Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με MacBook Pro touch bar


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 21/07/2017 - 21:14

Kαλησπερα, 

σημερα το MacBook Pro, μου παρουσιασε ενα προβλημα. Oταν κλεινω το καπακι και το ξαναανοιγω, μου κολλαει το dock και δεν μπορω να ανοιξω κανενα προγραμμα και γενικα δεν μπορω να κανω τπτ. ξερει κανεις τι γινεται;

 

υ.γ. και ενα αλλο προβλημα, εχω ενα θεμα με την αλλαγη γλωσσας, ενω γραφω ελληνικα και παταω το caps lock για να γραψω κεφαλαια μου αλλαζει απο μονο του σε αγγλικα, και γενικα πολλες φορες παταω να αλλαξω απο αγγλικα ή ελληνικα και ενω αλλαζει το εικονιδιο δεν μου αλλαζει η γραφη. 

 

σας ευχαριστω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/07/2017 - 22:58

στο έκανε και πριν το τελευταίο update ή μετά την αναβάθιση άρχισε να παρουσιάζει θέμα? 



#3   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 22/07/2017 - 12:41

Μου το εκανε και πριν την αναβαθμιση. Ειδικα το κολλημα στο ντοκ το ξεκινησε χτες το απογευμα στα καλα καθουμενα.



#4   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 22/07/2017 - 13:04

Αυτό με την αλλαγή γλώσσας μου το κάνει και μένα πολλές φορες σε pro 13ρι early 15

#5   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 23/07/2017 - 12:17

Αυτό με την αλλαγή γλώσσας μου το κάνει και μένα πολλές φορες σε pro 13ρι early 15

Aπενεργοποιησα την siri και η αλλαγη της γλωσσας μου λειτουργει αψογα μεχρι τωρα.

 

Χτες εβαλα την 10.12.6 και λειτουργησε μια χαρα δεν κολλαγε καθολου μεχρι τωρα πριν απο λιγο, που ξαναεφαγε το dock σκαλωμα και επρεπε να κανω επανεκκινηση για να παρει μπρος... Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλον αυτο το πραγμα;



#6   nkarafo

nkarafo

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/07/2017 - 14:28

Aπενεργοποιησα την siri και η αλλαγη της γλωσσας μου λειτουργει αψογα μεχρι τωρα.

 

Χτες εβαλα την 10.12.6 και λειτουργησε μια χαρα δεν κολλαγε καθολου μεχρι τωρα πριν απο λιγο, που ξαναεφαγε το dock σκαλωμα και επρεπε να κανω επανεκκινηση για να παρει μπρος... Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλον αυτο το πραγμα;

Και εγώ έχω την 10.12.6 αλλά έχω imac. Δεν ξέρω, δεν τα βλέπω αυτά τα κουλά που περιγράφετε. Απλά μερικές φορές εμένα το dock κρύβεται αλλά μάλλον γίνεται με λάθος χειρισμό δικό μου μέσω ποντικιού (δεν έχω καταλάβει ακριβώς) και μετά αν το αφήσω λίγη ώρα πάνω του κάπως, ξανά εμφανίζεται. Αλλά όχι να κολλάει και να θέλει κιόλας επανεκκίνηση! Ένας άλλος χρήστης stergios είχε γράψει πριν λίγες ημέρες ότι γράφει με το πληκτρολόγιο ελληνικά και μετά του τα αλλάζει στα αγγλικά. Κουφά πράγματα. Βρε παιδιά μήπως γίνονται τίποτα "conflicts" από υπάρχουσες εφαρμογές που έχετε βάλει και τρέχουν από πίσω; Και ναι και εγώ δεν την έχω ενεργοποιημένη την siri και έχω αφήσει το μενού του λειτουργικού στα αγγλικά (με βολεύει περισσότερο). 


Τελευταία επεξεργασία από: nkarafo, 23/07/2017 - 14:28





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες