Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Boot-Loop μετα απο ενα απλο Reboot


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/08/2017 - 15:34

Καλησπέρα παιδιά. iPad Pro 9.7 10.1.1 jailbroken με Yalu δουλευει αψογα. Μετα απο ενα αθωο reboot η συσκευη εχει μεινει σε Boot-loop...Εχω δοκιμασει ηδη power+home και δεν κανει τιποτα...Εχει τυχει σε κανεναν;

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2017 - 15:58

Hard Reset, πατημένο το Volume Up να μπείς σε No Substrate Mode.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/08/2017 - 16:05

Ευχαριστώ για την απάντηση φιλε μου! Πως θα το βαλω σε no-substrate mode απο την στιγμη που ειναι σβηστο εντελως και δεν εχω τρεξει καν το yalu? Η συσκευη δουλευε κανονικα, εμεινε απο ρευμα και στην προσπαθεια μου να την αναψω μπηκε σε Boot-loop...



#4   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/08/2017 - 16:24

 Δεν φτανει καν στο σημειο να μπει στο springboard για να τρεξω το Yalu και να κρατησω volume up για no substrate mode.



#5   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2017 - 16:38

Τελευταίο τι πέρασες? Ελπίζω να μην έμπλεξες με AppSync..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#6   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/08/2017 - 16:47

Είναι περίεργη η φάση γιατί δεν είχε γίνει reboot ποτέ από το αρχικό jb και μετά...Σίγουρα ήταν περασμένο το appsync αλλά νομίζω ότι ήταν το updated version μιας και αυτό έγινε το πολύ πριν ένα 2μηνο....

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2017 - 17:16

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά δε βλέπω να γλυτώνεις το Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/08/2017 - 17:27

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ΜΗΝ κάνω update+restore στην φάση που είμαι τώρα? :/

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/08/2017 - 22:16

Δυστυχώς όχι. Η συσκευή παραμένει κολλημένη στο μήλο?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/08/2017 - 13:22

Ανάβει το μήλο, μένει για μερικά δευτερόλεπτα, σβήνει σαν να κράτησες πατημένο home+power και ξανά πάλι δείχνει το μήλο....το κάνει συνεχόμενα μέχρι να μείνει από μπαταρία :/

#11   Andyno

Andyno

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/08/2017 - 13:53

Μου έτυχε και εμένα την προηγούμενη εβδομάδα σε 6s 10.2 Ενώ είχα κάνει sign κανονικά μετά από δυο μέρες έκανε μόνο του reboot χωρίς να μείνω από μπαταρία. Τρέχω το Yalu και μου έκανε αυτό που αναφέρεις ακριβώς. Με hard reset το τηλ άνοιγε σε non jb mode. Έκανα πάλι sign εκ νέου αλλά πάλι μόλις έτρεχα το Yalu δεν άνοιγε ποτέ.
Περιττό να αναφέρω ότι πλέον είμαι χωρίς jb και απλά ελπίζω να βγει για 10.3.3


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Andyno, 19/08/2017 - 13:54


#12   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2017 - 14:05

 

Αν δεν πιασει κατι τετοιο τοτε δυστυχως δυσκολα τα πραγματα και restore. Να πατησεις το volume up με το που δεις το μηλο μετα το hard reset.



#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/08/2017 - 14:40

Ανάβει το μήλο, μένει για μερικά δευτερόλεπτα, σβήνει σαν να κράτησες πατημένο home+power και ξανά πάλι δείχνει το μήλο....το κάνει συνεχόμενα μέχρι να μείνει από μπαταρία :/

Restore τότε πλέον. Δε μπορείς να κάνεις κάτι επιπλέον όπως είναι.

 

Bέβαια, αν είναι συνδεδεμένο παρόλα αυτά σε WiFi μπορείς να κάνεις απο iCloud.com Erase και κατά 99% θα τη γλυτώσεις παραμένοντας τελικά εκεί..

 

Τα "δωράκια" του AppSync..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/08/2017 - 14:46

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   dukeofdream

dukeofdream

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/08/2017 - 19:56

Μου έτυχε και εμένα την προηγούμενη εβδομάδα σε 6s 10.2 Ενώ είχα κάνει sign κανονικά μετά από δυο μέρες έκανε μόνο του reboot χωρίς να μείνω από μπαταρία. Τρέχω το Yalu και μου έκανε αυτό που αναφέρεις ακριβώς. Με hard reset το τηλ άνοιγε σε non jb mode. Έκανα πάλι sign εκ νέου αλλά πάλι μόλις έτρεχα το Yalu δεν άνοιγε ποτέ.
Περιττό να αναφέρω ότι πλέον είμαι χωρίς jb και απλά ελπίζω να βγει για 10.3.3


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλε μου αυτό που περιγράφεις είναι respring loop... Στο προκάλεσε κάποιο tweak(μάλλον μη-συμβατο) που προσθεσες και το πρόβλημα σου θα λυνόταν αν ακολουθούσες το βίντεο που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω μπαίνοντας σε no-substrate mode και αφαιρώντας το προβληματικό tweak.... Εμένα η συσκευή δεν ανοίγει καν σε non-jailbroken state...δεν μπαίνει στο μενού αν το θες έτσι...Είναι εντελώς νεκρή...

ThanosDk το volume up κατά το boot θα είχε νόημα σε μια untethered jailbreak συσκευή (πριν το iOS 10 προφανώς) στην οποία το Cydia substrate φορτώνεται κατά το boot...Στο iOS 10 το boot γίνεται σε καθαρό non-jailbroken state και το Cydia substrate φορτώνεται όταν τρέχουμε το Yalu...θα είχε νόημα να το κάνω αν είχα πρόσβαση στο springboard σε non-jailbroken state...όπως είπα και πιο νωρίς δυστυχώς δεν έχω καμία πρόσβαση στην συσκευή :/

Nikosgnr πως να συνδεθεί σε wifi? Εδώ δεν το βλέπει καν ο υπολογιστής εκτός και αν το βάλω σε recovery mode :/

Και πάλι είχα βάλει appsync στο 6s plus σε 10.2 με jailbreak στις αρχές, δεν δούλεψε, μπήκα σε no-jailbreak state και το έβγαλα και όλα καλά. Βγήκε το πιο καινούριο version και δουλευει flawless ever since...το ίδιο ακριβώς version έτρεχε και το iPad απροβλημάτιστα τόσο καιρό..τι μπορεί να έχει πειράξει σε τόσο βαθύ επίπεδο ούτως ώστε να μην του επιτρέπει να bootάρει καν?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω πρόσβαση στο filesystem από recovery-mode μέσω υπολογιστή?

Τελευταία επεξεργασία από: dukeofdream, 19/08/2017 - 19:57


#15   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2017 - 20:15

Φιλε μου αυτό που περιγράφεις είναι respring loop... Στο προκάλεσε κάποιο tweak(μάλλον μη-συμβατο) που προσθεσες και το πρόβλημα σου θα λυνόταν αν ακολουθούσες το βίντεο που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω μπαίνοντας σε no-substrate mode και αφαιρώντας το προβληματικό tweak.... Εμένα η συσκευή δεν ανοίγει καν σε non-jailbroken state...δεν μπαίνει στο μενού αν το θες έτσι...Είναι εντελώς νεκρή...

ThanosDk το volume up κατά το boot θα είχε νόημα σε μια untethered jailbreak συσκευή (πριν το iOS 10 προφανώς) στην οποία το Cydia substrate φορτώνεται κατά το boot...Στο iOS 10 το boot γίνεται σε καθαρό non-jailbroken state και το Cydia substrate φορτώνεται όταν τρέχουμε το Yalu...θα είχε νόημα να το κάνω αν είχα πρόσβαση στο springboard σε non-jailbroken state...όπως είπα και πιο νωρίς δυστυχώς δεν έχω καμία πρόσβαση στην συσκευή :/

Nikosgnr πως να συνδεθεί σε wifi? Εδώ δεν το βλέπει καν ο υπολογιστής εκτός και αν το βάλω σε recovery mode :/

Και πάλι είχα βάλει appsync στο 6s plus σε 10.2 με jailbreak στις αρχές, δεν δούλεψε, μπήκα σε no-jailbreak state και το έβγαλα και όλα καλά. Βγήκε το πιο καινούριο version και δουλευει flawless ever since...το ίδιο ακριβώς version έτρεχε και το iPad απροβλημάτιστα τόσο καιρό..τι μπορεί να έχει πειράξει σε τόσο βαθύ επίπεδο ούτως ώστε να μην του επιτρέπει να bootάρει καν?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω πρόσβαση στο filesystem από recovery-mode μέσω υπολογιστή?

Εχεις δικιο, εφοσον ειναι tethered και δεν εχεις προσβαση στο Yalu για να μπεις σε No Substrate Mode τοτε δεν εχεις αλλη επιλογη απο restore. Απο την στιγμη που εισαι σε boot loop και δεν υπαρχει(ακομα) boot exploit για την συσκευη σου τοτε δεν μπορεις να μπεις στα αρχεια της ουτε απο pwned status. Restore, τουλαχιστον θα εχεις λειτουργικη συσκευη, για Jb θα δειξει, υπαρχει κινητικοτητα γενικως.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες