 - 10:04

Χρειάζεται επισκευή πλακέτας το τηλέφωνο σου.. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ.

#20   Patria

Patria

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2017 - 15:57

@mrgiannis μολις θα ανοιγα topic για το ιδιο θεμα αλλα.Εχω το ιδιο θεμα εδω και 3 μερες..κολλαει η οθονη,δεν μπορω να γραψω μηνυμα και ολα οσα αντιμετωπιζεις και εσυ,πραγματικα ειναι για να φευγει σε τοιχο



#21   mrgiannis

mrgiannis

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2017 - 19:25

ναι οντως το πηγα στην irepair και μολις το ειδε ο τεχνικος κατευθειαν μου ειπε οτι θελει φτιαξιμο η πλακετα γιατι στα κουμπια εντασης για πολυ λιγο εχει στραβωσει και δημιουργει προβλημα το πιεσε λιγο με τα χερια για να ερθει στα ισα και ξαφνικα ανοιξαν ολα βεβαια μου ειπε οτι θα τρωει κολληματα και για να το φτιαξει ειναι γυρω στα 120 ευρω  



#22   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 19/06/2017 - 21:13

ναι οντως το πηγα στην irepair και μολις το ειδε ο τεχνικος κατευθειαν μου ειπε οτι θελει φτιαξιμο η πλακετα γιατι στα κουμπια εντασης για πολυ λιγο εχει στραβωσει και δημιουργει προβλημα το πιεσε λιγο με τα χερια για να ερθει στα ισα και ξαφνικα ανοιξαν ολα βεβαια μου ειπε οτι θα τρωει κολληματα και για να το φτιαξει ειναι γυρω στα 120 ευρω  

θα προτεινα να μεινεις μακρυα απο irepair. Απο προσωπικη εμπειρια οι ανθρωποι ειναι χασαπηδες και πραγματικα σε οργανωση πρεπει να ειναι απο τους χειροτερους 



#23   mrgiannis

mrgiannis

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/06/2017 - 08:50

εχεις κατι αλλο να μου προτεινεις ?



#24   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 20/06/2017 - 11:03

Καταρχας δεν ειμαι γνωστης και ισως καποιος απο τα παιδια εδω μεσα μπορουν να σου βρουν μια εγγυημενη λυση. Προσωπικα θεωρω την αλλαγη πλακετας μια risky υποθεση και ισως την δυσκολοτερη για επιτυχια. Ισως καποιος απο τους τεχνικους εδω μεσα μπορει να σε βοηθησει με το προβλημα σου.



#25   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/06/2017 - 11:52

Η μόνη οικονομική λύση είναι το reball του Touch IC. Εάν γίνει the right way (που λένε και στο χωριό μου) μπορεί να είναι και εγγυημένη.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες