Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iOS 11 και πρόβλημα αποστολής email από λογαριασμό Outlook, Office365 ή Exchange [Cannot Send Mail. The message was rejected by the server."]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:16

Εάν μετά την αναβάθμιση σε iOS 11 παρουσιάζεται πρόβλημα αποστολής email από λογαριασμό OutlookOffice365 ή Exchange, καλό είναι να γνωρίζετε πως δεν είστε ο μόνος καθώς πρόκειται για bug που έχει εντοπιστεί ήδη από τις beta εκδόσεις του λογισμικού, ωστόσο -κακώς- δεν διορθώθηκε πριν την τελική κυκλοφορία του.

 

 

You might see an error message that says "Cannot Send Mail. The message was rejected by the server."

 

If your email account is hosted by Microsoft on Outlook.com or Office 365, or an Exchange Server 2016 running on Windows Server 2016, you might see this error message when you try to send an email with iOS 11: "Cannot Send Mail. The message was rejected by the server."

 

 

Η Apple εργάζεται σε συνεργασία με την Microsoft ώστε να επιλυθεί άμεσα το πρόβλημα και σύντομα θα κυκλοφορήσει διορθωτικό software update του iOS 11.x


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2017 - 10:01

Solved


Big things have small beginnings

#3   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/07/2018 - 05:54

Καλημερα,

Εχω προβλήμα με το exchange mail σε iPhone 7 Plus και X, iOS 11.4.εμφανιζει «απέτυχε η σύνδεση με τον διακομιστή».
Εχω δοκιμάσει ολα τα τρικ που βρήκα στο φόρουμ της Apple αλλά δεν έπιασε τίποτα.Επισης δεν είναι δυνατόν να το περάσω στο outlook app γιατί με μπλοκάρει ο server administrator.
Καμία ιδέα;

#4   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/07/2018 - 16:59

Κανείς;;;

#5   meres

meres

    iPH Enthousiast

  • 459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2018 - 19:05

Καλημερα,

Εχω προβλήμα με το exchange mail σε iPhone 7 Plus και X, iOS 11.4.εμφανιζει «απέτυχε η σύνδεση με τον διακομιστή».
Εχω δοκιμάσει ολα τα τρικ που βρήκα στο φόρουμ της Apple αλλά δεν έπιασε τίποτα.Επισης δεν είναι δυνατόν να το περάσω στο outlook app γιατί με μπλοκάρει ο server administrator.
Καμία ιδέα;

Τι θα πει σε "μπλοκάρει ο server administrator"; Και που ξέρεις οτι δε μποκάρει και τον Apple Mail client;

Μίλησες μαζί του;



#6   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/07/2018 - 06:17

Τι θα πει σε "μπλοκάρει ο server administrator"; Και που ξέρεις οτι δε μποκάρει και τον Apple Mail client;
Μίλησες μαζί του;

Μετά από αποτυχημένη προσπάθεια να σεταρω το Mail στο outlook μου έρθετε Mail στης δουλειάς που λέει ότι ο server administrator δεν επιτρέπει πρόσβαση μέσω της εφαρμογής.

#7   meres

meres

    iPH Enthousiast

  • 459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2018 - 14:07

Θα πρότεινα να μιλήσεις μαζί του, δε φαίνεται να είναι δικό σου πρόβλημα, πιθανώς να έχει βάλει κάποιο Access Rule/Conditional Access Policy






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες