Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 8/Plus & iPhone X [Γενική Συζήτηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2018 - 16:10

Με το δακτυλικό αποτύπωμα δεν θα άνοιγε σε καμία περίπτωση καθώς είναι μοναδικό ακόμα και σε δίδυμα αδέρφια. Με το Face ID λογικό το θεωρώ γιατί όσο και να μην μοιάζετε οπτικά η διαμόρφωση του προσώπου σας σίγουρα θα έχει κοινά στοιχεία έστω και από κάποια συγκεκριμένη οπτική γωνία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω πως ακόμα και αν κάψεις τα δάχτυλα σου το δακτυλικό αποτύπωμα δεν αλλάζει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/01/2018 - 08:04

Μου το ξανα έκανε αυτό με την κάμερα. Μίλησα ξανά με το support και μου είπαν πως είναι software και οτι παρουσιάζεται και σε άλλες συσκευές. Από τα διαγνωστικά δεν φαίνεται hardware πρόβλημα ούτε της κάμερας ούτε κάτι άλλο. Μπήκα σε dfu με χίλια ζόρια(ζόρισε με την αλληλουχία των κουμπιών όπως άλλαξε) κατέβασε το ipsw και το εγκατέστησε δίχως κανένα σφάλμα. Δεν έκανα συγχρονισμό από πουθενά με το itunes. Πιο πριν είχα 4000 με 5000 συγχρονισμένες φωτογραφίες. Τώρα έχω 10 και περιμένω να δω πως θα πάει.

Άρα μόνο από την εφαρμογή της κάμερας δημιουργούνταν το πρόβλημα ;
Χαίρομαι που βρήκες άκρη.

ΟΦ τοπικ1
Του Ελενιδη δεν με συγκλόνισαν. Ίσως επειδή καταναλώθηκαν μετά από δυο ημέρες. Την επόμενη φορά όμως θα τύχει της αμέριστης προσοχής μου ο Τάσος.

ΟΦ τοπικ2
Με το κάψιμο καταστρέφεται το υπάρχουν δακτυλικό αποτύπωμα. Αυτοί που δεν θέλουν να εντοπίζονται είναι το πρώτο που κάνουν. Επίσης το ίδιο γίνεται και σε πτώματα που δεν θέλουν να αναγνωριστούν.

RIP "γλυκές αλχημείες", welcome iPhone HELLAS CSI .....


Sent from my iPad using Tapatalk

#798   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2018 - 09:36

Άρα μόνο από την εφαρμογή της κάμερας δημιουργούνταν το πρόβλημα ;
Χαίρομαι που βρήκες άκρη.

ΟΦ τοπικ1
Του Ελενιδη δεν με συγκλόνισαν. Ίσως επειδή καταναλώθηκαν μετά από δυο ημέρες. Την επόμενη φορά όμως θα τύχει της αμέριστης προσοχής μου ο Τάσος.

ΟΦ τοπικ2
Με το κάψιμο καταστρέφεται το υπάρχουν δακτυλικό αποτύπωμα. Αυτοί που δεν θέλουν να εντοπίζονται είναι το πρώτο που κάνουν. Επίσης το ίδιο γίνεται και σε πτώματα που δεν θέλουν να αναγνωριστούν.

RIP "γλυκές αλχημείες", welcome iPhone HELLAS CSI .....


Sent from my iPad using Tapatalk

Μου το έκανε και σε εφαρμογές. Φοβόμουν ως ένοχο το tempered glass επειδή είναι μαύρο. Και επειδή χθες το πρωί μου το έκανε άλλες 2 φορές ξαναμίλησα με την apple στο support μου ανέφεραν πως δεν είναι φυσιολογικό αν και στο διαγνωστικό τους δεν εμφανιζόταν κάποιο hrdware συνεπώς το πήγα στο istorm όπως με προέτρεψαν. Το πήραν πίσω αλλά μου είπαν πως θέλουν 4 με 5 μέρες για να μου απαντήσουν και αν έχει hardware πρόβλημα θέλει 2 μέρες για να επιδιορθωθεί εφόσον διαπιστωθεί πρόβλημα. Το θέμα είναι να μπορέσουν να το αναπαράγουν και αυτοί ώστε να επιδιορθωθεί.

 

1η μέρα με Nokia 550 κοντεύω να φλιπάρω που δεν έχω iphone.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 21/01/2018 - 09:41


#799   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2018 - 10:31

Επίσης αύριο θα τους ενημερώσω και για το πρόβλημα που έχει συσκευή μου με το icloud. Δεν συνδέεται. Σε περίπτωση κλοπής του με restore ο επόμενος χρήστης το χρησιμοποιεί κανονικότατα. Μέχρι και ο υπάλληλος απόρησε πως γίνεται αυτό. Στο 6αρη δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 21/01/2018 - 10:31


#800   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2020 - 12:35

Μετά από 3 χρόνια χρήσης και μπαταρία στο 83%, σε iOS 14.01, μου έβγαλε μήνυμα για σέρβις της μπαταρίας.

a4fe0b96eac8ea89c3d75b84af8fd8fa.jpg

Δεν μπορώ να πω, έχουν μειωθεί οι χρόνοι αναμονής, αλλά δεν ξέρω εάν το παραπάνω μήνυμα σημαίνει ότι θα έχω και πτώση των επιδόσεων.

Να προχωρήσω σε αντικατάσταση και να τα στάξω στον Cook ή να το αγνοήσω για την ώρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Hillmaster, 14/10/2020 - 12:37


#801   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/10/2020 - 13:12

Όσο η αυτονομία σου και η λειτουργικότητα του τηλεφώνου δεν επηρεάζονται νομιζω κάθεσαι εκεί που είσαι.

Αν δεις πρακτικό πρόβλημα αλλάζεις μπαταρία και είσαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#802   HuskerDu

HuskerDu

    iPH Addict

  • 605 μηνύματα
  • Twitter:@patsio_thess
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2020 - 13:27

Με το iPhone X, τον Δεκέμβριο κλείνω 3 χρόνια και το batt health είναι στο 95%, δεν έχει αλλάξει κάτι στην επίδοση του τηλ, τα έχω όλα πάντα ανοικτά, bt WiFi, για CarPlay, Apple Watch.


Sent from my iPad using Tapatalk

#803   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2020 - 13:46

Όσο η αυτονομία σου και η λειτουργικότητα του τηλεφώνου δεν επηρεάζονται νομιζω κάθεσαι εκεί που είσαι.

Αν δεις πρακτικό πρόβλημα αλλάζεις μπαταρία και είσαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει ακόμα.

Η αυτονομία έχει πέσει, χωρίς όμως να με προβληματίζει.

Όποτε κάθομαι εδώ που είμαι.

Με το iPhone X, τον Δεκέμβριο κλείνω 3 χρόνια και το batt health είναι στο 95%, δεν έχει αλλάξει κάτι στην επίδοση του τηλ, τα έχω όλα πάντα ανοικτά, bt WiFi, για CarPlay, Apple Watch.


Sent from my iPad using Tapatalk


Ξέχασα να σημειώσω ότι το δικό μου είναι 8+.

Όπως και να έχει, μπράβο που διατηρείς μια τόσο καλή χωρητικότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#804   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:38

Με το iPhone X, τον Δεκέμβριο κλείνω 3 χρόνια και το batt health είναι στο 95%, δεν έχει αλλάξει κάτι στην επίδοση του τηλ, τα έχω όλα πάντα ανοικτά, bt WiFi, για CarPlay, Apple Watch.


Sent from my iPad using Tapatalk

Για το iPhone Χ πήγα στο Document περίπου 1.5 χρόνο μετά την αγορά με μπαταρία 92% (αν θυμάμαι καλά) για αντικατάσταση μπαταρίας εντός εγγύησης, γιατί μου φάνηκε χαμηλό για τα δεδομένα χρήσης του (Bluetooth σχεδόν πάντα κλειστό, δεν έχω παιχνίδια, γενικά light χρήση Safari και κλήσεις). Μου είπαν ότι είναι μια χαρά. 1 χρόνο από τότε είμαι σχεδόν άλλα 10% κάτω. Προφανώς, τώρα είμαι εκτός εγγύησης. 


Τελευταία επεξεργασία από: Leo10, 14/10/2020 - 14:41


#805   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/10/2020 - 22:52

Και εγώ με Χ μετά από 2 χρόνια είμαι στο 85% με όλα ανοικτά καθημερινά.

Δεν ασχολούμαι με την μπαταρία. Και να το πουλήσω το πολύ πολύ να πάω σε ένα εξουσιοδοτημένο να αλλάξω μπαταρία όταν θα έχει αυτονομία λιγότερη από μια ημέρα.
Μέχρι τότε απλά απολαμβάνω το κινητό μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 14/10/2020 - 22:54





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες