Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Το Apple Watch Series 3 θα διαθέτει αυτόνομη σύνδεση με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
390 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   eliasj

eliasj

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@eliasj
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/09/2017 - 22:46

Δυστυχώς μπορεί να λειτουργήσει ΜΟΝΟ στην χωρα που το αγοράζεις. Υπάρχουν δυο επιλογές το series 3 GPS και το series 3 GPS + cellular. 

Ευχαριστω πολύ για την απαντηση. Υποθετω επειδή στο site δεν αναφερει πουθενα αν είναι wifi or wifi+cellular θα πρεπει να ρωτησω όταν παω εκει. Το μονο σιγουρο παντως είναι ότι δεν θα δουλευει Ελλαδα το cellular, σωστα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 17/09/2017 - 23:11


Ευχαριστω πολύ για την απαντηση. Υποθετω επειδή στο site δεν αναφερει πουθενα αν είναι wifi or wifi+cellular θα πρεπει να ρωτησω όταν παω εκει. Το μονο σιγουρο παντως είναι ότι δεν θα δουλευει Ελλαδα το cellular, σωστα?

Screenshot_at_17_23_59_42.png

 

Η διαφορα στα 2 ρολόγια με την ονομασία, δυστυχώς που δεν θα "παίζει" στην Ελλάδα ακόμα.

 

Υ.Γ. Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις, γιατί περιμένω και εγώ να πάω Ελβετία αρχες Οκτώβρη και να το αγοράσω, φυσικά το απλό.


Τελευταία επεξεργασία από: geo13pao, 17/09/2017 - 23:12


#63   eliasj

eliasj

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@eliasj
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/09/2017 - 00:32

Screenshot_at_17_23_59_42.png

 

Η διαφορα στα 2 ρολόγια με την ονομασία, δυστυχώς που δεν θα "παίζει" στην Ελλάδα ακόμα.

 

Υ.Γ. Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις, γιατί περιμένω και εγώ να πάω Ελβετία αρχες Οκτώβρη και να το αγοράσω, φυσικά το απλό.

Sto site tou Hermes, δεν εχει διαχωσμο...



#64   eliasj

eliasj

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@eliasj
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/09/2017 - 00:34

Sto site tou Hermes, δεν εχει διαχωσμο...

 

Για τα Hermes μιλαω φιλε.....



#65   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/09/2017 - 06:29

Ελλάδα τι τιμή θα έρθει έχουμε κάτι επίσημο ;

#66   georgemv

georgemv

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@gmavrikas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/09/2017 - 09:25

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι 3-4 χρονια μελος, αλλα ποτε δεν ειχα καποιο σοβαρο προβλημα για να κανω post :D  Την επομενη εβδομαδα πηγαινω Λονδινο και γυναικα και κορη μου ζητησαν το Apple watch cellular. Τελικα δεν θα λειτουργει στην Ελλαδα το δικτυο? Και από ότι βλεπω στο site δεν εχει επιλογή για wifi only or cellular.

Σίγουρα δεν θα δουλέψει άμεσα. Δεν το υποστηρίζει κανένας πάροχος στην Ελλάδα. Σαν hardware είναι σωστό για Ελλάδα, ίσως το επιτρέψει η Apple όταν συνεργαστεί κάποιος Ελληνικός πάροχος αλλά δεν υπάρχει εγγύηση.



#67   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/09/2017 - 10:28

Aμαν πια αυτή η apple με τους περιορισμους της.... Πανω που το ζαχαρώναμε όλοι μας κοβει τη φόρα.



#68   JohnIQ

JohnIQ

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2017 - 10:22

Τη δυνατότητα με την e-sim η apple θέλει να την επεκτείνει και στα κινητά της. Φανταστείτε πόσο χώρο πιάνει ο μηχανισμός της nano sim. Δεν θα ήταν πιο ωραία με username- password να έχεις τη δική σου σύνδεση; Ο χώρος μπορεί κατόπιν να χρησιμοποιηθεί για καλύτερο chip ήχου π.χ.Υπομονή όμως. Στην Ελλάδα ζεις.... Σκεφτείτε πότε έγιναν διαθέσιμες οι multi sim και δεν τρέχαμε να βρούμε μαγαζί να μας κόψουν τη κάρτα....;Θες και e-sim...

#69   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/09/2017 - 11:52

Παιδιά μια ερώτηση γιατί βλέπω πολλούς εδώ μέσα που ανησυχούν για το αν θα δουλέψει το series 3 με τα ελληνικά δίκτυα.
Έχετε ήδη aw και σας δεσμεύει που πρέπει να είναι κοντά το κινητό για να δεχτείς τηλ ή μήνυμα, ή επειδή έβγαλε αυτό πλεονέκτημα σε σχέση με τα παλιότερα θέλετε να το αγοράσετε;
Κάτοχος ενός aw 2 εδώ κι ένα χρόνο, έχω να σας πω ότι όπου πάω έχω και το κινητό μαζί. Δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι πρέπει να κουβαλώ αναγκαστικά το κινητό για να πιάνει το ρολόι.
Ούτε μπήκα ποτέ με το ρολόι στην θάλασσα (αν και αδιάβροχο) για να ανησυχώ αν θα χάσω καμία κλήση ούτε και μπάνιο.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για μετά είναι ένα περιττό feature.
Πάρτε το 2 που θα πέσει και η τιμή του ή το 3 χωρίς cellular αν θέλετε πιο γρήγορο επεξεργαστή και θα κάνετε την δουλειά σας το ίδιο εύκολα.
Σορρυ αν κούρασα..



Sent from my iPhone using Tapatalk

#70   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 20/09/2017 - 15:03

Παιδιά μια ερώτηση γιατί βλέπω πολλούς εδώ μέσα που ανησυχούν για το αν θα δουλέψει το series 3 με τα ελληνικά δίκτυα.
Έχετε ήδη aw και σας δεσμεύει που πρέπει να είναι κοντά το κινητό για να δεχτείς τηλ ή μήνυμα, ή επειδή έβγαλε αυτό πλεονέκτημα σε σχέση με τα παλιότερα θέλετε να το αγοράσετε;
Κάτοχος ενός aw 2 εδώ κι ένα χρόνο, έχω να σας πω ότι όπου πάω έχω και το κινητό μαζί. Δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι πρέπει να κουβαλώ αναγκαστικά το κινητό για να πιάνει το ρολόι.
Ούτε μπήκα ποτέ με το ρολόι στην θάλασσα (αν και αδιάβροχο) για να ανησυχώ αν θα χάσω καμία κλήση ούτε και μπάνιο.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για μετά είναι ένα περιττό feature.
Πάρτε το 2 που θα πέσει και η τιμή του ή το 3 χωρίς cellular αν θέλετε πιο γρήγορο επεξεργαστή και θα κάνετε την δουλειά σας το ίδιο εύκολα.
Σορρυ αν κούρασα..



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν κούρασες καθόλου αλλά.....μερικά παραδείγματα. Είσαι για τρέξιμο και σε καλούν για δουλειά...προφανώς και δεν τρέχω με την γκουμούτσα το 7 Plus...προπόνηση στην πισίνα το αυτό. Δεν έχει εμβέλεια το κινητό από τα αποδυτήρια.....το ίδιο και στο gym γιατί να το κουβαλάς μαζί σου. Για να χαζεύεις στα διαλείμματα? Πας για μπάνιο στην παραλία και δεν γουστάρεις να έχεις το iphone πάνω σου και να μην έχεις το άγχος αν το βουτήξουν. Δεν ζω στην μεγαλούπολη που λέγεται Αθήνα και πολλές φορές πετάγομαι για μικρές δουλειές των 15-30 λεπτών....για ποιο λόγο να κουβαλήσω και το κινητό μαζί ενώ δεν πρόκειται να το δουλέψω.

 

Εξακολουθώ να βρίσκω το series 2 σχετικά αργό...ειδικά όταν ανοίγω εφαρμογές, στην γενικότερη περιήγηση στο UI, reboot etc... δεν είναι ακόμα ταχύτατο στα γνωστά επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η Apple σε όλα της τα προϊόντα. Οπότε θέλω τον καινούργιο επεξεργαστή και το 3 θα το αγοράσω με ή χωρίς cellular. :)

 

Θέλω το cellular εδώ και τώρα και πληρώνω την cosmote όσο όσο.....προσωπικά είναι πιο σημαντική συσκευή για μένα απ ότι το X. Μόλις δουν την ζήτηση και τις πωλήσεις του cellular όλο κ περισσότεροι πάροχοι θα αναγκαστούν να το υποστηρίξουν. Θέμα χρόνου είναι.

 


Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 20/09/2017 - 15:09


#71   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/09/2017 - 16:27

Δεν κούρασες καθόλου αλλά.....μερικά παραδείγματα. Είσαι για τρέξιμο και σε καλούν για δουλειά...προφανώς και δεν τρέχω με την γκουμούτσα το 7 Plus...προπόνηση στην πισίνα το αυτό. Δεν έχει εμβέλεια το κινητό από τα αποδυτήρια.....το ίδιο και στο gym γιατί να το κουβαλάς μαζί σου. Για να χαζεύεις στα διαλείμματα? Πας για μπάνιο στην παραλία και δεν γουστάρεις να έχεις το iphone πάνω σου και να μην έχεις το άγχος αν το βουτήξουν. Δεν ζω στην μεγαλούπολη που λέγεται Αθήνα και πολλές φορές πετάγομαι για μικρές δουλειές των 15-30 λεπτών....για ποιο λόγο να κουβαλήσω και το κινητό μαζί ενώ δεν πρόκειται να το δουλέψω.

Εξακολουθώ να βρίσκω το series 2 σχετικά αργό...ειδικά όταν ανοίγω εφαρμογές, στην γενικότερη περιήγηση στο UI, reboot etc... δεν είναι ακόμα ταχύτατο στα γνωστά επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η Apple σε όλα της τα προϊόντα. Οπότε θέλω τον καινούργιο επεξεργαστή και το 3 θα το αγοράσω με ή χωρίς cellular.

Θέλω το cellular εδώ και τώρα και πληρώνω την cosmote όσο όσο.....προσωπικά είναι πιο σημαντική συσκευή για μένα απ ότι το X. Μόλις δουν την ζήτηση και τις πωλήσεις του cellular όλο κ περισσότεροι πάροχοι θα αναγκαστούν να το υποστηρίξουν. Θέμα χρόνου είναι.

Ο καθένας το βλέπει διαφορετικά απλά προσωπικά πιστεύω ότι αυτός που έχει το 2 δεν αξίζει να κάνει την αλλαγή στο 3. Ακόμη και κάποιος που θα πάρει Apple Watch για πρώτη φορά, το 2 πιστεύω είναι καλή περίπτωση τόσο από θέμα χρημάτων αλλά και απόδοσης. Επίσης μερικοί που το αγοράζουν για πρώτη φορά ενθουσιάζονται στην αρχή και μετά το αφήνουν σε ένα συρτάρι ή το βάζουν για πώληση.
Μη ξεχνάς ότι είναι συνοδευτικό του iPhone κι όχι αντικαταστάτης. Πάντα θα χρειάζεσαι το κινητό μαζί σου για να σε καλύπτει πληρως (internet, φωτό, τηλέφωνα, μνμ , ... ) , πλην λίγων περιπτώσεων που θα χρησιμοποιήσεις το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 20/09/2017 - 16:29


#72   Thess1

Thess1

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2017 - 16:53

Καλησπέρα σε ολους ...
Με πήραν τηλέφωνο από τον Κωτσόβολο πριν λίγο επειδή είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον για το watch 3 ... και άκουσα έκπληκτος ότι watch 3 Lte θα κυκλοφορήσει Ελλάδα κανονικά στις 29 Σεπτεμβρίου και θα είναι διαθέσιμο σε όσους κάνουν προπαραγγελίες.
Ρωτάω επισταμένα Σίγουρα θα είναι διαθέσιμο και το cellular μοντέλο ;;;
Και μου απαντάνε ...ναι σίγουρα και η προπαραγγελίες ανοίγουν την Παρασκευή !!!!

Το να πω μακάρι να είναι αλήθεια ..!!

#73   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2017 - 17:01

Τελικα μπορει να ειναι πιο εύκολο απ'οσο πιστεύαμε

#74   Thess1

Thess1

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2017 - 17:04

Τελικα μπορει να ειναι πιο εύκολο απ'οσο πιστεύαμε

Η κοπελα στο τηλεφωνο ηταν κάθετη.....Παραδοση 29/9 και το cellular σε οσους κανουν προπαραγγελια την Παρασκευη.....



#75   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/09/2017 - 18:30

Και ένα review:

https://www.wsj.com/...able-1505905203


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες