Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εξωδικο απο κινητη τηλεφωνια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   giorgos7813

giorgos7813

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/06/2017 - 17:14

  Καλησπερα,παιδια και συγνωμη για την ενοχληση . Δεν ξερω αν μπορειτε να με βοηθησετε εσεις αλλα ακουστε τι μου συμβαινει οσο πιο συντομα μπορω.

  Πριν 2 χρονια περιπου ανανεωσα το συμβολαιο μου στην wind οπου η συμφωνια εγινε μεσω τηλ, οπου καταγραφετε η συνομηλια μας. Οταν μιλαγαμε για την προσφορα που μου εδιναν τοτε ,τους ειχα ρωτησει αν ειχα καποιο "πεναλτυ"σε περιπτωση που εφευγα πριν τη ληξη το συμβολαιο μου. 

Απο οτι μου ειχαν πει τοτε (το θυμαμε πολυ καθαρα ,μου ειπαν δεν εχετε καποιο προβλημα οποτε θελησετε μπορειτε να φυγετε!)

Τρεις μηνες πριν τελειωσει το συμβολαιο μου ,ερχετε μια αλλη εταιρεια κ μου κανει μια καλη προσφορα κ την αποδεχομαι γιατι θυμομουν  οτι η συμφωνια που ειχα κανει με την wind ηταν προφορικη κ δεν με υποχρεωνε να περιμενω την ληξη του συμβολαιο μου!          Αφου  συμφωνω με την νεα εταιρεια,με περνει η  wind κ μου λειε οτι δεν μπορειτε να φυγετε γιατι εχετε συμβολαιο μαζι μας. Τους απανταω συγνωμη αλλα απο οτι ειχα συμφωνησει τηλεφωνικα μπορουσα να φυγω οποτε ηθελα(εξαλλου λετε να ημουν τοσο χαζος κ να μην μπορουσα να κανω υπομονη 3 μηνες ακομα ωστε να απελευθερωθω απο το συμβολαιο που ειχα?). Μου λενε αποκλειετε να συμβαινει αυτο κ τους λεω αφου δεν με πιστευετε τοτε αποδειξτε το μου αφου καταγραφετε τις συνομηλιες μας  κ τους συνεχιζω κ τους λεω κ αν φυσικα εχετε δικαιο (που ειμαι 100%σιγουρος τι ειχε ειπωθει με αυτους) τοτε θα σας πληρωσω το "πεναλτυ"που πρεπει,εξαλλου το λαθος  ειναι δικο μου. Η απαντηση τους ηταν συγνωμη αλλα δεν κραταμε τοσο παλια αρχεια.!!! Ο.Κ τους λεω θελετε να σας πληρωσω τους τελευταιους μηνες να τελειωνουμε εξαλλου το ποσο ειναι πολυ μικρο,τους ξανα ρωταω και μου λενε οχι! Και εκει εληξε η συζητηση μας.

  Μετα απο κανενα διμηνο (εχθες) με περνει τηλ ενας διηγορος,απο την wind, κ του λεω παλι το ιδιο στορυ κ μου λεει εχετε δικαιο αλλα το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι σας εξαπατησε η εταιρεια αλλα επειδη ειναι ανωνυμη δεν μπορειτε να κανετε κατι.!!! Aυτο που μπορω να κανω για εσας ειναι μια εκτωση 25% και το 250 που χρωστατε να γινει 200 ! ειδαλλως θα σας στειλουμε εξωδικο. Και του απαντησα οκ στειλτε εξωδικο!

 Λετε να βρεθω μπλεγμενος? Ευχαριστω για τον χρονο σας !!!


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos7813, 18/06/2017 - 17:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2017 - 19:43

Όχι δεν θα βρεθείς μπλεγμένος, προφορική συμφωνία χωρίς συμβόλαιο δεν υπάρχει πέναλτι , κάποια εισπρακτική πάει να κονομήσει ότι μπορεί κάθε φορά που θα σε παίρνουν θα τους λες να σου στείλουν το εξώδικο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#3   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/06/2017 - 19:46

...και γραπτό συμβόλαιο να υπαρχει, που θα υπαρχει, πάλι μη φοβάσαι τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/06/2017 - 00:24

Δλδ το δικαστηριο πως θα τους εγκρινει την αποζημειωση χωρις να μπορουν να το αποσειξουν;


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#5   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2017 - 00:25

Ποιο δικαστήριο;
Τα παράβολα θα κοστίσουν περισσότερα από τα 250€ που σου ζητάνε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2017 - 07:54

Παιδιά καλό θα ήταν να μην απαντάτε ότι ναναι χωρίς να ξέρετε. Το συμβόλαιο που κάνετε και υπογράφετε στους όρους γράφει τα τέλη απενεργοποιήσης και το ποσό που καλείστε να πληρώσετε. Εφόσον λοιπόν υπάρχει γραπτή αποδοχή των όρων δεν χρειάζονται δικαστήρια πάει το ποσό κατευθείαν προς είσπραξη και αν δεν τα βρείτε με την εταιρεία τότε ακολουθείτε η νομική οδό. Στην περίπτωση του φίλου λοιπόν είναι προφορική ανανέωση οπότε δεν υπάρχουν και τέλη απενεργοποίησης.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 19/06/2017 - 07:54

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#7   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2017 - 08:01

Τρεις δικηγόρους που έχω ρωτήσει για αυτό το θέμα μου είπαν και οι τρεις οτι αν ήταν σε αυτή τη θέση δεν θα έδιναν ούτε 1 ευρώ.
Εκτός και αν είχαν πάρει επιδότηση για κάποια συσκευή.
Επίσης εγω έχω αφήσει τέτοιου είδους υπόλοιπα στη CYTA και στη Forthnet πριν από πολλά χρόνια.
Στη CYTA με ξανά ενόχλησαν μια φορά μετά απο 5 χρόνια και τέλος.
Στη Forthnet ενώ είχα το υπόλοιπο αυτό απλήρωτο με ξανά δέχτηκαν σαν πελάτη μετά από δυο χρόνια, παρέμεινα για 2-3 χρόνια πελάτης τους και ποτέ δεν μου τα ζήτησαν.
Δεν απαντάω χωρίς να ξέρω, ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2017 - 08:56

Το τι επιλέγει η κάθε εταιρεία να κάνει είναι δικό της θέμα, επίσης μετά από κάποιο καιρό παραγράφονται αλλά ενδέχεται να σου ζητήσουν εγγύηση για να σε ξανά δεχτούν. Το ότι μπορείς να το αφήσεις απλήρωτο εννοείται τα πάντα μπορείς αν θες να μην τα πληρώσεις αλλά δεν είναι το θέμα του τοπικ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#9   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2017 - 09:03

Εμένα πάντως με δέχτηκαν στη Forthnet και μου έκαναν και προσφορές να μείνω όταν αποφάσισα να φύγω ξανά. Επίσης να πω οτι το υπόλοιπο φαινόταν ανεξόφλητο στο σύστημα τους αλλά πλήρωνα κανονικά τους τρέχοντες λογαριασμούς χωρίς καμία ενόχληση.
Εδώ και αρκετό καιρό πάντως ετοιμάζουν ένα "Τειρεσία" Τηλεφωνίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2017 - 09:32

Γιαυτο είπα αναλόγως την εταιρεία η forthnet από μόνοι τους μου είπαν να μην ασχοληθώ με την εταιρεία που με ενοχλεί (palatino για όσους ξέρουν) αν ήθελα να επιστρέψω σε αυτούς. Η Vodafone και cosmote δεν το κάνουν. Υπάρχει ήδη και λέγεται τηλεγνους www.telegnous.gr απλά δεν έχει ακόμη οριστεί η ημερομηνία έναρξης.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#11   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/06/2017 - 12:52

Όταν λες η βοντα και ΟΤΕ Δεν το κάνουν???

Same Sh1t...Different Day

#12   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2017 - 12:53

Δεν σε δέχονται πίσω αν χρωστάς


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#13   Nikolaskon9

Nikolaskon9

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 19/06/2017 - 18:05

Δεν σε δέχονται πίσω αν χρωστάς


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Καλυτερα,ειδικα για τον οτε.Εχουμε 2 περιπτωσεις μια σταθερη και μια με κινητη.
Στη σταθερη που πηγαμε προσφατα ζητανε 140€ για μια μερα,το οποιο ειναι παραλογο απο τη στιγμη που παιρνουν τη γραμμη μας στο δικτυο τους απο το δικτυο της Forthnet(εχουν ιδιοκτηκτο στη γειτονια μου και οι 2) χωρις καμια ειδοποιηση και το κορυφαιο,λενε κυριε θα σας στειλουμε τον εξοπλισμο τη δευτερα.Κοβουν τη γραμμη πεμπτη μεσημερι,ενω εμεις δεχτηκαμε τη αντιπροσφορα της forthnet.Επειδη ομως ημασταν εκτος το επομενο πρωι καναμε ακυρωση φορητοτητας κλπ.Και λενε αφου εγινε αυτο,θα σας στειλουμε εξοπλισμο τη δευτερα.Ενω εμεις ειχαμε θεμα,γιατι οι γονεις μου εκαναν εξ αποστασεως μαθημα με το πανεπιστημιο και γενικως το εχουμε για δουλεια και οχι για περιστασιακη χρηση.Μετα απο φωνες δωσαν ιντερνετ μεσα απο το ρουτερ της φορθνετ,πηγε η γραμμη πισω αλλα παιζαμε απο το δικτυο του οτε και γυρισε στο ιδιοκτητο λιγες μερες μετα.Το μονο καλο ηταν η αλλαγη ζευγους και επειδη εχουμε κατω απο 1km αποσταση απο το
κεντρο η γραμμη κλειδωνει απο το 13 στα 19,5 και οι ταχυτητες απο 11 πηγαν 16,5.

#14   INTER

INTER

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2017 - 14:21

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ  ΚΑΙ  ΕΓΩ  ΕΝΑ  ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ  ΚΑΙ  ΤΟΥΣ  ΕΣΤΕΙΛΑ  ΑΥΤΕΣ  ΤΙΣ  2 ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ  ΓΙΑ  ΝΑ  ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ, ( ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ  3 ΚΑΘΑΡΑ ΜΗΝΙΑΤΙΚΑ +1 = 4 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ 5 ΗΜΕΡΕΣ  ΤΩΝ 35€ Χ 4 = 140  +  73,13€ ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΡΟΩΡΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ! ! ! )   ΜΕΤΑ  ΤΗΝ  ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ  ΤΟΥ  ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ ΜΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ  ΠΟΥ  ΜΟΥ  ΕΙΠΕ  ΣΤΕΙΛΕ  ΑΥΤΑ  ΠΟΥ  ΕΧΕΙΣ  ΦΤΙΑΞΕΙ  ΚΑΙ  ΘΑ  ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ  ΠΟΛΥ..........  ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ  ΤΙΣ  ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ...ΜΕ  ΛΑΧΤΑΡΑ             

 

 

                    ΠΡΟΣ CYTA  ΕΛΛΑΔΟΣ….                                 Νο1

 

    Σε συνέχεια της τηλεφωνικής συνομιλίας που είχα την 15-12-2017 και ώρα 19:30 περίπου, με

την τηλεφωνική εκπρόσωπο της εταιρείας σας Κα xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx, σας ενημερώνω

και εγγράφως ( ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΤΕ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΤΟ ΛΟΓΟ

ΠΟΥ ΑΠΟΧΩΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ CYTA) ότι η απομάκρυνση από την εταιρεία σας έγινε για τεχνικούς

λόγους και μόνο, όπως και είχα δηλώσει επανειλημμένα τηλεφωνικά σε εκπροσώπους. Μάλιστα

και σε συνομιλία με κάποιο τεχνικό σας τότε, παραδέχθηκε ότι…<< ναι, βλέπω κάποια δυσκολία - 

- βύθιση του σήματος ….κλπ, κλπ, κλπ…>> χωρίς να διορθωθεί το πρόβλημα. Τον ερώτησα οι

άλλες εταιρείες δίνουν κάποιο στικάκι το οποίο μέσω internet βελτιώνει το σήμα στο σημείο σου

κατά μεγάλο βαθμό και μου απάντησε ότι <<τέτοιο πράγμα η εταιρεία μας δεν το μπορεί να το

παρέχει, δεν μπορεί να το υποστηρίξει>>. Να σημειωθεί ότι ο χώρος αυτός το γραφείο μου δηλαδή   

. . .και το σπίτι  μου, το οποίο βρισκόταν πάνω από το γραφείο και στο τελευταίο όροφο, βρίσκεται

στο Παναθηναϊκό στάδιο….δηλαδή στο κέντρο της Αθήνας ! ! ! Φεύγοντας από το γραφείο στο

επόμενο τετράγωνο ερχόντουσαν καμιά 30άρια μηνύματα κλήσεων από πελάτες μου ! ! ! Για το

σήμα - κλήσεις που κοβόντουσαν στο Κηφισό και σε άλλα κεντρικά και ανοικτά σημεία του λεκανο-

πεδίου ?, <<ε καμιά φορά συμβαινει>> κλπ, κλπ, κλπ……..

 

  ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ  ΣΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ  ΛΟΓΟΥΣ  ΚΑΙ  ΜΟΝΟ.

      ΑΠΟ    ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ  ΣΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑ  ΕΠΕΙΔΗ  ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΤΕ                                     

                                                  ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ.                                                                                                                                                                                                                         

                 ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ  ΣΑΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑ  ΕΠΕΙΔΗ  ΔΕΝ  ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ  ΔΩΣΕΤΕ                                                                                                            .                                                                                   ΛΥΣΗ  ΣΤΟ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΟΥ.                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

                                        ΠΡΟΣ CYTA  ΕΛΛΑΔΟΣ….              Νο2                                                                                                                                                                     

 

                       Σε  συνέχεια  της  επιστολής  της  15 - 12 - 2017  σας  γνωστοποιώ  ότι  αιτούμε                                                                                                                                την  αναλυτικότατη  γνωστοποίηση  προς  εμένα,  της  οφειλής  που  υποστηρίζετε,                                                                                                                            δηλαδή:                                                                                                                                                                                                                                                               

                              

                  Από  πού προέρχεται  η  οφειλή,  

                 

                  Τι  περιέχεται  στην οφειλή,  (αναλυτικά  και  ένα – ένα  χωριστά)

                 

                  Την  χρονική  περίοδο  της  οφειλής,

                                                                                                                                                                                                                                                    Πάνω  σε  τι  βασίζεται  η  οφειλή…

 

 

              ΜΕ   ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ   ΚΑΘΕ   ΝΟΜΙΜΟΥ   ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ   ΜΟΥ

 


                                                                                      ΜΕ ΦΙΛΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ
                                                                                                        
I N T E R

                                                                                                ΠΤΥΧ.  ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ   &   ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ   A.P.G                                                                                                                        .                                                                                                                                                                                                                 ΑΡ. ΠΡΩΤ. ΑΔ.  3237 / 94       ΚΙΝ. 69@@-@@@@@8

                            

                              

                   

                        

           Υ.Γ.   Τα  τεχνικά  και  άλλα  προβλήματα  που  είχατε,  τα  έχετε λύσει  ?                                   

                                                 Και  για  να  μην  ξεχνιόμαστε,  ΧΡΟΝΙΑ  ΠΟΛΛΑ ! ! !






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες