Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 8/Plus & iPhone X [Γενική Συζήτηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/10/2017 - 22:17

παιδιά καλησπέρα,

είμαι κάτοχος Iphone 6 εδώ και 3 χρόνια

επειδή σκέφτομαι να πάω σε επόμενο μοντέλο, πιστεύω με συμφέρει καλύτερα να πάω στο 7 παρά να δώσω 200 ευρώ παραπάνω για να έχω ασύρματη φόρτιση στο 8, δε βλέπω ουσιαστική διαφορά.

για το Χ δεν υπάρχουν τα λεφτά

 

θα ήθελα τη γνώμη σας

Kι εγώ το 6 είχα μέχρι σήμερα, ζύγισα όλα τα διάφορα περί Χ και face-id που δεν με καλύπτει (αναρωτιέμαι πχ. όταν θέλω να κλείσω το ξυπνητήρι γιατί να πρέπει ντε και καλά να ανοίξω μάτι και να το κοιτάω αφού μπορώ με ένα άγγιγμα δίπλα μου να το κλείσω περιμένοντας να χτυπήσει το επόμενο σε κανα τέταρτο  :P )  και τελικά πήρα το 8 plus, κυρίως για τις φωτογραφικές του δυνατότητες. Το έχω μερικές ημέρες και πραγματικά, κανένα παράπονο :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/10/2017 - 22:56

Kι εγώ το 6 είχα μέχρι σήμερα, ζύγισα όλα τα διάφορα περί Χ και face-id που δεν με καλύπτει (αναρωτιέμαι πχ. όταν θέλω να κλείσω το ξυπνητήρι γιατί να πρέπει ντε και καλά να ανοίξω μάτι και να το κοιτάω αφού μπορώ με ένα άγγιγμα δίπλα μου να το κλείσω περιμένοντας να χτυπήσει το επόμενο σε κανα τέταρτο :P ) και τελικά πήρα το 8 plus, κυρίως για τις φωτογραφικές του δυνατότητες. Το έχω μερικές ημέρες και πραγματικά, κανένα παράπονο :D


Καταρχήν για τον φίλο από 6 να πας στο 8, θα έχεις το νέο επεξεργαστή και πιο μελλοντική υποστήριξη. Για τ ο ξυπνητήρι δεν χρειάζεται face id , όπως δεν χρειάζεται και τώρα δάχτυλο...απλά ένα κλικ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#648   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2017 - 02:00

 

Εάν μπορείς να δώσεις τα χρήματα που απαιτούνται για το 8 προσωπική άποψη είναι να πας εκεί. Το ότι δεν αξίζει είναι να 'χουμε να λέμε. Αλλαγές υπάρχουν αρκετές εκτός του design μεταξύ των δυο συσκευών. Εάν πάλι δεν μπορείς να πας σε 8 τότε και το 7 είναι μια καλή επιλογή.

Μια χαρα τα πες.Οταν λεμε οτι κατι δεν αξιζει ειναι πολυ πιθανο οτι δεν το σηκωνει η τσεπουλα μας ενω οταν το φυσας τοτε καθε αλλαγη ειναι εξελιξη και δε θες να μενεις πισω.Οπως και ναχει ζουμε και χαιρομαστε τον υπερκαταναλωτισμο και η τιμη ενος προιοντος οριζει δυστυχως  την ποιοτητα η και την αναγκαιοτητα αυτου.



#649   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2017 - 02:01

Υ.γ. my self included -_-



#650   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 04/10/2017 - 12:57

https://www.forbes.c...d/#f5fc672730c3

 

Ακριβως ετσι βλεπω και εγω τα πραγματα. Ο καταναλωτής τελευταίος μετά το μαρκετινγκ και το σχεδιασμό... Λες?



#651   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/10/2017 - 13:03

https://www.forbes.c...d/#f5fc672730c3

 

Ακριβως ετσι βλεπω και εγω τα πραγματα. Ο καταναλωτής τελευταίος μετά το μαρκετινγκ και το σχεδιασμό... Λες?

και το θυμήθηκε τώρα το Forbes τόσες μέρες μετά την παρουσιαση? Από τα πιο σκουπίδια άρθρα που έχω διαβάσει το τελευταίο διάστημα, σε κάνει να αναρωτιέσαι αν πληρώθηκε και από αλλού για τέτοιο άρθρο.



#652   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2017 - 14:53

και το θυμήθηκε τώρα το Forbes τόσες μέρες μετά την παρουσιαση? Από τα πιο σκουπίδια άρθρα που έχω διαβάσει το τελευταίο διάστημα, σε κάνει να αναρωτιέσαι αν πληρώθηκε και από αλλού για τέτοιο άρθρο.

ολα τα "αρθρα" ειτε υπερ ειτε κατα εχουν παντα ενα καλο κινητρο για να γραφτουν



#653   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 06/10/2017 - 13:42

Rafael Zeier πειραματίζεται με τις φωτογραφικές δυνατότητες του iPhone 8 Plus και αναρωτιέται "Μπορείτε να βρείτε ποια φωτογραφία ανήκει στο iPhone 8 Plus και ποια στην Sony a7";


 
iPhone8PlusvsSonyA7-2.jpeg

 

iPhone8PlusvsSonyA7-1.jpeg

 

iPhone8PlusvsSonyA7-3.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-4.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-5.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-6.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-7.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-8.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-9.jpeg

iPhone8PlusvsSonyA7-10.jpeg


Behind the Scenes...

#654   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/10/2017 - 14:34

Σύγκριση με pixel 2 XL στις φωτογραφιες.  Ουσιαστικά καμία διαφορά στην ποιότητα, πιστεύω ειναι καθαρά θέμα γούστου . Η μόνη διαφορά είναι στην τελευταία φωτογραφία όπου το 8 plus φαίνεται να έχει θέμα στο focus. Αλλά αυτό μπορει να είναι μεμονωμένο. 

 

 

Σύγκριση με Pixel 2 XL στην καταγραφή βίντεο.

Το μικρόφωνο του pixel αισθητά πιο δυνατό.

Στην μπροστινή κάμερα το pixel τα πάει καλύτερα, το 8 plus εχει μεγάλο  θεμα με overexposure στον ήλιο. 

Στην πίσω κάμερα το 8 plus έχει καλύτερο exposure.

Στο θέμα του stabilization το pixel "διαλύει" το 8 plus. Περιμένω να δω κι άλλα βίντεο σ αυτό το θεμα συγκεκριμένα.



#655   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/10/2017 - 15:15

Τρομερό Stabilization το Pixel.

 

Πέρα απο το Exposure, το 7S 8 έχει και ένα κλικ πιο "γεμάτα" χρώματα.

 

p2wbLHn.png


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 06/10/2017 - 15:15

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#656   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/10/2017 - 16:14

Η ολοκλήρωση του iPhone X και η παρουσίαση του στην επέτειο 10 ετών από την κυκλοφορία του 1ου iPhone ήταν μία "Υπέροχη Σύμπτωση" σύμφωνα με τον Jony Ive.

 

Η δήλωση αποτελεί μέρος της συνέντευξης του Jony Ive στο Ιαπωνικό "Casa Brutus", αμέσως μετά το event της παρουσίασης των νέων συσκευών, στις 12 Σεπτεμβρίου.

 

Σύμφωνα με τον επικεφαλής του τμήματος σχεδιασμού της Apple, το iPhone X είχε μία περίοδο "εκκόλαψης" 2 ετών με το Face ID (και την TrueDepth camera) να ανεβάζει κατακόρυφα τον πήχη δυσκολίας, αποτελώντας μία από απαιτητικότερες τεχνολογίες που έχει αναπτύξει ποτέ η εταιρεία. Ο ίδιος πιστεύει πως η αντικατάσταση της τεχνολογίας αναγνώρισης δακτυλικών αποτυπωμάτων Touch ID παρέχει μια βελτιστοποιημένη εμπειρία χρήσης, με το Face ID να είναι το αποκορύφωμα ετών εργασίας προς ένα περιβάλλον χρήσης δίχως την απαίτηση επαφής.

 

Τέλος, ο Ive δε πιστεύει πως το iPhone X αποτελεί την "απόλυτη έκφραση του iPhone" αλλά ένα νέο κεφάλαιο στην ιστορία της συσκευής.


Behind the Scenes...

#657   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2017 - 16:55

Μας προϊδεάζει εν ολίγοις για το τι ακολουθεί;

#658   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2017 - 17:16

https://secnews.gr/1...s-3-euro-imera/



#659   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/10/2017 - 18:44

Θα έχουμε λογικά κάποια hands on πριν τις 3/11? Γνωρίζει κάποιος?



#660   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/10/2017 - 18:48

Λογικα με το που ξεκινανε οι προπαραγγελιες ολοι οι γνωστοι youtubers θα εχουν τη συσκευη στα χερια τους.

Αρα κατα τις 28 του μηνα θα εχουμε μια σαφεστερη, εκτενεστερη εικονα για το τηλεφωνο  :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες