Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad Pro 9.7" ή iPad Pro 10.5 ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 18/07/2017 - 17:51

Παιδιά καλησπέρα! Είμαι έτοιμος για αγορά ανάμεσα σε iPad Pro 9.7" και σε iPad Pro 10.5.
Προφανώς ο μόνος ο λόγος που σκέφτομαι να πάρω το 9,7 είναι ο οικονομικός. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω περίπου 150€ - 200€ περισσότερα για να πάρω το 10,5; ποιες είναι οι βασικότερες διάφορες που θα δω;
Η χρήση που θα κάνω θα είναι κυρίως για το σχολείο (είμαι καθηγητής), δλδ iBooks, pages κλπ, φυσικά θα χρησιμοποιώ το Apple Pencil όπου διάβασα μεγάλη διαφορα στην απόκριση ανάμεσα στις δυο συσκευές. Σερφάρισμα. Κανα παιχνιδάκι. Και τις βασικές εφαρμογές που έχει πάνω το ipad.
Ακούω γνώμες από την εμπορία σας!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 18/07/2017 - 18:14

Παιδιά καλησπέρα! Είμαι έτοιμος για αγορά ανάμεσα σε iPad Pro 9.7" και σε iPad Pro 10.5.
Προφανώς ο μόνος ο λόγος που σκέφτομαι να πάρω το 9,7 είναι ο οικονομικός. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω περίπου 150€ - 200€ περισσότερα για να πάρω το 10,5; ποιες είναι οι βασικότερες διάφορες που θα δω;
Η χρήση που θα κάνω θα είναι κυρίως για το σχολείο (είμαι καθηγητής), δλδ iBooks, pages κλπ, φυσικά θα χρησιμοποιώ το Apple Pencil όπου διάβασα μεγάλη διαφορα στην απόκριση ανάμεσα στις δυο συσκευές. Σερφάρισμα. Κανα παιχνιδάκι. Και τις βασικές εφαρμογές που έχει πάνω το ipad.
Ακούω γνώμες από την εμπορία σας!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Η πιο σημαντική διαφορά είναι όντως τα frames όταν δουλεύεις με το pencil, όταν γράφεις κειμενα, σημειώσεις κτλ θα μείνεις ικανοποιημένος και με το 9,7 - η βελτιωμένη απόκριση φαίνεται περισσότερο σε γραφιστικές εργασίες, αρχιτεκτονικες, εικαστικές κτλ


Sent from my iPhone SE using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 18/07/2017 - 18:14


#3   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 18/07/2017 - 18:43

Ορίστε ένα βιντεάκι που μας εξηγεί της διάφορες τους
 

 



Rafael Nadal


Rafael Nadal

#4   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/07/2017 - 20:06

αν εχεις σκοπο να παρεις κ το pencil και να κρατας σημειωσεις, προφανως θα σε διευκολυνει η μεγαλυτερη και γρηγοροτερη οθονη. απο την αλλη η διαφορα στην τιμη ειναι το pencil.... κατα τα αλλα προφανως ειναι πιο future proof το καινουργιο. γιατι δεν περιμενεις τα τελη αυγουστου αρχες σεπτεμβρη, ειτε να εχει πεσει λιγο (λεμε τωρα) η τιμη στο σκρουτζ, ειτε να βγαλει το back to school -12% η apple?


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#5   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/07/2017 - 23:05

ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα Μπας και πέσει η τιμή...

#6   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/07/2017 - 12:02

Η προσφορά του Γερμανού για το 9.7 στα 449 ήταν πολύ δελεαστική. Οποτε αγόρασα αυτό και το θέμα λύθηκε!
Ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες παιδιά !!

Τελευταία επεξεργασία από: DLS, 29/07/2017 - 12:02


#7   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2017 - 21:05

Παιδιά καλησπέρα! Είμαι έτοιμος για αγορά ανάμεσα σε iPad Pro 9.7" και σε iPad Pro 10.5.
Προφανώς ο μόνος ο λόγος που σκέφτομαι να πάρω το 9,7 είναι ο οικονομικός. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω περίπου 150€ - 200€ περισσότερα για να πάρω το 10,5; ποιες είναι οι βασικότερες διάφορες που θα δω;
Η χρήση που θα κάνω θα είναι κυρίως για το σχολείο (είμαι καθηγητής), δλδ iBooks, pages κλπ, φυσικά θα χρησιμοποιώ το Apple Pencil όπου διάβασα μεγάλη διαφορα στην απόκριση ανάμεσα στις δυο συσκευές. Σερφάρισμα. Κανα παιχνιδάκι. Και τις βασικές εφαρμογές που έχει πάνω το ipad.
Ακούω γνώμες από την εμπορία σας!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

--

 

Δεν ξέρω τι γίνετε στο skroutz αλλά σήμερα που πήγα iStorm το Pro 9.7'' 32GB / Wi-Fi είχε 759€ και το 10.5'' 64GB 799€

 

 

ps

Πήρα το 10.5''

Το i7 Plus μου φαίνεται πια αργό :)


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#8   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2017 - 08:11

Και καλά έκανες... αλλά και η προσφορά του Γερμανού στο pro 9,7 128gb 519€ δεν την λες άσχημη. Εγώ υπέκυψα σε αυτή.

Τελευταία επεξεργασία από: hardrock, 10/08/2017 - 08:15





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες