Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Adobe Flash Player


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2017 - 03:26

Καλησπέρα στο φόρουμ μετά από αρκετό καιρό. Έχω την εξής απορία. Αγόρασα το καινούργιο MacBook Pro (2017 Kaby Lake) και κάποιες φορές που επισκέπτομαι ιστοσελίδες μου ζητάει να κάνω κλικ για να γίνει λέει εγκατάσταση του Adobe Flash Player Extension και να εμφανισθεί το περιεχόμενο της ιστοσελίδας. Τί ακριβώς πρέπει να κάνω? Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι κατα καιρούς έχω ακούσει ότι τέτοιου είδους extension προσβάλλουν τον υπολογιστή με διάφορους ιους καμουφλαρισμένους σαν απαραίτητο λογισμικό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/07/2017 - 07:48

Δυστυχώς η πλήρης μετάβαση σε HTML5 αργεί όπως φαίνεται, με αποτέλεσμα πολλά site να χρησιμοποιούν ακόμα τον flash player. 

 

Κατέβασε το και θα είσαι εντάξει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/07/2017 - 08:49

Καλησπέρα στο φόρουμ μετά από αρκετό καιρό. Έχω την εξής απορία. Αγόρασα το καινούργιο MacBook Pro (2017 Kaby Lake) και κάποιες φορές που επισκέπτομαι ιστοσελίδες μου ζητάει να κάνω κλικ για να γίνει λέει εγκατάσταση του Adobe Flash Player Extension και να εμφανισθεί το περιεχόμενο της ιστοσελίδας. Τί ακριβώς πρέπει να κάνω? Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι κατα καιρούς έχω ακούσει ότι τέτοιου είδους extension προσβάλλουν τον υπολογιστή με διάφορους ιους καμουφλαρισμένους σαν απαραίτητο λογισμικό.

Αν φοβάσαι επειδή στο πετάει η ιστοσελίδα, μπες κατευθείαν στο site της adobe και κατέβασε το από εκεί. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.


Once You Go Mac You Never Go Back

#4   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2017 - 11:46

Αν φοβάσαι επειδή στο πετάει η ιστοσελίδα, μπες κατευθείαν στο site της adobe και κατέβασε το από εκεί. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Πείτε με άσχετο, προκατειλημένο η ότι άλλο θέλετε, αλλά επειδή από την εποχή ακόμα που είχα Windows Λαπτοπ και είχα πρόβλημα όσον αφορά τη σωστή έκδοση σχετικά με το Flash, θα ήθελα να με καθοδηγήσετε βήμα βήμα. Πού πηγαίνω και τί κατεβάζω. Ευχαριστώ προκαταβολικά για την υπομονή και το χρόνο σας



#5   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/07/2017 - 11:48

Πείτε με άσχετο, προκατειλημένο η ότι άλλο θέλετε, αλλά επειδή από την εποχή ακόμα που είχα Windows Λαπτοπ και είχα πρόβλημα όσον αφορά τη σωστή έκδοση σχετικά με το Flash, θα ήθελα να με καθοδηγήσετε βήμα βήμα. Πού πηγαίνω και τί κατεβάζω. Ευχαριστώ προκαταβολικά για την υπομονή και το χρόνο σας


https://get.adobe.co.../otherversions/

Από εδώ βρε. Μην αγχώνεσαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#6   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2017 - 12:05

https://get.adobe.co.../otherversions/

Από εδώ βρε. Μην αγχώνεσαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραία. Ευχαριστώ πολύ. Μόλις έκανα και την εγκατάσταση. Επέλεξα την version που ήταν για Opera και Chromium όπως χαρακτηριστηκά έλεγε.



#7   rush20

rush20

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/05/2018 - 15:44

Καλησπέρα παιδιά, πως μπορω να κάνω απεγκατάσταση του Adope Flash Player;

Έχω εναν imac, το έσβησα απο τις βοηθητικές εφαρμογές άλλα δεν βλέπω διαφορά

 

#8   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2018 - 07:37

 

Καλησπέρα παιδιά, πως μπορω να κάνω απεγκατάσταση του Adope Flash Player;

Έχω εναν imac, το έσβησα απο τις βοηθητικές εφαρμογές άλλα δεν βλέπω διαφορά

 

 

Δες εδώ.



#9   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2018 - 08:34

ρε παιδια απο θερμοκρασιες οταν παιζετε κατι που κανει use  ton flash player πως πατε?? γιατι εμενα το 2015 pro επειδη το εχω βαλει κιολας να παιρνει μπροστα ο ανεμιστηρας στουσ 60c  φτανει 65-70 και συναιχεια ακουω να δουλευει το fan.


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 10/05/2018 - 08:34


#10   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2018 - 09:12

ρε παιδια απο θερμοκρασιες οταν παιζετε κατι που κανει use  ton flash player πως πατε?? γιατι εμενα το 2015 pro επειδη το εχω βαλει κιολας να παιρνει μπροστα ο ανεμιστηρας στουσ 60c  φτανει 65-70 και συναιχεια ακουω να δουλευει το fan.

Είναι μεγάλο λάθος η παρέμβαση στην λειτουργία των ανεμιστήρων. Οι αισθητήρες γι' αυτό το λόγο υπάρχουν!

 

About fans and fan noise in your Apple product



#11   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2018 - 09:20

κοιτα αυτο ειναι σχετικο... το να αφηνω το μακ να δουλευει στουσ 80-90 βαθμους και να καιει.. επειδη ετσι εχει ρυθμιστει απο την apple..  δεν το βρισκω λογικο. Γιατι μετα ψαχνουμε και κλεμε τα λεφτα μας γιατι το τσιπακι της καρτας γραφικων μας εμεινε στο χερι ασπουμε.

για μενα ειναι μια χαρα να δουλεθει στους 60-70 οταν ζοριζετε.. γιατι αν δεν το ζοριζεις δουλευει στα 45.

 

macs fan control λεγετε το εργαλειο που χρησιμοποιω.. και κανει μια χαρα την δουλεια του. απλα το μακ με την χρηση flash ζοριζετε αρκετα απο οτι εχω καταλαβει.. ενο ενα αντιστοιχο απλο λαπτοπ.. δεν ανεβαζει πανς απο 60 βαθμους.

 

Είναι μεγάλο λάθος η παρέμβαση στην λειτουργία των ανεμιστήρων. Οι αισθητήρες γι' αυτό το λόγο υπάρχουν!

 

About fans and fan noise in your Apple product


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 10/05/2018 - 09:23


#12   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2018 - 09:41

κοιτα αυτο ειναι σχετικο... το να αφηνω το μακ να δουλευει στουσ 80-90 βαθμους και να καιει.. επειδη ετσι εχει ρυθμιστει απο την apple..  δεν το βρισκω λογικο. Γιατι μετα ψαχνουμε και κλεμε τα λεφτα μας γιατι το τσιπακι της καρτας γραφικων μας εμεινε στο χερι ασπουμε.

για μενα ειναι μια χαρα να δουλεθει στους 60-70 οταν ζοριζετε.. γιατι αν δεν το ζοριζεις δουλευει στα 45.

 

macs fan control λεγετε το εργαλειο που χρησιμοποιω.. και κανει μια χαρα την δουλεια του. απλα το μακ με την χρηση flash ζοριζετε αρκετα απο οτι εχω καταλαβει.. ενο ενα αντιστοιχο απλο λαπτοπ.. δεν ανεβαζει πανς απο 60 βαθμους.

Αυτό το θέμα σηκώνει συζήτηση και ίσως μερικές απόψεις από τους τεχνικούς να βοηθήσουν.

Δεν λέω ότι αυτό που λες δεν είναι σωστό γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει παράπονα για την υπερθέρμανση του hardware κατά την επεξεργασία διαφόρων εργασιών π.χ. κάποιου video. Όταν δηλαδή το μηχάνημα αρχίσει να "ζορίζεται" να το πούμε έτσι.

Από την άλλη οι απότομες μεταβολές θερμοκρασίας (με τη χρήση κάποιου app) απ' όσο ξέρω μπορεί να προκαλέσουν ρωγμές στους αρμούς συγκόλλησης.

Τώρα όσο για την χρήση του flash, νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπουν άνοδο της θερμοκρασίας.



#13   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2018 - 09:50

Αρα λοιπον φτανουμε στο σημειο συμφωνιας. Εγω ειμαι τεχνικος 16 χρονια τωρα ασχολουμε με αυτα τα μαραφετια... Δεν εχω αποτομες μεταβολες.. απλα αντι να αφησω την apple να παρει μπρος στους 75 -80 με το app το εχω ρυθμισει να παιρνει μπρος στα 60... και να φουλαρει μεχρι τα 70 ωστε να κατεβαινει και οχι να περναει τους 70... Αυτο ειναι κατι που το κανω εγω για να μην επιβαρυνετε το hardware. Απλα παρατηρω οτι αν  εχω κατι σε flash σε διαφορους browser δοκιμασμενο.. δεν πεφτει κατω απο 60... με τπτ.. και ετσι δουλευει το fan ασταματητα...

 

 

Αυτό το θέμα σηκώνει συζήτηση και ίσως μερικές απόψεις από τους τεχνικούς να βοηθήσουν.

Δεν λέω ότι αυτό που λες δεν είναι σωστό γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει παράπονα για την υπερθέρμανση του hardware κατά την επεξεργασία διαφόρων εργασιών π.χ. κάποιου video. Όταν δηλαδή το μηχάνημα αρχίσει να "ζορίζεται" να το πούμε έτσι.

Από την άλλη οι απότομες μεταβολές θερμοκρασίας (με τη χρήση κάποιου app) απ' όσο ξέρω μπορεί να προκαλέσουν ρωγμές στους αρμούς συγκόλλησης.

Τώρα όσο για την χρήση του flash, νομίζω ότι οι περισσότεροι βλέπουν άνοδο της θερμοκρασίας.



#14   CryptoCSM01

CryptoCSM01

    iPH Enthousiast

  • 516 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2018 - 10:02

Αρα λοιπον φτανουμε στο σημειο συμφωνιας. Εγω ειμαι τεχνικος 16 χρονια τωρα ασχολουμε με αυτα τα μαραφετια... Δεν εχω αποτομες μεταβολες.. απλα αντι να αφησω την apple να παρει μπρος στους 75 -80 με το app το εχω ρυθμισει να παιρνει μπρος στα 60... και να φουλαρει μεχρι τα 70 ωστε να κατεβαινει και οχι να περναει τους 70... Αυτο ειναι κατι που το κανω εγω για να μην επιβαρυνετε το hardware. Απλα παρατηρω οτι αν  εχω κατι σε flash σε διαφορους browser δοκιμασμενο.. δεν πεφτει κατω απο 60... με τπτ.. και ετσι δουλευει το fan ασταματητα...

 

Μα δεν υπάρχει διαφωνία. Απλά εκφράζουμε απόψεις γύρω από το θέμα θερμοκρασιών που πιστεύω απασχολεί τους περισσότερους. Ιδιαίτερα τους καλοκαιρινούς μήνες αλλά και γενικότερα.

Σε flash και εγώ τα ίδια παρατηρώ. 60-65 και καμιά φορά έως και 70+.



#15   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2018 - 10:05

ετσι ακριβως. Δεν ειμαι σιγοθρος αν το αφησω ελευθερο χωρις το mac fan control με flash ποσο θα φτασει. Και να φανταστεις ειναι και καθαρο απο σκονες και με παστα.. προσφατα ελεγμενο απο gold partner της apple στην ελλαδα.

Οποτε γενικα εχει ενα θεματακι.. το flash.

 

 

Μα δεν υπάρχει διαφωνία. Απλά εκφράζουμε απόψεις γύρω από το θέμα θερμοκρασιών που πιστεύω απασχολεί τους περισσότερους. Ιδιαίτερα τους καλοκαιρινούς μήνες αλλά και γενικότερα.

Σε flash και εγώ τα ίδια παρατηρώ. 60-65 και καμιά φορά έως και 70+.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες