Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Marshall Ηχείο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/07/2017 - 23:26

Καλησπέρα παιδιά, 

Σκέφτομαι να πάρω ένα ασύρματο δυνατό ηχείο που να μου κρατήσει. Δεν έχω καμία επαφή και γνώση με ηχεία, η μουσική που ακούω είναι deep house ktl .

Πέρασα σήμερα από ένα public και είχαν σε λειτουργεία ένα ηχείο marshall αυτό πρέπει να ήταν 

http://www.public.gr.../prod7140222pp/

Μιλάμε εντυπωσιάστηκα, ο ήχος, ο όγκος του ήχου , η ποιότητα και το μπάσο του ήταν απίστευτα για τόσο μικρό ηχείο. 

Είναι όντως καλή αγορά , ή είναι σαν τα beats που είναι όλο marketing αλλά από ουσία τίποτα ,(πάντα συγκριτικά με άλλα ηχεία που αγοράζεις σε παρόμοια τιμή).!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/08/2017 - 10:05

Τίποτα ?!



#3   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/08/2017 - 10:30

Δεν γνωριζω το συγκεκριμενο αλλα δεν μας ειπες για τι χρηση το θες να δουμε τι ψαχνεις...


#4   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 09/08/2017 - 10:33

Μια χαρα είναι το marshall και πολύ καλο μάλιστα ,αλλα και ακριβούτσικο ....

Αν θες όμως φορητότητα να το παίρνεις παντού δεν κάνει

Εγώ πηρα το jbl flip 4 και έχει γινει το δεξί μου χέρι .

Μικρό και θαυματουργό το άτιμο 

Το κουβαλώ παντού μαζι μου ,φαντασου είναι λίγο πιο μεγάλο από το 7plus .

Υπάρχουν τόσα πολλά να διαλέξεις εκεί έξω που όσο ψάχνεσαι πάντα θα βρίσκεις κάτι καλύτερο 

Το θέμα είναι εσύ τι θες 

Αν το θες απλα στο σαλόνι σου ναι τότε μια χαρα είναι το marshal αν όμως το θες να το παίρνεις παντού, τότε θεωρώ πως δεν είναι καλη επιλογή 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#5   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/08/2017 - 10:40

Όχι το θέλω για το σαλόνι μου, και κάποιες φορές στο BBQ σε εξωτερικό χώρο, ίσα ίσα θα το προτιμούσα και λίγο μεγαλύτερο σε όγκο και δυνατότητες..

Απλά επειδή έχω ακούσει οτι τα marshal είναι πιο πολύ για Rock και εγώ ακούω μόνο Deep House, με πολύ bass. 



#6   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/08/2017 - 10:44

Για αυτό ρώτησα, στο google χάνεις τη μπάλα, και κυρίως βρίσκεις reviews για μικρότερα bluetooth speakers . Μήπως υπάρχει πιο " κατάλληλο ηχείο'' για House μουσική.



#7   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/08/2017 - 10:49

Μόλις βρήκα και αυτά... https://www.germanos...ystem/20337015/ 

θεωρητικά μπορεί να είναι καλύτερα 



#8   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2017 - 11:32

Μακριά από Bose. Πληρώνεις το marketing και όχι τον ήχο. Τσέκαρε καλύτερα σε UE Megaboom, JBL Xtreme, κάποιο από την σειρά SRS-X της Sony που είναι εξαιρετικά και αν θες κάποιο μεγάλο ηχείο τότε το Sony GTK-XB7.

Υπόψην βέβαια ότι υπάρχει κι ένα HomePod στον ορίζοντα της Apple. https://www.apple.com/homepod/


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 09/08/2017 - 11:33


#9   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2017 - 11:35

Μπορείς να περιμένεις μέχρι και τα Χριστούγεννα που θα κυκλοφορήσει και το HomePod από την Apple που από τις πρώτες κριτικές φαίνεται να έχει φανταστικό ήχο + Siri και λοιπές apple λειτουργίες.



#10   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/08/2017 - 11:41

Μακριά από Bose. Πληρώνεις το marketing και όχι τον ήχο. Τσέκαρε καλύτερα σε UE Megaboom, JBL Xtreme, κάποιο από την σειρά SRS-X της Sony που είναι εξαιρετικά και αν θες κάποιο μεγάλο ηχείο τότε το Sony GTK-XB7.

Υπόψην βέβαια ότι υπάρχει κι ένα HomePod στον ορίζοντα της Apple. https://www.apple.com/homepod/

Τα είδα αλλά είναι μικρά, ας πούμε το UE MEGABOOM einai 25 watt , ενώ τα marshall είναι 80, είδα και τα άλλα είναι και αυτά σχετικά μικρά.

Εκτός οτι δεν θέλω να περιμένω, το SIRI δεν το εκμεταλλεύεσαι πλήρως στην Ελλάδα από ότι ξέρω. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, θα καταλήξω στο Stanmore τελικά



#11   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/08/2017 - 13:18

Θα ξετρελαθεις με το Marshall έχω το acton και είναι φανταστικό,φαντάζομαι το stanmore ακόμα πιο,δυνατό. Κανένα πρόβλημα με συνδεσιμότητα,άμεση και φοβερό ήχο. Ίδια μουσική ακούμε και με έχει αφήσει ικανοποιημένο. Απλά με την τιμή ψάξτο μην πας Γερμανό ,εγώ προτίμησα μαγαζί από Αθήνα που το βρήκα σε καλή τιμή.

#12   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/08/2017 - 13:22

Θα ξετρελαθεις με το Marshall έχω το acton και είναι φανταστικό,φαντάζομαι το stanmore ακόμα πιο,δυνατό. Κανένα πρόβλημα με συνδεσιμότητα,άμεση και φοβερό ήχο. Ίδια μουσική ακούμε και με έχει αφήσει ικανοποιημένο. Απλά με την τιμή ψάξτο μην πας Γερμανό ,εγώ προτίμησα μαγαζί από Αθήνα που το βρήκα σε καλή τιμή.

Κοίτα κάνει 329, αλλά, έχει δώρο ακουστικα Marshall που στο skroutz κάνουν 50 ευρώ και έχω και κάτι δωροεπιταγές 100 ευρώ. συν οτι μπορείς να βάλεις και μερικές δόσεις.. 

ναι προς τα εκεί καταλήγω τελικά..






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες